V sobotu nás čeká třetí domácí utkání v řadě, tentokrát proti Kadani

19.09.2014 | Petr Miklas

Po středečním domácím zápase proti Kladnu budou hrát hokejisté Havířova opět doma, nastoupí proti nim SK Kadaň. V loňské sezóně se AZetu proti tomuto soupeři příliš nedařilo, ze čtyř vzájemných utkání tři prohrál. Bude zajímavé sledovat, jak si hokejisté Havířova povedou letos.

SK Kadaň

Po předloňské skvělé sezoně, korunované 5. příčkou, se loni Kadaň vrátila zpět do tradičních nižších pater prvoligové tabulky a ve skupině o baráž bojovala až do předposledního kola s Berounem o vyhnutí se této nepříjemné záležitosti. Zkrátka tak jak nevyšla sezona Chomutovu, tak nevyšla ani jeho farmě Kadani. Ovšem v tomto malém městečku na Ohři to letos nechtějí zopakovat. Tým dostal novou trenérskou trojici Beck-Martínek-Kaše a kádr oživila řada chomutovských mladíků. V bráně zůstává kvalitní dvojice Hanuljak-Strmeň. Obrana se bude opírat především o Pavlase, Mazance či Trefného a v útoku se spoléhá na Jíru, Charouska, Kůse a Tona. Mladou krev pak představují hráči jako Veselý, Novák, Lehnert, Hejcman, Drobný či Opalek.

Poprvé do soutěžního utkání zasáhne Marek Loskot, největší posila AZetu před sezónou. Uzdravil se i Jan Daneček, možná nastoupí i Michal Sztefek. Na marodce nadále zůstávají Michael Foltýn a Jan Maruna. Zatím není jisté, kdo z hráčů domluvených na střídavé starty bude k dispozici.

Minulé kolo

Do Havířova ve středu přijeli, loni extraligoví, Rytíři Kladno. V první třetině je domácí, možná trochu překvapivě, přehrávali, ale neprosadili se v nejdůležitější činnosti – střílení gólů. AZ vyhrál na střely 15:7, ale na branky to bylo 1:2. Ve druhé třetině hosté zvýšili až na 1:5, čímž definitivně rozhodli o svém vítězství. Havířovští se sice nevzdali a bojovali dál, ale na víc než úpravu skóre na 2:5 už nedosáhli.

Kadaň doma hostila Ústí nad Labem, kde 290 diváků, kteří na hokej dorazili, vidělo velmi zajímavé představení. Hosté se dostali do vedení 0:3, ale domácí dokázali ve 46. minutě vyrovnat. Nerozhodný stav však vydržel pouhou minutu, pak dvěma góly během 14 vteřin strhlo Ústí vedení zpět na svou stranu. Kadaňští se však nevzdali a bojovali dál, povedlo se jim snížit, v závěru hráli bez brankáře, ale podruhé už vyrovnat nedokázali.

Pokud se z jakéhokoliv důvodu nemůžete na hokej dostat osobně, bude pro Vás připraven textový on-line přenos zde.

Sestavy týmů v posledních zápasech

AZ Havířov: Daneček L. (od 33. Matoušek) – Bezuška, Dresler, Krisl, Horák, Bahounek, Ostrčil, Repe, Lenďák – Jiránek, Pechanec, Klimša – Jakúbek, Šlahař, Tomi – Matějek, Haas, Říčka – Kolouch, Rimmel, Kucsera.

SK Kadaň: Mouček – Mazanec, Opalek, Pavlas, Trefný, Mrázek, Szathmáry, Stehlík, Tejnor – Ton, Chlouba, Jíra – Novák L, Charousek, Novák J – Šagát, Berlev, Kadlec – Veselý, Hejcman, Račuk