VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Sváteční pondělí přinese souboj AZetu s Jestřáby

27.09.2015 | Tomáš Vlček

V bleskovém tempu pokračuje WSM liga. Začala sotva před dvaceti dny a v pondělí se hraje už její 8. kolo. Navíc pro AZ nepřináší obyčejný zápas. Do havířovské K&K PNEU Arény zavítá tradiční a velký moravský rival AZetu -LHK Jestřábi Prostějov. Souboj celků momentálně se nacházejících ve spodních patrech tabulky, ale ambicemi určitě se posunout výrazně výše, začíná v pondělí 28. 9. 2015 v 18:00. Pro všechny fanoušky je kromě hokejové bitvy přichytána také atraktivní soutěž. Více v článku.

Jestřábi mohutně posilovali, posun v tabulce se zatím nekoná

Prostějovští po loňském nováčkovském trápení a záchraně 1. ligy na poslední chvíli, chtějí letos realizovat jiný scénář. Výrazně posílili svůj kádr (přišli např. Horčička, Mojžíš, Šenkeřík, Šlahař, Rod, Dragoun, Moskal), tým převzal zkušený kouč Kamil Přecechtěl a opět vyhlásili útok do play-off. Po odehraných sedmi kolech se jim to zatím nedaří. V tabulce jsou 11., ale soutěž je teprve na začátku, takže nikde není dáno, že se jim to nakonec nemůže podařit.

Dosavadních 7 získaných bodů si připsali za dvě výhry (nad Třebíčí 4:1, a v Mostě 2:1sn) a dvě jednobodové porážky po samostatných nájezdech (0:1v Benátkách a 2:3 se Slavií). Naopak v Budějovicích a v Kadani inkasovali výrazné porážky 2:7 a v posledním kole nedokázali doma vyzrát na Jihlavu (0:2). A právě v posledním zápase proti Dukle se naplno ukázalo, proč není Prostějov tam, kde by chtěl být – malá střelecká produktivita. V sedmi zápasech se prosadil jen 12x. „Utkání to podle mě bylo hodně vyrovnané, ale musím říct, že Jihlava nás v defenzivě předčila. Do žádných velkých šancí nás nepustila. Náš velký problém dát gól byl do nebe bijící a očividný. Bohužel náš tlak do branky je minimální, a proto se také minimálně prosazujeme,“ prohlásil po zápase kouč Jestřábů Kamil Přecechtěl.

Celé to dokreslují i individuální statistiky. Nikdo z týmu se zatím nedostal přes tři kanadské body. Právě ty totiž zatím dosáhli útočníci Michal Dragoun, Patrik Moskal, René Kajaba, Tomáš Rod a obránce Marek Drtina. Naproti tomu 22 inkasovaných branek je 6. nejhorší výsledek v prvoligovém pelotonu.

AZ v Benátkách neuspěl a opět střídal gólmany

AZ si po středečním parádním výkonu a výhře nad favorizovaným Kladnem dělal opatrné naděje na bodový zisk i v Benátkách nad Jizerou. Bohužel však i přes množství šancí v sobotu střelecky selhal a navíc neměl oporu ani v brankovišti. Už potřetí totiž trenér Mikeš sáhl ke střídání gólmanů, když Miroslav Svoboda přenechal ve 36. minutě za stavu 0:4 své místo Petru Matouškovi.

“Spokojení samozřejmě nejsme, nezvládli jsme zejména druhou třetinu. Soupeř v ní byl podstatně důslednější ve využívání šancí a předbrankových situacích. Tam jsme naprosto zklamali. Utkání bylo opticky vyrovnané. Vytvořili jsme si dostatek příležitostí, které jsme ale neproměnili. Benátky nám daly lekci z efektivity,“ hodnotil zápas trenér Mikeš. Naopak domácí, doplnění dravými mladíky ze Sparty a Liberce, ukázali, jak jsou v úvodu sezony v pohodě a také, že nejsou na 3. místě tabulky náhodou.

Proti Jestřábům opět v brance s Hrubcem

A právě na nejistotu gólmanů reaguje vedení AZetu opětovným navázáním spolupráce se Šimonem Hrubcem. Třinecký gólman byl velkou oporou proti Kladnu a do branky by se měl postavit i v pondělí proti Jestřábům. Jinak zůstane sestava téměř shodná s tou sobotní. Jen se po dvou zápasech za mateřský Zlín představí v dresu AZetu opět útočník Pavel Sedláček. Bohužel zraněn je stále Michal Sztefek.

Asi není nutno nijak moc rozebírat, jak důležitý zápas před havířovskými hráči je. V případě výhry se mohou nejen posunout v tabulce vzhůru, svého soupeře v ní přeskočit, ale také získat větší klid a sebevědomí do dalších bojů. Cesta bude přes zlepšení obranné činnosti a proměňování vypracovaných příležitostí. Velkým pomocníkem bude jistě fanouškovská podpora, která je při soubojích s Hanáky tradičně na vysoké úrovni.

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Svoboda (36. Matoušek) – Mazanec, Ostrčil, Krisl, Bahounek, Korím, Lenďák, Stuchlík – Kanko, Staněk, Maruna – Štumpf, Pechanec, Bárta – Kotala, Maliník, Tomi – Kalus, Rimmel, Matějek – Bednář

LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Drtina, Šenkeřík, Mojžíš, Kaluža, Husák, Protivný, Rudl, Vokurka – Krejčík, Dragoun, Novák, Luňák, Meidl, Čuřík, Rod, Illéš, Moskal, Šlahař, Kuncek, Kajaba.

Utkání startuje 28.9. v 18 hodin na ledě havířovské K&K PNEU Arény. Pokud se na zápas nemůžete podívat přímo na místě můžete jej sledovat díky textovému on-line přenosu na tomto odkazu.

Doprovodný program ve znamení soutěže O auto s plnou nádrží na víkend

Stejně jako v loňské sezoně, tak i letos si budou moci návštěvníci některých havířovských hokejových klání zasoutěžit o lákavou cenu - Auto s plnou nádrží na víkend. Poprvé se tak stane právě v pondělí, kdy bude partnerem soutěže je havířovský prodejce automobilů ŠKODA Autodům Vrána. Už před zápasem před halou, a pak i v průběhu první třetiny v hale, si budete moci koupit balónky. Těmi se v první přestávce musíte trefit do otevřeného okna na ploše jedoucího vozu. Z úspěšných vrhačů bude ve druhé přestávce vylosován vítěz. Přejeme všem hodně štěstí a přesnou ruku!