Starší dorostenci nevstřelili v H. Brodě gól, a tak odjíždí s prázdnou

Tomáš Vlček | 02.02.2018

V pátek odpoledne sehráli další zápas své extraligy starší dorostenci AZetu na ledě Havlíčkova Brodu. I přes střeleckou převahu nedokázali ani jednou skórovat a tak zůstaly body na Vysočině. Další utkání sehraje AZ v neděli od 17:00 doma proti Litvínovu.

ELSD - 37.kolo pá 2.2.15:30
HC Rebel Havlíčkův Brod - AZ Residomo Havířov
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 19. Hromádka (Křehlík, Cachnín), 37. Pokorný (Petržilka, Krejčí), 60. Dudycha (D. Vacík, Křehlík). Rozhodčí: Kratochvíl – Klouda, Krejčí. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 21:31 (7:11, 9:10, 5:10). Průběh utkání: 0:0, 3:0.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Rachůnek – D. Vacík, Dvořák, Adam, Pejchal (C), Krejčí, Dudycha, Kerber – Kulhánek, Cachnín (A), Křehlík, Hromádka, Vaňous, Petržilka – Dudek, Kopic Pokorný – Vyvial, Rybáček, Košťál
AZ Residomo Havířov: M. Dufek – Černý, Uhlíř, Thiel, Máca, Pavelek, Mastič - Adámek, Bochnak, Hilšer (C), Janeček (A), Revaj, Cienciala, Žídek, Tomeček, K. Dufek, Pindel (A)

V úvodu první periody si hosté vytvořili menší tlak, který ale nedokázali proměnit. V osmé minutě měli domácí přesilovku, ve které tlačili svého soka, nepouštěli ho k puku, ale branku to nepřineslo. Hned na konci přesilové hry se museli domácí hráči bránit, jelikož na trestnou lavici odešel Radim Pejchal. Hosté za svoji přesilovku vystřelili pouze dvakrát, jelikož domácí skvěle bránili. První branka přišla v čase 18:43, kdy Richard Cachnín vybojoval touš za brankou, následně ho poslal na Tomáše Křehlíka, který ho přihrál na Jiřího Hromádku, jenž střelou mezi betony překonal Michala Dufka.

Druhá třetina se nesla ve stejných tónech jako ta první. Domácímu týmu se nedařilo rozehrát, toho ale hosté nedokázali využít. Ve 31. minutě měli domácí početní výhodu, ve které sice měli velký tlak, ale ke gólu to nevedlo. To změnila 37. minuta, kdy Jakub Petržilka vyslal do útoku Lukáše Pokorného, ten si stahovačkou obehrál jednoho beka a přes druhého vypálil přímo pod víko.

Do třetí periody šli Bruslaři o jednoho hráče méně. Havířovští, ale tuto výhodu neproměnili. Hosté měli zanedlouho další přesilovku, ale skvěle chytajícího Rachůnka nepřekonali. V 5. minutě se sám před brankou ocitl Adam Hilšer, ale Rachůnek ho skvělým semaforem vychytal. Domácí hráči poté měli početní výhodu, ale ani oni ji nedokázali zužitkovat ve svůj prospěch. Hned po návratu jednoho z havířovských hráčů odjel na trestnou lavici další hráč z Moravskoslezského kraje. Tuto výhodu už okázali Bruslaři 5 vteřin před závěrečnou sirénou využít. Dominik Vacík vypálil puk od modré čáry, brankář ho vyrazil na levý kruh, kam si rychle sjel Štěpán Dudycha a svou střelou zápěstím překonal přesouvajícího se brankáře.

Richard Cachnín (BK Havlíčkův Brod): Jsem hrozně rád, že jsme navázali na výkon z Brna. Hráli jsme proti kvalitnímu soupeři, který měl dobrou obranu. Hráli jsme se čtyřmi mladšími dorostenci, protože máme dostatek bodů. Za výkon ve třetí třetině jsme si výhru zasloužili. Kluky musím strašně pochválit, protože když mužstvo nedostane gól, tak hraje týmově.

Tomáš Urbánek (AZ Residomo Havířov): Gratulujeme soupeři k vítězství. My bohužel, když nedáme gól tak nemůžeme vyhrát. Myslím si, že jsme soupeře i přestříleli, ale rozhodl důraz před brankou. Udělali jsme první chybičku v první třetině, která hned byla potrestána a myslím si, že soupeř si v obranné fázi dobře zápas pohlídal.