Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

V sobotu čeká na AZ nevyzpytatelné Ústí

09.02.2018 | Tomáš Vlček

Po středeční ubojované, ale nesmírně důležité, výhře 3:0 nad Třebíčí, vyjíždějí už v pátek AZeťáci k dalšímu utkání letošního ročníku WSM ligy na led ústeckého Slovanu. K pěti výhrám v řadě by jistě rádi přidali šestý korálek, ale na severu Čech je proti dvanáctému celku nečeká nic lehkého. Zápas začíná v sobotu v 17:00.

HC Slovan Ústí nad Labem

Severočeši zažívají sezonu jako na houpačce. Po špatném začátku se během podzimu zvedli a v pohodě se pohybovali v první osmičce. Jenže tragická bilance pouhých dvou výher během listopadu je srazila dolů. A i když se před Vánocemi trochu zvedli, další série porážek v lednu je definitivně odsoudila mimo pozice pro play-off. To bylo samozřejmě u tradičního účastníka vyřazovacích bojů vnímáno jako neúspěch, po němž následoval odchod hl. trenéra Miroslava Macha i některých hráčů.

Kdo by si však myslel, že ústečtí sezonu úplně zabalili, toho vyvedou z omylu výsledky v posledních kolech WSM ligy. Z posledních sedmi zápasů si připsali čtyři výhry, z toho hned trojici v posledních čtyřech kolech. A zejména výprask 6:0 Kladnu a výhra 5:3 na Slavii vzbuzují respekt. Právě v posledním zápase na Slavii se ukázalo, že tým má charakter, když se proti silnému soupeři nezlomil ani po ztrátě dvoubrankového vedení.

HC Slavia Praha – HC Slovan Ústí nad Labem 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 11. Šmerha (Račuk), 44. Nedvídek (Kasík, A. Růžička), 44. M. Kadlec (Kubica) – 12. Pšenička (M. Vágner, Weinhold), 27. Severa (D. Merta, Davídek), 30. Pšenička (Melka), 47. Smolka (Krliš, Gengel), 49. Davídek (D. Merta, Severa). Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 712. Střely na branku: 35:20. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:5.

Kouč Tomáš Mareš tak mohl být po zápase samozřejmě spokojen: „Jsem moc spokojený, protože jsme Slavii konečně dokázali porazit. Důležité bylo, abychom do utkání dobře vstoupili, což se povedlo. Myslím, že jsme to uhráli hlavně díky bojovnosti. Sice jsme hráčů před závěrečnou třetinou kladli na srdce, aby si vzpomněli na Vsetín, který tu vedl 4:0 a nakonec prohrál. Sice se nepoučili a plynulo z toho slávistické vyrovnání. Pak ale tým ukázal charakter a hráči dali další dvě branky. Stav jsme udrželi až do konce, takže velká spokojenost.“

Lídrem bodování je po odchodu Vrdlovce do K. Varů Antonín Melka (13+20) spolu s Jaroslavem Roubíkem (11+22), nejlepším střelcem David Merta (15+13). V obraně pracují spolehlivě a zároveň produktivně David Bernad (4+21) a Vladimír Brož (4+14). Brankoviště ze čtveřice gólmanů nejčastěji stráží Martin Volke a Jaroslav Soukup.

AZ Residomo Havířov

Dalo by se říct, že v pravou chvíli zabrali havířovští hokejisté na plné obrátky a začali ve velkém sbírat body, tolik potřebné pro posun na místa zaručující play-off. Středeční výhra nad Třebíčí byla již pátá v řadě, čímž srovnali své letošní maximum.

AZ Residomo Havířov – SK Horácká Slavia Třebíč 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 18. Hudeček (Kurovský, Š. Stránský), 43. M. Kalus (Hudeček, Sikora), 59. Kurovský (Š. Stránský). Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 1.616. Střely na branku: 17:28 (4:13, 8:6, 5:9). Zblokované střely: 7:7. Vhazování: 20:32.

Asistent trenéra Patrik Rimmel po utkání zdůraznil důležitost vítězství nad herním projevem. Důležitá byla první třetina, kdy jsme dali gól a šli jsme do vedení. I když ten zápas vypadal, tak jak vypadal pro oka diváka, tak měl svou váhu. Jsme rádi, že to pro nás dopadlo dobře a připsali jsme další tři důležité body.“

Během série výher přeskočili AZeťáci v tabulce Vsetín a Třebíč a posunuli se z deváté na sedmou příčku. Bodový náskok sedm bodů na Valachy jej jistě příjemný, ale vzhledem k tomu, že ve hře ještě 15 bodů, nemusí být nedostižný.

I proto musí havířovští hokejisté ve zbývajících zápasech pokud možno pokračovat v dobrých výkonech a výsledcích. Na ledě Slovanu to nebude nic lehkého, byt už jednou ústeckou arénu vyloupili. Stalo se tak po výsledku 2:0 ve 22. kole. Pro úplnost dodejme, že Severočechům se naproti tomu podařilo uštědřit AZetu na jeho ledě drsnou porážku 4:8. Poslední vzájemný zápas vyhrál AZ počátkem ledna 4:2.

Předzápasové informace

"Do Ústí vyrazíme již v pátek, abychom byli na utkání dobře pripraveni. Chceme uspět a přivézt body, které nutně potřebujeme. Na marodce jsou zhruba na týden zranění Jakub Matai a Šimon Stránský a nemocný Jiří Matoušek. Všichni ostatní jsou v pořádku," hlásí Patrik Rimmel.

Infografika

Z utkání je samozřejmě připraven tradiční textový on-line přenos a videopřenos na TVCOM.

Program 48. kola:

16:00 HC Benátky nad Jizerou – HC ZUBR Přerov