Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Třeťáci vezou z turnaje v Brně zlato a stříbro

23.03.2015 | Tomáš Vlček

Po skončení žákovských ligových soutěží se na závěr sezony zúčastní malí azeťáci celé řady turnajů. Hráči ročníku 2006 a 2007 se v neděli 22. 3. 2015 jednoho takového zúčastnili v Brně. V konkurenci dvou brněnských a jednoho slovenského týmu předvedli výborné výkony a domů přivezli dva nejcennější kovy – A tým zlato a B tým stříbro.

Turnaj se konal v hale v Brně – Úvoze a oficiálně byl pořádán pro ročník 2006 a mladší. Hrálo se podle pravidel minihokeje, tedy 3x15 minut hrubého času, na šířku jedné třetiny a v rozestavení 3 hráči + brankář. Účastníky turnaje byly kromě AZetu týmy Warrior Brno, Kometa Brno a HK Skalica.

Výsledky A týmů

AZ - Warrior 9:0
AZ - Kometa 7:3
AZ - Skalica 17:3

Kometa - Warrior 6:3
Kometa - Skalica 9:2
Skalica - Warrior 6:6

Konečná tabulka:

1. AZ Havířov
2. Kometa Brno
3. Warrior Brno
4. HK Skalica

Sestava AZ: Jirásek - Grygar, Zielinski, Ščerba, Karas, Jurček, Jarolím, Polach, Gnida, Toma, Kozačka

A tým AZetu prošel celým turnajem bez porážky a jednoznačně opanoval první příčku. Po celou dobu turnaje kluci hráli jako tým, vzorně spolupracovali, bojovali o každý puk a poctivě se vraceli zpět.

Výsledky B týmů

AZ - Warrior 9:7
AZ - Kometa 4:9
AZ - Skalica 9:2

Kometa - Warrior 12:2
Kometa - Skalica 19:0
Skalica - Warrior 2:15

Konečná tabulka:

1. Kometa
2. AZ Havířov
3. Warrior
4. HK Skalica

Sestava AZ: Král - Bryja, Bernacik, Fasora, Magera, Kochanovský, Rylko, Tvrdý, Šařec, Knapík, Beleš

B tým AZetu prohrál pouze s Kometou, přestože i v tomto zápase předvedl výborný výkon. Nakonec bojoval v zápase s Warriorem o druhé místo a to až do posledních minut. O jeho stříbrné pozici rozhodly až dva rychlé góly do sítě Warrioru v úplném závěru zápasu.

Turnaj byl zároveň skvělým výletem. Většina rodičů zodpovědně uznala, že absolvovat cestu do Brna po azeťáckém plese nebude v jejich silách, proto si k přepravě zvolili cestu vlakem. Přestože turnaj začínal až po desáté hodině, všem azťáčkům tak začal již v brzkých ranních hodinách. Výsledkem bylo nejen výborné umístění, ale také spousta zážitků i zábavy. Poděkování patří trenérovi Littnerovi, který obětoval svůj volný čas a vzal si na bedra zodpovědnost za náročnou cestu vlakem a také rodičům, kteří neváhali a znaveni po plese absolvovali tento turnaj v úctyhodném počtu. Poctivým povzbuzováním nakonec i oni přispěli, z pohledu AZetu, ke zdárnému výsledku turnaje. Klukům i rodičům tak patří velká pochvala a gratulace.

Více fotografií je k dispozici ZDE.