VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V pátek jde do ligových bojů i AZeťácká juniorka

11.09.2014 | Tomáš Vlček

Poté, co minulý týden začali svou extraligovou soutěž mladší i straší dorostenci, čeká vstup do mistrovské soutěže i havířovské juniory. Svěřenci trenérské dvojice Martin Janeček-Michal Janeček zahájí své účinkování ve východní skupině ligy juniorů v pátek od 18:00 domácím zápasem proti Warrioru Brno.

Příprava

Junioři AZetu mají samozřejmě za sebou náročnou letní přípravu a to jak na suchu, tak na ledě. Na tom trénovali od 3. srpna a nový trenér juniorů Martin Janeček k tomu poznamenává: „I pro Ligu juniorů se musí dvoufázově a hlavně kvalitně trénovat. Navíc jsme sehráli řadu přípravných zápasů, abychom byli na ligu připraveni.“

Trenér Martin Janeček
Výsledky přípravných zápasů JUNIORŮ

Vsetín – AZ 4:7
AZ – Opava 4:2
AZ-Karviná 11:3
AZ – Vsetín 6:1
AZ – Poruba 5:6
Poruba – AZ 4:5
Opava - AZ 1:3 (hráno v Kravařích)
turnaj v Přerově (3 týmy, švýcarský systém 2x25 min.):
Poruba - AZ 0:0 a 1:1 + sn pro AZ
AZ - Frýdek - Místek 2:1 a 2:0 + sn pro AZ
Přerov - AZ 0:1 a 0:0 + sn pro AZ
SK Karviná - AZ 1:7

Celková bilance (10 výher, 3 remízy a 1 porážka) je tedy pro juniory výrazně příznivá. Velmi cenné je zejména vítězství na turnaji v Přerově.

Autor: Karel Vaculík

Sezonní cíle

„Jedním z hlavní cílů, který do sezony máme, je, že chceme do týmu hodně zapracovat hráče ročníku 97 a 98. Juniorský kádr totiž není tak široký a také bychom si v letošním roce rádi připravili tým tak, aby byl schopný se příští rok prát o postup výše. Ale cílem stále zůstává i vychovávat kvalitní hráče pro mužský tým a úspěšné hráče do extraligových soutěží, tak jak se nám to v posledních letech podařilo. Tím nechci říci, že bychom se neprali o postup už letos, v kádru jsou hráči, kteří prošli dorosteneckou extraligou a jsou kvalitní,“ naznačil plány juniorů trenér Janeček.

Soupiska juniorského týmu HC AZ Havířov:
Brankáři:
Turšner Josef, Kostka Filip
Obránci: Potočný Jan, Potočný Václav, Gawlas Filip, Regoš Robin, Heinzl Adam, Srba Michal
Útočníci: Vyčesaný Michal, Křibík Jan, Polak Erich, Taras Dominik, Caruk Martin, Šmíd Jan, Balász Matěj, Sap Jaroslaw, Staš Filip, Lejčko Jiří

K dispozici jsou ještě z A mužstva obránci Daniel Graca a David Bahounek a pravidelně se budou účastnit tréninků i utkání juniorů tito kmenoví hráči staršího dorostu: brankář Dominik Gerža, obránci Jakub Dudek, Filip Kiss, Adam Spálovský a útočníci Kamil Wróbel, Daniel Kurovský, Richard Polak, Dominik Moravčík, Rok Macuh a Jakub Hendrych.

Trenér havířovských juniorů Martin Janeček ví, že před jeho svěřence je položen nelehký úkol v podobě útoku na ty nejvyšší příčky východní skupiny Ligy juniorů. „Čekají nás velmi těžcí soupeři. Mužstva Hodonína, Přerova i Poruby mají silné kádry s velkými ambicemi. My musíme být realisté. Konkurovat těmto týmům můžeme jen opakovaně poctivými výkony. Ale samozřejmě že o to budeme maximálně usilovat.“