VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V předposledním kole zavítá Havířov na půdu dalekého Berouna

13.02.2014 | David Motloch

51. kolo první hokejové ligy znamená pro naše hokejisty poslední venkovní utkání v základní hrací části. Svěřenci trenéra Jana Danečka zavítají na led dalekého soupeře z Berouna. Proti tomuto týmu se letos AZetu daří, i když všechny vzájemné zápasy s Medvědy byly nesmírně vyrovnané. Havířov se v Berouně bude snažit o zisk tří bodů, které by mu kromě zajištění šesté pozice v tabulce mohly přinést i dobrou výchozí pozici v boji o pátou příčku s Třebíčí. Jak to celé dopadne se nechme překvapit, zápas startuje v pátek 14.2. od 17:30!

Medvědi Beroun 1933

Založení: 1933

Klubové barvy: Modrá, černá, bílá
Stadion: Zimní stadion Beroun (Kapacita: 2 272 míst)
Webové stránky: medvediberoun.cz
Umístění v poslední sezóně: 13. místo (baráž)
Hlavní trenér: Petr Novák

Berounští Medvědi jsou sice na předposledním místě tabulky, ale právě proto snad i právě oni budou na domácím ledě platit za minimálně rovnocenného soupeře. Vývoj v tabulce je totiž tak vyrovnaný, že bude rozhodovat každý získaný bod. Mezi třináctým a devátým týmem tabulky je totiž rozdíl pouhé čtyři body! Mužstva bojují o zbylých šest tak, aby do play-outu vstupovala v co nejvýhodnější pozici.

Právě Beroun zatím drží v rukou Černého Petra, ale poslední výsledky nasvědčují, že se svěřenci trenéra Petra Nováka chtějí za každou cenu vyhnout baráži. Přestože se sousedící Kadaní Medvědi nebodovali, připsali si trochu překvapivé vítězství nad Šumperkem (5:3) a v posledním kole na svém ledě zaskočili i celek z Litoměřic, když soupeře střelecky vynulovali a zvítězili poměrem 3:0.

Kanadské bodování Berouna

Statistiky útočníků:
Jakub Marek – 20 kanadských bodů (10+10)
Zbyněk Hrdel – 20 kanadských bodů (6+14)
Daniel Vrdlovec – 16 kanadských bodů (4+12)

Statistiky obránců:
Petr Šenkeřík – 11 kanadských bodů (4+7)
Jiří Jebavý – 8 kanadských bodů (0+8)
Lukáš Kužel – 6 kanadských bodů (2+4)

Statistiky brankářů:
Juraj Šimboch – 34 zápasů, 92,33% úspěšnosti zákroků, 1 čisté konto
Lukáš Cikánek – 14 zápasů, 94,61% úspěšnosti zákroků, 2 čistá konta
V průběhu sezóny nastoupil do branky také Adam Svoboda a Tomáš Mastík.

Zdá se, že Havířov svou formu před play-off načasoval správně. Dvě kola před koncem základní části totiž odjíždí na půdu Berouna s třízápasovou vítěznou šňurou na dresech. S Medvědy AZet letos ještě neprohrál a na půdě 13. celku tabulky se bude snažit upevnit si v tabulce šestou pozici. V případě zisku tří bodů by se definitivně mohl uvelebit na šestém místě podle výsledku Litoměřic. Na Třebíč Havířov ztrácí celkem čtyři body, a tak i na pátou pozici může ještě zaútočit, formu na to očividně má.

Tým vycestuje do Čech opět s doplněnou sestavou podobnou té, která nastoupila v posledním domácím zápase s Olomoucí. Taktika bude zřejmě jasná. Proti týmu s nejhorším útokem v lize (95 vstřelených branek) se družina trenéra Danečka bude snažit hrát zezadu a čekat na své momenty. Berounu jde o každý bod, a tak se opět očekává vyrovnaný souboj.

Pokud nedorazíte na zápas osobně, bude pro vás z místa dění připraven tradiční online přenos

zde.

Vzájemná utkání

AZ Havířov – Medvědi Beroun 1933 4:3p. (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 20. Jakúbek (Klimša), 23. Klimša (Šedivý, Daneček J.), 51. Klimša (Šedivý, Roupec), 64. Jakúbek (Krisl, Roupec) – 3. Půlpán T. (Matějka), 27. Hrdel (Marek), 47. Marek (Kubica).

Medvědi Beroun 1933 – AZ Havířov 3:2 sn. (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Divíšek (Kuchler, Kužel), 40. Chalupa (Kuchler, Babka) – 1. Maruna (Daneček J.), 25. Bezuška (Marosz), rozh. náj. Rimmel M.

AZ Havířov – Medvědi Beroun 1933 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 34. Maruna (Jakúbek, Šlahař), 50. Pechanec (Klimíček, Škumát), 57. M.Rimmel (Klimíček, Pechanec), 60. Pechanec (L.Daneček) – 18. Babka (Divíšek, Petruška).

Sestavy z minulého utkání

AZ Havířov: L. Daneček – Vydra, Vosátko "A", Štencel, Krisl "C", Graca, Punčochář, Deutsch – Němec, Říčka, Sztefek – J. Daneček, Šlahař, Jakúbek – Kanko, Haas, Klimša – J. Diviš, Pechanec, Pořízek – M. Rimmel

Medvědi Beroun 1933: Cikánek (Šimboch) – Tverďák, Špelda, Růžička, Chalupa, Šteiner, Jebavý, Hrouda, Kučný, Gutwald, Sklenička – Stromko, Hrdel, Marek – Třetina, Babka, Vrdlovec – T. Půlpán, Kubeš, A. Půlpán

Přehled ostatních utkání 51. kola