Starší dorostenci potvrdili na ledě Warrioru Brno roli favorita

Tomáš Vlček | 06.01.2018

První zápas roku 2018 sehráli v pátek na ledě Warrioru Brno havířovští starší dorostenci. Proti poslednímu celku tabulky sice měli převahu, ale na skóre se to dlouho neprojevovalo. Nakonec o své zasloužené výhře rozhodli až v poslední dvacetiminutovce. Vítezný gól si připsal Ernest Bochnak (na snímku), další trefy zařídili Tomeček, Bambula a Janeček. Nejbližší zápas sehraje AZ ve středu, kdy přivitá v dohrávce třinecké Oceláře.

ELSD - 30.kolo pá 5.1.18:15
Warriors Brno - AZ Residomo Havířov
1:4
(1:1, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 8. Hubáček (Primožič) – 15. Tomeček (Žídek, Uhlíř), 44. Bochnak (Žídek), 50. Bambula, 56. Janeček (Pindel, Ševěček). Rozhodčí: Kohoutek – Král, Bernard. Vyloučení: 5:11, navíc Miloš (WAB) 2+10 ZHK. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 67. Střely na branku: 22:21. Průběh utkání: 1:0, 1:4.

Warriors Brno: Pleticha – Daněk, Miloš, Branžovský, Klimeš, Mrkvica – Primožič, Mudrych, Frimel, Hubáček, Borot, Karpíšek, Ludvík, Vysloužil, Antoňů, Snášel
AZ Residomo Havířov: Dufek – Uhlíř, Thiel, Máca, Ševěček, Pavelek, Grygar – Bambula, Bochnak, Hilšer, Juhász, Janeček, Revaj, Ciencala, Žídek, Tomeček, Dufek, Pindel

První třetina přinesla mírnou převahu AZetu, ale především velké množství vyloučených – celkem rozhodčí poslali na hanbu po třech hráčích z každé strany. Ještě předtím ale, na začátku 8. minuty, trochu překvapivě otevřeli skóre domácí, když se prosadil Oscar Hubáček. AZ vyrovnal ve své druhé přesilovce. Souhru s Uhlířem a Hilšerem proměnil v branku Daniel Tomeček.

AZ měl navrch i ve druhé třetině, která jinak moc hokejové krásy nepobrala, a i přes další početní výhody na obou stranách, se ani diváci další branky nedočkali. Až na začátku třetí části dostal AZ do vedení Ernest Bochnak. Pak se na ledě viditelně ještě přitvrdilo, takže trestné lavice nestíhaly vychladnout. Zejména ta havířovská byla v permanenci, ale to vůbec nevadilo Janu Bambulovi, jenž v oslabení 3 proti 4 ujel domácí obraně a zvýšil na 3:1 pro AZ.

Havířovští v posledních 15 minutách ubránili 5 oslabení, a když zrovna hráli chvíli v plném počtu, přidali svůj čtvrtý gól. Jeho střelcem byl Michal Janeček a AZ tak nakonec na ledě Warrioru potvrdil roli favorita výhrou 4:1.