VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V Kadani sehraje AZet předposlední utkání sezóny

28.02.2017 | Petr Miklas

Jistým sestupujícím je Most, poslední dvě kola play-out se už sehrají jen z povinnosti a hrát se bude jen o sportovní čest. Pro domácí Kadaň to bude, stejně jako pro Havířov, předposlední zápas sezóny, protože sobotní duel s Mostem si předehrála už v pondělí.

Kadaň se definitivně zachránila v sobotu

V sobotním třetím kole play-out Kadaň podlehla na domácím ledě Litoměřicím v prodloužení, což jí přineslo bod, který stačí k jistotě záchrany účasti ve WSM lize i pro příští sezónu. Bod se ovšem nerodil lehce, domácí Kadaň sice dvakrát vedla, ale hosté vždy dokázali vyrovnat. V závěru měli hokejisté Kadaně více ze hry, v prodloužení nastřelili několikrát tyč, ale nakonec rozhodl Kališník Karel Plášil.

Pondělní zápas s Mostem pro Kadaň

V pondělí si Kadaň s Mostem předehrála zápas 5. kola play-out, který přinesl souboj o sportovní čest. Vyrovnaný duel muselo rozhodnout až prodloužení, v něm dal vítěznou branku Roman Chlouba a konečná podoba výsledku je 4:3.

Zápas odpovídal tomu, že se o nic nehrálo, což potvrdil asistent trenéra Kamil Koláček: „Tyto zápasy se hodnotí těžko, protože oběma mančaftům o nic nešlo, jen šlo o to si s chutí zahrát. Minimálně nám ta chuť půl zápasu chyběla. Chtěli jsme to odehrát jako exhibiční utkání, což ještě není, soutěž pokračuje, i když už o nic nejde. Kluci by si měli uvědomit, že hrají hlavně o svojí budoucnost. Vyhráli jsme, góly jsme dali, což je pozitivní. Střel jsme měli také dost, ale hra dozadu a hra vzadu byla žalostná.

AZ nasadil do play-out mladíky

Trenéři AZetu využili toho, že mohli hrát v klidu, k tomu, aby vyzkoušeli mladé nadějné hokejisty ze staršího dorostu. Byla to trochu z nouze cnost, protože marodka Havířova byla plná. A tak dostali šanci útočníci Diminik Pawliczek, Jan Bambula a Matěj Potočný, které doplnil obránce Vojtěch Ševěček. Potočný s Pawliczkem se dokonce dokázali gólově prosadit. Do obrany AZetu se dostal i junior Jaroslav Mrowiec, který hostuje ve Vítkovicích.

Mladí hráči pojedou také do Kadaně, což potvrdil manažer AZetu Patrik Rimmel, který řekl: „Opět nasadíme naše mladé a uvidíme, jak jim to půjde na těžkém Kadaňském ledě. Naopak s námi neodcestují Dušan Šafránek, který má zlomený prst a Jiří Matoušek, kvůli problémům s kolenem. Ostatní hráči jsou v pořádku.

Manažer klubu se ještě vrátil k sobotnímu utkání s Mostem a zve k poslednímu zápasu sezóny s Litoměřicemi v sobotu 4.3.: „ Děkujeme všem fanouškům za podporu v sobotu s Mostem a těšíme se na poslední mistrovský zápas tuto sobotu s Litoměřicemi. Program začíná již v 15:30 - schůzkou vedení, hráčů a trenérů s fanoušky ve VIP prostorách. Po utkání se všichni přesuneme za dalším programem do restaurace U Ledu.

V sobotu AZet deklasoval Most

Most ještě stále hrál o udržení, ale potřeboval naplno bodovat a také to, aby Kadaň nezískala ani bod. Jenže hokejisté Mostu nedokázali naplnit ani to, co sami mohli ovlivnit. Na ledě K&K PNEU Arény utrpěli pořádný nářez, když už v polovině utkání prohrávali 5:1. Pak se ukázali mladíci ze staršího dorostu i domácímu publiku a Matěj Potočný se prezentoval svým premiérovým gólem mezi dospělými.

I když hráčům Havířova o nic nešlo, chtěli se svým fanouškům ukázat v dobrém světle. Hrál se ofenzivní hokej a svého prvního gólu v A-týmu AZetu se dočkal také Daniel Kurovský, který se trefil v utkání hned dvakrát. Stejný kousek se předvedl také Tomáš Gřeš, i když v jeho případě to zdaleka nebyly první branky mezi dospělými.

Havířov poměrně v pohodě dokráčel k výhře 7:2 a ukázal, že i play-out se dá hrát hokej, na který stojí za to jít. Fanoušci si mohli maximálně užívat krásu této skvělé hry, jíž lední hokej bez pochyb je.

Hodnocení utkání z úst trenéra Martina Janečka zní takto: Byl to těžký zápas na fyzičku, protože to bylo třetí utkání v tomto týdnu. Tým byl stmelený a hrál dobrý hokej. Do utkání jsme nasadili i starší dorostence, kteří toho měli v nohách také hodně. Zápas byl atraktivní, bohatý na góly a byla to taková odměna pro fanoušky, kteří chodí pravidelně. Most tento týden také odehrál tři utkání a bylo na to na jejich hráčích vidět, kromě psychické a fyzické únavy se určitě připočetla únava z dnešní cesty.

Onlajn přenos

Jako vždy můžete sledovat tradiční přenos na webu onlajny.com.