Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Tenisový AZ Open se chystá na svůj 5. ročník

22.06.2016 | Tomáš Vlček

Tenisový turnaj AZ OPEN se už stal pravidelnou součástí letní nabídky AZetu směrem ke všem tenisovým nadšencům. A nejinak tomu bude i letos. V sobotu 27. srpna se v areálu Tennis Hill v Životicích uskuteční již jeho 5. ročník a opět je pro milovníky tenisu připraveno 64 míst.

Tenisový AZ OPEN je turnaj, který se těší obrovskému zájmu fanoušků, hráčů, ale i sponzorů, zkrátka lidí, kteří se nějakým způsobem točí kolem hokejového AZetu. Turnaje se pravidelně účastní bývalí hráči, členové vedení, současní hráči A týmu, hokejové osobnosti z kraje, sponzoři, ale také fanoušci. Jedná se o jedinečný zážitek zahrát si po boku lidí, které znáte z ledu, popřípadě z manažerského křesla.

Jedná se losovaný turnaj čtyřher, což znamená, že se na turnaj nepřihlásíte jako dvojice, ale spoluhráč do každého zápasu v základní skupině vám bude vylosován ze 64 účastníků. To přináší velice atraktivní systém, ve kterém nikdy nevíte, s kým si zahrajete. Můžete se tak na jednom kurtu potkat s hráčem AZ Havířov nebo s dalším fanouškem.

Základní skupina se hraje na 7 gemů a každý uhraný gem se počítá do tabulky. Vítěz utkání si připíše gem do tabulky navíc. Po základní skupině se všechny body sečtou a podle pořadí se rozlosují dvojice do následného KO systému hlavní soutěže a soutěže útěchy. S tímto nově vylosovaným spoluhráčem, už celý turnaj, i dohrajete.

Sekretář klubu a spoluorganizátor turnaje Robin Pavlas k letošnímu ročníku říká:

"Turnaj už má svou prověřenou tradici, takže se k nějakým změnám nechystáme. Ve startovném, které činí 400 Kč jsou opět dvě teplá jídla, míčky, kurty a ceny. Všichni zájemci se mohou už nyní hlásit obvyklým způsobem na telefonním čísle 777 77 40 20 nebo přes email hokej@hc-havirov.cz."

Zbývá snad už jen dodat, že obhájcem loňského titulu z AZ OPEN je dvojice Košťál - Kubíček. Kdo usedne na pomyslný trůn letos? To se dozvíme v podvečer 27. srpna 2016.