Už v neděli do Jihlavy – hraje se od 16:00

20.12.2014 | Petr Miklas

Po nedohraném utkání v Prostějově se hokejisté AZetu přesunou do Jihlavy, kde v neděli v 16 hodin vyzvou domácí Duklu. Jedná se o předehrávku 39. kola, zápas se původně měl hrát až v pondělí 29. prosince. Oba kluby se ale dohodly na dřívějším termínu a AZetu tak odpadne náročné cestování, protože spojí dva venkovní zápasy v jeden trip.

AZet se stále drží na 6. místě prvoligové tabulky, přestože nedohrané utkání v Prostějově prohrál 3:0. Sobotní utkání vůbec nedopadlo podle představ Havířova, ten po dvou třetinách prohrával 3:0, ve druhé přestávce navíc vypukly nepokoje v hledišti a na led začala létat pyrotechnika. Nakonec byl zápas předčasně ukončen.

Havířov má hned dva muže ve vedení klubového kanadského bodování – Tomáše Jiránka a Antonína Pechance, oba mají 22 bodů za 8 branek a 14 asistencí. V těsném závěsu za nimi je Marek Loskot, který však na svých 21 bodů (14+7) potřeboval jen 26 zápasů. Z obránců je na tom nejlíp bodově Petr Šenkeřík, který na svých 9 bodů (2+7) potřeboval jen 7 utkání, za ním jsou pravidelně nastupující Radim Ostrčil s 8 body (2+6) a Martin Lenďák se 7 body (1+6). Lenďák je z obránců nejlepší ve statistice +/- s 8 kladnými body. V brankovišti je vše při starém, jedničkou je Lukáš Daneček, který má průměr obdržených branek 2,20 a úspěšnost zásahů 92,78% Záda mu kryje Petr Matoušek s průměrem 3,05 branky na zápas a úspěšností zásahů 89,58.

HC Dukla Jihlava

Pozice Jihlavy v prvoligové tabulce je za předsezónním očekáváním. Jihlava je sedmá s jednobodovou ztrátou na AZ. Dukla z posledních deseti utkání pětkrát vyhrála a utrpěla stejný počet porážek. Z toho shodně jednou prohrála i vyhrála po samostatných nájezdech. Zdá se ale, že najíždí na vítěznou vlnu, protože vyhrála třikrát za sebou.

Vedení Dukly není se současným postavením týmu v tabulce spokojeno a hledá cesty jak posílit kádr a postoupit v tabulce směrem nahoru. Poslední změnou je měsíční výměna, kdy do Havlíčkova Brodu putoval odchovanec Havířova Filip Seman, opačným směrem putoval Roman Maliník. Jihlava posiluje i na gólmanském postu - na hostování získala Tomáše Halásze z Pardubic.

Kanadské bodování Dukly vede kapitán týmu Tomáš Čachotský s 33 body (14+19), za ním jsou Marek Melenovský se 30 body (13+16) a Michal Důras také se 30 body (10+20). Všichni tři jsou v první patnáctce kanadského bodování první ligy. Mezi obránci vyčnívá Zdeněk Čáp s 21 body (8+13), který je čtvrtý v kanadském bodování celé první ligy. Čáp je i nejlepší z beků Jihlavy ve statistice +/- s 11 kladnými body. Branku Dukly nejčastěji střežil Lukáš Sáblík, který má průměr obdržených branek 2,81 a úspěšnost zásahů 90,49. Je o dva starty méně má na svém kontě Ondřej Kacetl, jenž průměrně obdržel 2,60 branky a drží si úspěšnost zásahů 90,85%. V posledních dvou zápasech ale chytali David Rittich a Tomáš Halász, kteří Dukle vypomáhají.

Minulé kolo

Havířov hrál v Prostějově utkání, které mělo být ozdobou kola, ale zápas se nevyvíjel podle představ hráčů AZetu. Nicméně se stavem 3:0 pro Jestřáby po dvou třetinách se dalo ještě něco udělat, jenže utkání bylo předčasně ukončeno pro výtržnosti v hledišti.

Jihlava si svůj zápas 37. kola s Benátkami nad Jizerou na domácím ledě předehrála už v pátek 19.12., takže má k dobru den odpočinku. Byl to zápas bohatý na branky, kdy se skóre měnilo jak na houpačce. Do vedení šli jako první domácí hokejisté, ale Benátky ještě v první třetině vyrovnali a na začátku druhé třetiny se dostaly do jednobrankového vedení. Dukla však díky dvěma gólům Důrase znovu vedla. I na tyto branky našly Benátky odpověď a po dvou třetinách platil stav 3:3. Hned na začátku třetí části přidali jihlavští další dvě branky, Benátky už dokázaly pouze snížit s tři body tak zůstaly na Vysočině. Zajímavostí je, že domácí Dukla nasázela tři ze svých pěti branek v přesilovce, hostující Benátky daly v početní výhodě dokonce všechny čtyři své góly.

Pokud se z jakéhokoliv důvodu nemůžete na hokej dostat osobně, bude pro Vás připraven textový on-line přenos zde.

Sestavy obou týmů v posledních zápasech

AZ Havířov: Daneček (Matoušek) – Bezuška, Bahounek, Lenďák, Ostrčil, Graca, Horák, Foltýn – Maruna, Pechanec, Sztefek, Tomi, Klimša, Jakúbek, Bednář, Fořt, Šlahař, Šedivý, Loskot, Matějek.

Dukla Jihlava: Halász – Čermák, Štebih, Dobrovolný, Staněk, Čáp, Šidlík, Grman – Čachotský, Maliník, Půhoný - Melenovský, Vysloužil, Důras - Kuřítko, Březina, Mikeš - Jergl, Schejbal.