Starší dorost opět bodoval, proti Beranům získal dva body

Tomáš Vlček | 22.09.2017

5. kolo extraligy staršího dorostu postavilo do cesty havířovským mladíkům doposud neporažené zlínské Berany. AZeťáci se soka nezalekli. Naopak, poctivým a zodpovědným výkonem, proti mírnému favoritovi, získali velmi cenné dva body za výhru na samostatné nájezdy. Další utkání sehrají už v sobotu od 14h proti Vítkovicím.

ELSD - 5.kolo pá 22.9.16:30
AZ Residomo Havířov - PSG Berani Zlín
2:1sn
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Ševěček (Juhász, Bambula), rozh. náj. Juhász – 38. Pröschl. Rozhodčí:Klapetek – Stonavský, Novák. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 92. Střely na branku: 29:31 (11:9, 7:13, 10:6, 1:3). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

AZ Residomo Havířov: Dufek M. – Pliska, Hrček, Thiel, Máca, Ševěček, Pavelek, Grygar – Bambula, Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Žídek Tomeček, Dufek K., Pindel.
PSG Berani Zlín: Kořének – Holík, Suhrada, Hamrlík, Jaroněk, Vítek, Janošek – Podešva, Dvořáček, Pröschl, Weintritt, Světlík, Lekeš, Apolenář, Luža, Kozubík, Fajkus, Kristek, Pavlas.

Utkání začalo, kvůli problémům s rolbou, o 35 minut později než mělo. A asi to byli hosté, kdo v nečekané pauze více vychladl. Havířovští měli v první třetině o trochu více ze hry a především si vypracovali více šancí. V těch největších, v přesilovce od 12. minuty, Bambula trefil tyč a Ševěček v brankovišti ležícího protihráče. Ale v čase 18:22 už si domácí kapitán Vojtěch Ševěček seřídil mušku správně a po rychlé akci 4 na 2 se trefil přesně do šibenice Zlínské branky - 1:0.

Ve druhé třetině už byli aktivnější hosté. Domácí obrana v čele s gólmanem Michalem Dufkem však dlouho odolávala. Nejprve zvládla dlouhé oslabení 3 proti 5. Pak se hostům neurodilo z šancí Fajkuse, Pröschla a Světlíka, ale na začátku 38. minuty už bylo vyrovnáno. Matěj Pröschl využil chybu domácích při založení útoku, rychle vnikl do útočného pásma a bekhendem poslal puk Dufkovi mezi betony – 1:1. Hosté mohli jít ještě do přestávky i do vedení, ale Weintritt ani Fajkus neuspěli. A protože ani na druhé straně nebyl úspěšný Karel Dufek, skóre zůstalo vyrovnané.

Ve třetí třetině se dlouho nedělo nic zajímavého. Až v její druhé polovině mohly oba týmy strhnout výhru na svou stranu. Nicméně domácí Žídek ani Juhász neuspěli, stejně tak zlínský Světlík. V poslední pětiminutovce si zahrály oba týmy i přesilovku, ale ani v nich se brankově neurodilo. Blíže rozhodnutí zápasu pro sebe byli havířovští, když se v oslabení urvali do brejku Bambula s Grygarem, ale puk po jejich akci proskákal těsně kolem prázdné branky.

V prodloužení se nic moc nebezpečného neurodilo a nezměnila to ani přesilovka AZetu v jeho závěru. No, a protože v samostatných nájezdech uspěl z deseti střelců jako jediný krásným bekhendovým blafákem pod víko domácí Lukáš Juhász, vyhrál AZ nad Berany 2:1 po sn.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Pro nás je to velmi cenné vítězství za dva body proti soupeři, který doposud neprohrál. Co se týká hry, tak začátek byl ovlivněn tím zpožděním, kvůli poruše rolby. Každopádně důležité pro nás bylo, že jsme dali krásný vedoucí gól. Jinak to nebylo úplně ono. Trochu nám dneska chyběl pohyb, ale na druhou stranu musím ocenit zodpovědný výkon týmu, který vedl k zisku dvou bodů.