VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V Havířově jsem moc spokojený, říká střelec Marek Loskot

15.08.2014 | Tomáš Vlček

Do AZetu přicházel s nálepkou technického hráče a především šikovného zakončovatele. Že ale dá ve třech zápasech 6 branek, s tím určitě nikdo nepočítal. Vrcholem všeho bylo jeho pětigólové představení proti Francii, kterého si všimla i celostátní média. Marek sám však zůstává na zemi, když říká: „Pořád je to jen příprava a navíc těch branek jsme mohli dát i více, protože šance na to byly.“

Marku, tvoje angažmá v AZ už se přehouplo do třetího měsíce. Jak ses sžil s Havířovským prostředím?

Jsem tady moc spokojený. V kabině je sranda a super parta a vyhráli jsme i nějaké zápasy. A teď přišel do týmu i Tomáš Jiránek, kterého znám už delší dobu, a oba jsme tady moc spokojený.

A už jsi stihl poznat Havířov i mimohokejově?

No moc jsem toho nestihl. Většinou jsme skoro celý den na zimáku. Znám jen cestu z bytu na stadion, ale byli jsme i na bazénu. Teď nám ale začnou jednofázové tréninky, a budeme mít více času. Tak se chystám někam na ryby.

Autor: Karel Vaculík

Pojďme se podívat na ty hokejové věci. Ty jsi nastoupil ve třech z pěti přípravných zápasů, které AZ sehrál. Jak jsi spokojen se svými výkony?

Tak je to začátek sezóny, takže se spíš sehráváme. Nejdříve jsem hrál se Štefim a Kaňousem (pozn. Michal Sztefek a Petr Kanko), teď Kaňouse nahradil Jiras (pozn. Tomáš Jiránek). Myslím, že je to zápas od zápasu lepší, ale ještě to není úplně ono. Teprve ladíme formu na sezónu.

Ta vaše nově poskládaná lajna Jiránek-Loskot-Sztefek spolu sehrála dva zápasy a ty jsi v nich dal 6 branek. Ukazuje se, že to určitě není špatné spojení, ne?

Vypadá to, že si rozumíme. Že dám tolik branek, jsem nečekal, ale mohli jsme jich dát i více, protože šancí jsme měli spoustu. To bychom ale asi chtěli moc :-).

Autor: Karel Vaculík

Zastavme se ještě na chvíli u toho tvého střeleckého představení proti Francii. Dát pět branek se stává jen výjimečně. Už se ti to někdy podařilo?

V hokeji naposledy v žácích. Naposledy se mi něco podobného podařilo asi před dvěma lety, kdy jsem dal 4 branky. No a v inline hokeji, který taky hraju a ve kterém padá více gólů, se mi to letos taky podařilo. Však mi to Steve jako pokladník týmu hned pěkně naúčtoval, ale tak to má být.

Střelecky ses prosadil i v tom posledním zápase proti Přerovu. Jak se to odehrálo?

No já jsem si trochu prodloužil střídání, takže už jsem byl na ledě s jinými spoluhráči. Přihrál jsem Demovi (pozn. Martin Jakúbek), ten projel přes soupeřovy hráče, dal mi zpět krásnou nahrávku a já jsem to trefil z první. Střela to moc povedená nebyla, ale šlo to brankářovi nad rameno a byl z toho gól.

Autor: Karel Vaculík

Tvá branka znamenala zvýšení vedení na 4:1. Vy jste už předtím vedli 3:0, ale soupeř gólem z přesilovky snížil. Byl to z tohoto pohledu důležitý gól, který zápas definitivně překlopil na vaši stranu?

Asi jo. My jsme měli hromadu dalších šancí, které jsme nedali. Jinak si myslím, že soupeře z II. ligy, který je přeci jen kvalitou kádru jinde, jsme přehrávali a byla jen otázka času, kdy je zlomíme.

V Porubě vás čekají ještě dva zápasy. V pátek proti polskému JKH Jastrzebie. Máš nějakou zkušenost s polskými týmy?

Vůbec ne! Kluci říkali, že hrají dost důrazně a zápasy bývají vyhrocené. Jinak jsem akorát viděl hrát tady tu polskou „20“. Takže to pro mě bude premiéra.

S čím jdete do tohoto zápasu „ o finále“?

Na dnešním tréninku jsme hodně trénovali přesilovky a různé signály při nich - ty budou opět důležité. Budeme muset samozřejmě taky dodržovat taktiku. Pořád je to ale příprava na ligu.

Autor: Karel Vaculík

Právě využité přesilovky hodně přispěly k vaší výhře nad Přerovem.

Jo, využili jsme tři a získali rozhodující náskok. Hodně se ukazuje, jak mohou v tom zvětšeném útočném pásmu obránci více manévrovat a svým způsobem rozhodovat zápasy.

Po turnaji v Porubě vás celkem v rychlém sledu čekají tři domácí zápasy (19.8. Žilina, 21.8. Šumperk, 26.8. Prostějov)...

Samozřejmě je budeme chtít vyhrát. Nikdo nechce prohrávat ani v přípravě. Já jsem překvapený, kolik lidí chodí v Havířově na přípraváky, takže už kvůli nim nemůžeme prohrát!

Marku, děkuji za rozhovor a přeji ti mnoho dalších gólů v dresu AZetu.