Starší dorost na závěr nadstavby smetl Warrior a zahraje si o play-off

Petr Miklas | 11.02.2018

Poslední kolo nadstavbové části extraligy staršího dorostu postavilo AZeťákům do cesty Warrior Brno. Poslední celek tabulky na havířovský tým nestačil a výsledkem je jednoznačná výhra 9:0. Po reprezentační přestávce se AZeťáci v další části extraligy pokusí, proti trojici soupeřů - Olomouc, Ml. Boleslav, Vsetín, vybojovat jedno ze dvou míst pro postup do play-off.

ELSD - 40.kolo ne 11.2.13:30
AZ Residomo Havířov - Warriors Brno
9:0
(4:0, 3:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 12. Bochnak, 12. Hilšer (Janeček, Revaj), 14. Bochnak (Žídek), 17. Pindel (Bambula), 21. Adámek (Pindel, Bambula), 34. Máca (Hilšer, Janeček), 35. Bochnak (TS), 46. Janeček (Hilšer, Máca), 51. Pindel (Dufek). Rozhodčí: Fiala V. – Kořistka, Novák. Vyloučení: 3:5 navíc Miloš (WAB) 5+20 za faul kolenem. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 146. Střely na branku: 44:15 (12:7, 15:5, 17:3). Průběh utkání: 0:0, 9:0.

AZ Residomo Havířov: Dufek M. – Koubek, Uhlíř "C", Thiel, Máca, Grygar, Mastič, Dufek K. – Adámek, Bambula "A", Bochnak, Hilšer, Janeček "A", Revaj, Cienciala, Žídek, Tomeček, Pindel.
Warriors Brno: Lambert (od 34. Geidl) – Daněk "C", Miloš "A", Branžovský, Klimeš, Mrkvica, Šutera – Mudrych, Hubáček, Karpíšek "A", Ludvík, Vysloužil, Bocián, Antonů.

Zprvu nebylo poznat, jak velký bodový rozdíl je mezi oběma týmy. Ale ve 12. minutě dali domácí dvě branky a postarali se tak o základ nutný k vítězství. Nejprve Ernest Bochnak obral obránce hostí o puk, prohnal se útočným pásmem a bekhendovým blafákem překonal Lamberta.

Krátce po něm přidal druhou branku Adam Hilšer, který střelou do odkryté branky zakončil kombinaci s Janečkem a Revajem. Ale to nebylo vše, ve 14. minutě našel Žídek od zadního mantinelu Ernesta Bochnaka, který střelou z první nedal Lambertovi šanci.

V 17. minutě hrál Warrior přesilovku, přesto to byl znovu AZ, kdo se radoval z gólu. Bambula nahrál před branku, kde byl volný Vojtěch Pindel, který bekhendem poslal puk pod horní tyč. Po první třetině tak měl domácí Havířov luxusní náskok, když vedl 4:0.

Hned na začátku druhé třetiny předvedli další pěknou kombinaci domácí Pindel, Bambula a zakončující Lukáš Adámek a navýšili vední AZetu už na 5:0. Další branku Havířova přidal ve 34. minutě střelou od modré Radek Máca, čímž ukončil působení hostujícího gólmana Jana Lamberta v utkání. Mezi tři tyče se postavil Dieter Geidl.

Ten ale dlouho čisté konto neudržel. Ve 35. minutě ujel při vlastní oslabení do brejku Ernest Bochnak, který byl faulován a následně nařízené trestné střílení proměnil. Jeho zakončení bylo poněkud zvlaštní, když se mu při blafáku zastavil puk, ale i tak dokázal přehodit ležícího Geidla a zkompletovat hattrick. Ve zbytku třetiny už žádný gól nepadl a proto po dvou třetinách platil stav 7:0.

Ve třetí třetině už bylo na ledě jediné mužstvo a to domácí AZ Havířov. Ve 46. minutě přidal osmou branku AZetu Michal Janeček, kterému po Hilšerově přikopnutí stačilo zamést puk do odkryté branky.

V 51. minutě využil v poslední vteřině přesilovky početní výhodu Vojtěch Pindel, který dorazil střelu Karla Dufka. Ve zbytku třetiny se hráči Havířova snažili vstřelit desátý gól, ale přes veškerou snahu se jim to nepodařilo, i když hráli po faulu kolenem Miloše na Bambulu pětiminutovou přesilovku.

Warrior si dokonce v závěru vzal oddechový čas, hosté asi moc toužili po tom, aby nedostali potupnou desítku. Něco málo přes deset vteřin zbývalo do konce utkání, když Bambula vyslal na zteč Žídka, ale jeho bekhendový blafák Geidl zlikvidoval a uchránil tak Warrior od potupné prohry 10:0.

I tak se hráči Havířova radovali ze zaslouženého vítězství 9:0. Michal Dufek si připsal čisté konto, i když v utkání moc práce neměl, čelil jen patnácti střelám.