Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Starší dorost rozjíždí další extraligovou pouť

03.09.2015 | Josef Nudera

Starší dorost vstoupí už v pátek do dalšího ročníku extraligové sezony. Tým vstupuje do soutěže bez přehnaných ambicí, ale s velkou chutí bojovat o co nejvyšší příčky. Družina okolo trenéra Martina Janečka je opět výborně připravená na sezonu. Kdo tvoří kádr a jaké jsou ambice? Více v článku.

Jak už to bývá, příprava staršího dorostu byla velmi náročná a v přípravě se objevila řada hráčů, ze kterých si museli trenéři následně vybrat ty, kteří budou reprezentovat AZ Havířov v další extraligové sezoně.

„Koncem července nám na led naskočilo 30 hráčů a brankáři. V prvních dvou týdnech jsme pracovali na kondici a sledovali hráče, jak budou reagovat v únavě. Z toho pak vyplynulo i období, kdy jsme hráli hodně zápasů. Na domácím turnaji už jsme sledovali hráče podle individuálních vlastností a činností. Po turnaji jsme vybrali tým, který bude nastupovat v sezoně,“ říká Martina Janeček.

Během přípravného období odehrál starší dorost 12 zápasů. Zahrál si, jak klasické přípravné zápasy, tak ale i dva zápasy v rámci soustředění s Trnavou, a také domácí turnaj, na kterém skončili domácí starší dorostenci na druhém místě.

Výsledky přípravných zápasů SDO:

AZ - Olomouc 2:7 (0:2, 1:2, 0:3) Branky: Rzekanowski, Pawliczek.
AZ - Vítkovice 2:1 (2:0, 0:1, 0:0) Branky: Kristian, Peterka.
AZ - Poruba 6:1 (1:1, 3:0, 2:0) Branky: Skalka, Lenomar, Kristian, Cihlář, Rzekanowski, Mrowiec.
HK Trnava - AZ 2:3sn (1:1, 0:0, 1:1) Branky: Kristian, Pecka, Rzekanowski.
HK Trnava – AZ 5:2 (1:0, 1:1, 3:1) Branky AZ: Peterka, Cihlář (TS).
AZ - M. Boleslav 1:2 (0:0, 1:1, 0:1) Branka AZ: Rzekanowski.
AZ – HC RT Torax Poruba 2:1sn (1:1, 0:0, 0:0) Branky: Cihlář, Peterka rozhodující s.n.
HK Dukla Trenčín – AZ 5:4 (1:3, 1:1, 3:0) Branky: Kurovský, Rzekanowski, Peterka, Chujac
AZ – BK Mladá Boleslav 4:3 (3:0, 1:0, 0:3) Branky: Kristian, Strakoš, Raček, Rzekanowski.
AZ – BK Mladá Boleslav 1:2sn (0:1, 0:0, 1:0) Branky: Cihlář.
Vítkovice - AZ 4:3sn (1:1, 0:2, 2:0) Branky: Pawliczek, Racek, Piš.
AZ - Třinec 2:4 (1:2, 0:1, 1:1) Branky: Cihlář (Mrowiec), Kristian (Mrowiec).

„S přípravou jsem spokojený, proběhla hladce bez nějakých problémů. Hráči tvrdě pracovali, výběr pro nás byl nakonec velice složitý. Myslím si, že jsme ale vybrali správné typy hráčů, vše se ovšem ukáže až později. Kádr se oproti loňské sezoně změnil asi o polovinu. Ročníku 1998 bylo trochu méně, tak jsme museli tým doplnit z venku. Doplnili jsme i hráče ročníku 99, které jsme také neměli, od každého trochu. Už teď jdeme zase koncepční cestou, myslíme i na další sezonu, abychom neměli nějaké existenční problémy v soutěži a už v sezoně pracovali s hráči, kteří by měli tým táhnout v další sezoně,“ shrnuje přípravu a doplnění kádru hlavní trenér starších dorostenců.

Starší dorost rozehraje svou soutěž už v pátek 4. září, to zajíždí havířovští hráči na led Olomouce. O den později odehrají druhé extraligové utkání na ledě Opavy. Právě s příchodem Opavy se rozlosování trochu změnilo a Kometa Brno byla přeřazena do skupiny střed.

„Zpočátku jsem měl obavy. Jsou tam velice silné týmy (Kometa Brno, Zlín a Třinec), kteří jsou trochu někde jinde než všichni ostatní. Pak je tam Olomouc a Vítkovice, kteří mají lepší kádr než my, ale to my vždy umíme nahradit poctivostí a svým natrénováním. Skupina se nakonec po několika změnách v systému trochu oslabila a pro nás je to výhoda, můžeme přemýšlet o jednu příčku výše. Do naší skupiny vstoupila Opava, Kometa byla přeřazena. Myslím si, že budeme hrát ve středu tabulky, a když bude období, kdy se bude dařit, můžeme bojovat i o první čtyřku. Bude to velmi těžká sezona a bude to také věc koncentrace,“ dokončil o extraligových cílech Martin Janeček.

Sestava SDO pro sezonu 2015/2016:

Brankáři: Matoušek, Sonnek, Velička

Obránci: Frojda, Hudeček, Chujac, Mrowiec, Piskoř, Spálovský, Szturcz, Ševěček

Útočníci: Aulehla, Borowiak, Cihlář, Kristian, Kurovský*, Lenomar, Pawliczek, Pecka, Peterka, Piš, Raček, Rzekanowski, Srníček, Strakoš

Trenéři: Martin Janeček, Robina Pavlas. Vedoucí mužstva: Radim Peterka.

* - Daniel Kurovský (bude nastupovat podle vytížení v A týmu)

Nezbývá než klukům i celému realizačnímu týmu popřát všechno nejlepší do nadcházející extraligových bojů, aby se jim vyhýbala zranění a dosáhli, co nejlepších výsledků.