Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Start 1. ligy je tady, do Havířova přijíždí Třebíč

07.09.2014 | Josef Nudera

Je to tady! 1. liga roztočí svůj kolotoč zápasů už v pondělí 8. září svým úvodním kolem. Celý hokejový Havířov už netrpělivě čeká na svého prvního soupeře, kterým bude pro letošní sezonu Horácká Slávia Třebíč. Vstoupí AZet do nové sezony vítězstvím? Utkání startuje od 18 hodin v K&K PNEU Aréně, u toho nesmíš chybět!

První prvoligové utkání je na spadnutí, své síly v něm poměří domácí AZ Havířov a hostující Horácká Slávia Třebíč. Oba soupeři skončili v minulém ročníku po základní části soutěže vedle sebe. Třebíč končila na 5. místě, Havířov vybojoval 6. pozici. I podle tohoto ukazatele by na nás mohl čekat velmi zajímavý a atraktivní zápas.

Havířovský kádr prošel oproti poslední sezoně menší úpravou. Mezi jednu z nich patří i příchod staronového asistenta Tomáše Potěšila. Tým vyztužil v obranných řadách Michael Foltýn, Martin Lenďák, Radim Ostrčil, Jurij Repe a David Bahounek. Ani útok nezůstal oproti uplynulé sezoně stejný. Mezi největší příchody patří posílení Markem Loskotem, dále přišel Tomáš Jiránek a Vojtěch Tomi.

Havířov musel kádr zúžit a do konečné sestavy se nevešel Petr Kanko, David Turoň, Jiří Klimíček, Michal Jonáš, Zdeněk Deutsch. Už před sezonou skončil v Havířově Lubomír Vosátko a Miroslav Škumát.

V přípravě se Havířovu dařilo, z celkového počtu 12 utkání dokázal AZet vyhrát 8 a ve čtyřech případech odcházel poražen.

Horácká Slávia Třebíč

Náš pondělní soupeř svůj kádr oproti loňské sezoně rovněž vyztužil. V brance se bude moci opírat o Tomáše Štůralu, který posílí Třebíč z kádru Zlína. V obranných řadách se divákům představí jako posily Adam Šidák a Jakub Dujsík.

Náš soupeř se bude opírat především o velmi kvalitní útok, kde má podle svých slov i největší konkurenci mezi hráči. Za Bíle hvězdy bude nastupovat Roman Erat, nyní zraněný Lukáš Havel. Třebíč se bude moci opřít i o odchovance třebíčského hokeje Viléma Buriana. S ním přišel z Komety i Miroslav Holec. V kádru Třebíče nastupuje i všem havířovským fanouškům známý Jan Křivohlávek. Soupeř z Třebíče tedy disponuje velmi silným kádrem a nebude vůbec jednoduché tuto velkou ofenzivní smršť bránit.

Příprava se Třebíči víceméně podařila. Horácká Slávia odehrála 11 utkání a z toho si připsala 7 výher a 4 porážky. Poslední přípravný zápas v rámci Regionálního poháru dokázala Třebíč zcela opanovat a Havlíčkův Brod porazila vysoko 9:0!

Vzájemné zápasy

V loňské sezoně se oba týmy střetly v rámci základní části celkem čtyřikrát. O tom, že to bude pro Havířov nesmírně těžké utkání v úvodu soutěže, svědčí i statistika vzájemných duelů. Havířov dokázal vyhrát pouze jeden a v jednom případě odcházel poražen po prodloužení.

Havířov – Třebíč (1:2, 1:3, 3:1, 2:3p)

Sestavy z posledního zápasu:

AZ Havířov: Daneček L. (29. Turšner) – Turoň, Dresler, Krisl, Foltýn, Ostrčil, Graca, Repe, Lenďák – Sztefek, Pechanec, Klimša - Maruna, Šlahař, Jakúbek - Říčka, Haas, Daneček J. - Rimmel, Tomi

SK Horácká Slavia Třebíč: Štůrala – Zdráhal, Malena, Dujsík, Bilčík, Přibyl, Jaroš – Havel, Dolníček, Erat – Čuřík, Holec, Burian – Králík, Wasserbauer, Vodný – Paták, Mrázek, Čech

Ostatní zápasy 1. kola 1. ligy

Kadaň – Chomutov
Most – Kladno
Benátky nad Jizerou – Šumperk
České Budějovice – Jihlava
Ústní nad Labem – Havlíčkův Brod
Prostějov – Litoměřice

On-line přenos