Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Trenérský tým AZetu Havířov na novou sezónu se představuje

12.05.2011 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Před několika dny se příznivci AZetu dozvěděli, kdo povede v nadcházející sezóně tým mužů. Zpráva o tom, že dvojice Jan Daneček st. a Stanislav Sztefek bude u „Áčka“ pokračovat byla přijata s všeobecnou radostí. Nyní přišel okamžik, kdy se fanouškům představí trenéři, kteří budou v této sezóně působit u mládežnických a žákovských družstev.

Oproti minulé sezóně zůstala většina trenérů na svých pozicích, ale k několika změnám přece jenom došlo i zde.

Nejprve je potřeba uvést odchody. Tím prvním je přesun trenéra havířovského mladšího dorostu Martina Janečka, který mimochodem podle vedení klubu u týmu odvedl skvělou práci, do Českých Budějovic. S klubem se rozloučil těmito slovy:

„Chtěl bych poděkovat havířovskému hokejovému klubu, který mě před třemi roky oslovil a nabídl mi u něho angažmá. Jsem přesvědčen, že díky vytvořeným podmínkám a prostoru k práci, který jsem dostával se mi plní jeden ze snů. Oslovily mě dva extraligové kluby, což je samozřejmě i pro trenéry ta vysněná meta, a já se rozhodl s jedním z nich spojit svou další trenérskou kariéru. Prožil jsem v Havířově krásné tři sezóny a poznal nejen řadu talentovaných hráčů, ale i partu trenérů od kterých jsem se měl možnost hodně naučit. Takže z mé strany patří velký dík představitelům AZ HAVÍŘOV i skvělým bývalým kolegům. A chci popřát hodně štěstí všem hráčům se kterými jsem zde měl možnost pracovat.“

Dalším odcházejícím trenérem je Jan Křivohlávek, který míří do Mladé Boleslavi.

Do klubu se naopak po mnoha letech vrací jedna z jeho legend Mirek Kusý, který bude společně s Janem Danečkem st. působit u starších žákovských družstev. K mladšímu dorostu pak přichází z Vítkovic zkušený odborník Darek Stránský.

Konkrétní rozdělení trenérských postů je následující:

Přípravka: hlavní trenér - Jaromír Venglář, asistenti - Jaroslav Bariš, Petr Jemelík

3.třída: hlavní trenér – Jaroslav Bariš, asistenti – Jaromír Venglář, Petr Jemelík

4.třída: hlavní trenér - Jaromír Venglář, asistenti - Jaroslav Bariš, Petr Jemelík

Šéftrenér přípravky: Jaromír Venglář

5.třída: hlavní trenér – Jan Daneček, asistent – Miroslav Kusý

6.třída: hlavní trenér – Jan Daneček, asistent – Miroslav Kusý

7.třída: hlavní trenér – Miroslav Kusý, asistent – Jan Daneček

8.třída: hlavní trenér – Miroslav Kusý, asistent – Jan Daneček

Šéftrenér žákovských tříd: Jan Daneček

Mladší dorost: hlavní trenér – Darek Stránský, asistenti – Stanislav Sztefek, Dalibor Pasker

Straší dorost: hlavní trenér – Stanislav Sztefek, asistenti – Dalibor Pasker, Darek Stránský

Juniorka: hlavní trenér – Dalibor Pasker, asistenti – Darek Stránský, Stanislav Sztefek

Ke složení trenérského kádru generální manažer týmu Martin Potočný dodává: „Poohlížíme se ještě po jednom trenérovi pro žákovské kategorie. Teď v přípravném období jeho nepřítomnost není problém, ale v soutěžním období by toho měli Honza Daneček s Mirkem Kusým moc.“

Dále je potřeba ještě uvést, že bude pokračovat i účast hráčů „Áčka“ na trénincích přípravky. Konkrétně to budou Robert Říčka, Mario Brezani a Petr Matoušek. Dalšími pomocníky u přípravky budou David Herman a David Svozil. Tréninky brankářů všech věkových kategorií budou probíhat pod vedením zkušeného Jindřicha Krawczynského.