VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Turnaj v Porubě pokračuje zápasem AZ s Jastrzebie

14.08.2014 | Petr Miklas

Už zítra nás čeká druhý zápas Havířova na turnaji O pohár RT Torax, AZ bude hrát o první místo ve skupině s polským JKH GKS Jastrzebie. Jastrzebie totiž porazilo ve čtvrtečním utkání Zubry z Přerova 4:1.

Polský tým byl celý zápas lepší, dostal se do vedení 3:0, když se dvakrát trefil Jan Steber a jednou Michal Plichta. Naději pro Přerov vykřesal v přesilovce Jiří Goiš, ale necelé dvě minuty před koncem dal čtvrtý gól Jastrzebie Kamil Górny, čímž zpečetil výhru svého týmu.

Právě oba čeští útočníci ve službách polského celku, tedy Jan Steber a Michal Plichta byli hodně vidět. Dalšími Čechy v sestavě Jastrzebie jsou obránci Tomáš Protivný a Roman Němeček, oba hráli v loňské sezóně v Mladé Boleslavi. Českou pětici doplňuje Petr Polodna, kterého jsme loni mohli vidět v dresu Havlíčkova Brodu.

AZet své první utkání na turnaji odehrál skvěle a porazil Přerov 6:1, přičemž už vedl 3:0, využil tři přesilovky a jednu branku vstřelil z trestného střílení. Havířov hraje v podstatě v sestavě, kterou budeme vídat i v ostrých zápasech první ligy.

Oba celky se spolu utkaly i v přípravě na loňskou sezónu, první zápas vyhrál Havířov na domácím ledě 4:0, v brance Jastrzebie se tehdy předvedl Adam Vrba, který předtím hájil barvy AZetu. Druhé utkání se hrálo v Polsku, domácí tým zvítězil 8:5, když otočil vývoj zápasu třemi brankami v závěru.

Trenér Jan Daneček k soupeři říká: „ Z informací, které máme, víme, že Jastrzebie letos hodně posílilo. Přišli tam čeští hráči, mimochodem i dva, o které jsme měli také zájem. Posílení ukazují i výsledky, např. jejich vítězství nad Vítkovicemi, i když je to pořád jen příprava. Takže uvidíme. Každopádně pro nás je každý zápas proti kvalitnímu soupeři přínosný.“

Tímto vás zveme do Poruby, kde můžete sledovat boj o první příčku skupiny B a postup do finále turnaje, ve kterém chtějí hokejisté AZ Havířov obhájit vítězství z předchozích ročníků. Utkání s Jastrzebie začíná v pátek 15.8. v 19:15.

Sestavy týmů

AZ nastoupí v této sestavě:
AZ Havířov: Daneček L. (Němec) – Bezuška, Turoň, Krisl, Foltýn, Lenďák, Repe, Graca, Klimíček – Jiránek, Loskot, Sztefek – Maruna, Rimmel, Tomi – Klimša, Pechanec, Daneček J. – Matějek, Haas, Kanko.

Jastrzebie v posledním zápase nastoupilo v této sestavě:
JKH GKS Jastrzębie: Odrobny - Nemeczek, Rompkowski, Protivny, Sordon, Bryk, Górny, Kantor, Pastryk - Bordowski, Laszkiewicz, Polodna - Danieluk, Steber, Urbanowicz - Drzewiecki, Plichta, R. Nalewajka - Kulas, Marzec, Ł. Nalewajka.