Třetí ročník tenisového AZ Open ovládla dvojice Klimša, Ondráček

25.08.2014 | Josef Nudera

Tenisový AZ OPEN napsal v sobotu 23. srpna svou již třetí kapitolu. Turnaj se odehrál za dobrého počasí, všichni přítomní si turnaj užili, byla cítit bojovnost, ale i výborná atmosféra. I tak by se dala shrnout tato povedená akce.

V sobotu 23. srpna 2014 se v tenisovém areálu Tenis Hill Havířov – Životice odehrál třetí ročník tenisového turnaje čtyřher AZ OPEN 2014. Na všechny přítomné hráče čekala velká porce zápasů a velmi dobře organizovaný turnaj. Turnaje se zúčastnilo 64 hráčů, což je největší počet, který se kdy vůbec na tento turnaj přihlásil. Zároveň se jedná i o maximální počet účastníků, turnaj by se už při větším počtu hráčů nedal dobře organizovat a odehrát.

V základní fázi si každý hráč odehrál tři zápasy, pokaždé s jiným spoluhráčem. Po sečtení celkového počtu bodů se turnaj rozdělil na lepších 32 hráčů a spodních 32 hráčů. Turnaj pak pokračoval vyřazovacím způsobem, kdy už každý hráč měl napevno určeného spoluhráče až do konce turnaje.

Turnaj se zúčastnili hráči AZ Havířov (Robert Říčka, David Klimša, Jan Maruna, Jan Daneček), také byli k vidění bývalí hráči AZetu Vít Stránský, Luděk Lhotský. Ve startovní listině figurovali i členi vedení – Patrik Rimmel, Aleš Bambula, Jaroslav Mrowiec. Že o zajímavé hráče nebyla nouze, potvrzuje i to, že si také zahráli Daniel a Filip Semanovi, Sikora či například vedoucí Tomáš Matějek a sekretář klubu Robin Pavlas. Své zastoupení měla i redakce AZ Havířov, a to konkrétně Josefa Nuderu. Vše doplnili fanoušci AZ Havířov.

V soutěži útěchy dokázala vyhrát dvojice Mrowiec / Nudera, která porazila po velkém boji 2:1 na sety dvojici Rimmel / Pryšč.

Zápas o třetí místo na letošním třetím ročníku dokázala vyhrát dvojice David Košťál / Ladislav Kozel, když porazila dvojici Kubíček / Mikulaštík. Velké finále 3. ročníku se hrálo za umělého osvětlení, jelikož se před tímto utkáním hrálo finále útěchy, které bylo poměrně dlouhé. Po krásném utkání dokázala vyhrát dvojice Klimša / Ondráček, která porazila dvojici Říčka / Stránský 2:0 na sety. Jednalo se o pohledné utkání, které nabídlo spoustu pěkných výměn.