V Boskovicích potvrdili junioři roli favorita

Tomáš Vlček | 18.02.2017

34. kolo východní skupiny ligy juniorů zavedlo havířovské mladíky do Boskovic. Proti poslednímu celku soutěže potvrdili roli favorita a vyhráli jednoznačně 7:1. Další utkání sehraje AZ v neděli doma proti Frýdku-Místku.

LJ - 34.kolo pá 17.2.19:30
HC Boskovice - AZ Havířov
1:7
(0:1, 1:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 27. Šindelář (Harásek) - 9. Trneny (Fejko, Polak), 24. Hladil (Stružík, Pacoň), 31. Polak (Fejko, Trneny), 37. Frojda (Kalus), 41. Heinzl (Fejko, Polak), 45. Trneny (Fejko, Polak), 59. Stružík (Dobrzynski, Hladil). Vyloučení: 1:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 15:44. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7.

HC Boskovice: Külzer J. - Sekanina, Fabiánek, Hrubeš, Hořava, Nič, Res Dostal, Külzer N., Pospíšil, Hejduk, Harásek, Šindelář, Zelinka, Vondrák, Bednář
AZ Havířov: Jaček - Trombik, Heinzl, Kalus, Mušuka, Hladil - Polak, Frojda, Trneny, Lenomar, Pacoň, Dobrzynski, Fejko, Vlček, Stružík

Havířovští otevřeli skóre na začátku 9. minuty, úspěšným střelcem byl Jakub Trneny. I přes velkou převahu museli na svou druhou branku čekat až do 24. minuty, kdy skóroval obránce Mario Hladil. Za tři minuty sice boskovičtí po střele Ondřeje Šindeláře snížili, ale AZ ještě do druhé sirény dvakrát svůj náskok navýšil. Nejprve se radoval z branky Erich Polak a po něm i Matyáš Frojda. Také ve třetí části zápasu měli AZeťáci jasně navrch a svou přvahu vyjádřili dalšími třemi zásahy. Postarali se o ně nejprve v jediné havířovské přesilovce obránce Adam Heinzl, pak svým druhým zásahem Jakub Trneny a dvě minuty před koncem uzavřel skóre na 7:1 Nikolas Stružík.