Starší dorost udolal Vsetín 3:2

Tomáš Vlček | 15.09.2017

Třetí kolo extraligy staršího dorostu přivedlo na havířovský led vsetínský VHK. Havířovští mladíci si v první třetině vybudovali v přesilovkách dvoubrankový náskok o který zase v polovině zápasu přišli. Nakonec ale svého houževnatého soupeře nejen přestříleli, ale také díky brance v závěru druhé třetiny porazili 3:2. Další utkání sehrají již zítra, tedy v sobotu 16. září v Třinci.

ELSD - 3.kolo pá 15.9.18:00
AZ Residomo Havířov - VHK Robe Vsetín
3:2
(2:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Bambula (Juhász), 13. Hilšer (Bochnak), 38. Juhász (Hilšer) – 30. Klímek (Půček, Lašák), 32. Klímek (Půček). Rozhodčí: Pelc – Barteček, Rychlý. Vyloučení: 4:9, navíc Bambula (HAV) 2+10 ZHK. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 96. Střely na branku: 43:17 (14:6, 15:7, 14:4). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

AZ Residomo Havířov: Dufek M. – Pliska, Hrček, Thiel, Máca, Ševěček, Pavelek, Grygar – Bambula, Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Cienciala, Žídek, Del Favero, Tomeček, Dufek K., Pindel
VHK Robe Vsetín: Chrástecký – Ondračka, Vávra, Lukačka, Kožený, Floriš, Jenáček, Lašák – Klímek, Matiaško, Zetocha, Krupa, Petriska, Vašenka, Půček, Pernický

Po opatrném začátku zápasu se jako první dostali do šance domácí, ale Juhász své dvě šance nevyužil. Až na konci 9. minuty se v přesilovce ocitl na správném místě v mezikruží Jan Bambula a rychlou střelou k tyči otevřel skóre. Také další přesilovku Havířov využil. Na konci krásné a rychlé akce 3 na 2 byla střela Adama Hilšera nad rameno vsetínského gólmana Chrásteckého – 2:0. Až pak se dostali ke slovu trochu i hosté, ale Vašenka svůj blafák nedotáhl.

Ve druhé třetině hosté už byli přeci jen viditelněji nebezpečnější a v polovině zápasu skóre srovnali. Nejprve dostal při hře 4 na 4 Daniel Klímek puk z levého křídla na pravou stranu a střelou z první do horní části branky poprvé překonal Michala Dufka. A za minutu a půl, dokonce v oslabení, stejný hráč tvrdou střelou z pravého kruhu vyrovnal. Domácí si vzali oddechový čas a trochu se zase na ledě srovnali. Ve 35. minutě mohl sice Valachy poslat do vedení Lašák, jenže trefil jen tyč. A tak udeřilo za 3 minuty na druhé straně. Po krátkém náporu v útočné třetině si vzal puk na čepel Lukáš Juhász a jeho prudká střela skončila po jemné teči v šibenici – 3:2.

Ve třetí třetině už měl AZ opět střeleckou převahu a také řadu šancí na zvýraznění vedení. Jenže v těch největších Pindel ani dvakrát Dufek neuspěli. Ale ani hosté ze svých ojedinělých hrozeb nic nevytěžili a tak vyhráli domácí těsně, ale zaslouženě 3:2.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Jsem rád za vítězství a tři body, potvrdili jsme výborný vstup do sezony z Vítkovic. Jsem spokojen i s hrou, v první třetině jsme byli myslím o dost lepší, jen mě mrzí takový náš výpadek 10-15 minut ve druhé třetině, kdy jsme dovolili soupeři vyrovnat. Naopak klíčový moment pak byl, že se nám podařilo v závěru třetiny vstřelit rozdílovou branku. Třetí třetinu jsme odehráli velmi odpovědně, a i když jsme měli spoustu šancí na úplné rozhodnutí, tak jsme i přesto za těsnou výhru rádi.

Josef Turek (VHK ROBE Vsetín): Poté co nás v prvních dvou kolech soupeři rozebrali, tak dneska už se náš výkon zase blížil těm z přípravy. Hráli jsme velmi dobře a sahali jsme po zisku bodu. Nakonec jsme prohráli o gól se soupeřem, kterého jsme sice v přípravě dvakrát porazili, ale víme jak je silný, když porazil i Vítkovice. Jeden bod jsme ale vydolovat mohli.