VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Tři dny pauzy a stop - zápasový režim se opět roztočí středečním zápasem s Jihlavou

24.11.2015 | David Motloch

A když už se ten prvoligový kolotoč opět roztočí, tak pořádně. Do Havířova totiž ve středu zavítá vedoucí celek WSM ligy a momentálně nejžhavější tým soutěže - Dukla Jihlava. Tým pod taktovkou Petra Vlka nepatří mezi zrovna nejoblíbenější soupeře AZetu a tato slova potvrzuje i první vzájemný zápas obou týmů v letošní sezóně, který poměrem 2:0 skončil lépe pro soupeře Havířova. Postavení v tabulce, papírové předpoklady i současná forma, to vše hovoří lépe pro Duklu, ale havířovský AZ hraje doma, kde nastoupí po devítibrankové střelnici v Mostu. Jak to tedy dopadne? Zápas začíná ve středu 25.11. od 18 hodin!

Osmizápasová série výher v řadě? Výsledkem je 1. místo v tabulce

Jihlava podává od začátku letošní sezóny stabilně dobré výkony a pokud přimhouříme oči nad pěti prohranými zápasy v rozmezí 4.-9. kola, řadí se na špici WSM ligy zcela právem. Dukla tak potvrzuje naše předsezónní prognózy, ve kterých by právě ona měla usilovat o postup do baráže o extraligu.

Do Havířova vlastně přijede rozjetá mašina. Už osm zápasů v řadě nepoznali svěřenci hlavního trenéra Petra Vlka pachuť porážky. Během této série Dukla porazila všechny své úhlavní nepřítele - Kladno (4:2), Slavii (2:1) i Motor (4:2). V tabulce tak Jihlava se ziskem 53 bodů opanuje celou soutěž s dvoubodovým náskokem na Kladno. Tato vedoucí dvojice si začíná vytvářet svůj vlastní peloton (čtyřbodový náskok na třetí Slavii).

Jako poslední statistický údaj poměřme počet vstřelených branek k počtu inkasovaných. Jihlava doposud vstřelila 84 branek, což se dá považovat za kvalitní výkon, nikoliv však zcela špičkový. Dukla totiž i letos vychází především z propracované obrany. 57 inkasovaných branek jí řadí na druhé místo v soutěži za první Slavií (54).

Náhrada za Čachotského? Josef Skořepa v Jihlavě střelecky procitnul

Častokrát se hovořilo o velké ztrátě Dukly v podobě Tomáše Čachotského. Vzniklou díru se však zatím daří zacelit více než solidně a hlavní podíl na tom má jeden z letních příchodů - Josef Skořepa. Útočník Dukly nastřádal již 13 přesných střeleckých pokusů a s přehledem vede tabulku střelců v Jihlavě.

Samozřejmě, že útok Dukly nestojí a nepadá na jediném hráči. Bilanci takřka bodu na zápas si udržuje například Filip Seman (10+11). Podobně je na tom i Martin Kohout (5+10) a opomenout nesmíme ani zkušeného Michala Důrase (3+17).

O střežení branky Jihlavy se prozatím pravidelně stará David Honzík s Jakubem Škarekem. Oba dva brankáři mají na svém kontě shodně odchytaných 11 utkání s velmi lichotivou statistikou zásahů (92,63% respektive 94,7%). Proti Havířovu letos chytal David Honzík, který nastoupil také do posledního zápasu s Motorem.

Kanonádou v Mostě si AZ vylepšil střelecké statistiky

Místo bojovného a urputného hokeje branková lahůdka pro AZ. Výsledek 9:2 v Mostě čekal opravdu málokdo. Vysoký výsledek potvrdil dobré výkony AZetu z posledních zápasů a zároveň vrátil tým do střelecké pohody.

Nejednou hráči Havířova doplatili právě na špatnou koncovku, nyní mají však za posledních šest zápasů na svém kontě již 28 branek! Střelecky se probudil Marek Kalus, který jako druhý hráč v novodobé historii AZetu dokázal vstřelit hattrick. Petr Kanko posbíral pět asistencí, Karol Korím se dvěma body dostal mezi elitní skupinu tří nejproduktivnějších obránců soutěže.

S celkovým počtem 78 vstřelených branek má Havířov stále co zlepšovat, již se však díky posledním vydařeným výkonům v tomto ohledu posunul do zlatého středu tabulky.

Maruna na scénu, chybět bude Petr Kanko

Proti Jihlavě svěřenci trenéra Štefana Mikeše nastoupí v dosti odlišné sestavě a hlásí tak ve svém táboře několik změn. Začněme nejprve těmi dobrými zprávami. Na středeční zápas je uvolněn útočník Jan Maruna, který tak po extraligové konfrontaci ve Zlíně opět oblékne dres Azetu.

Po nemoci se na led vrátí také uzdravený Zdeněk Okál. Bacil již přemohl brankář Petr Matoušek, který tak proti Jihlavě bude trenérům již k dispozici. Na marodce naopak zůstává Martin Lenďák a nově marodí také nejlepší střelec AZetu - Petr Kanko. Toho doplní v poslední řadě Vojtěch Tomi (zranění v horní části těla).

Infografika

Sestavy z posledního zápasu:

AZ Havířov: Laco – Krisl, Bahounek, Mazanec, Graca, Ostrčil, Korím – Pechanec, Sztefek, Štumpf – Sedláček, Meidl, Kanko – Maliník, Kalus, Tomi – Gřeš, Matějek, Hudeček – Kotala.

HC Dukla Jihlava Honzík – Řezníček, Štebih, Dundáček, Kaláb, Šafář, Grebenyuk, Dobrovolný – Diviš, Seman, Gríger – Jergl, Skořepa, Důras – Jícha, Melenovský, Prokš – Anděl, Flek, Malec.

On-line přenos

Zápas bude samozřejmě možné sledovat za pomocí textového on-line přenosu.