Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

V sobotu nastoupí AZ k poslednímu utkání sezony, soupeřem bude Stadion Litoměřice

03.03.2017 | Jan Kudělka

Poslední zápas v play-out, ale i celkově poslední zápas této sezony sehraje A-tým AZetu proti týmu z Litoměřic. Určitě půjde o zajímavou podívanou. Přijdte naše borce v sobotu od 17 hodin povzbudit a užít si poslední zápas této sezóny. Před zápasem jste také zváni na setkání vedení, trenéra a hráče s fanoušky od 15:30 ve VIP prostorech K&K PNEU Arény. Můžete se také těšit na pozápasové posezení s hráči A-týmu AZetu Havířov v restauraci U ledu, které bude hned po utkání v 19:30. Partner AZetu firma Autodům Vrána představí v přestávkovém programu na ledě novou ŠKODA KODIAQ.

HC Stadion Litoměřice

To že Kališníkům letošné sezona nevyšla rozhodně podle představ je už všeobecně známo. Po její celou dobu sbírali body jako na houpačce a nedařilo se jim trvale uchytit v horní polovině tabulky. Konečné 11. místo po základní části je tak poslalo do zápasů o udržení. 1.ligu však měli, díky bodovému náskoku na Most definitivně zajištěnou na další sezónu už před play-out, takže stejně jako AZ už hrají jen o čest.

V letošním play-out mají prozatím bilanci vyrovananou. Dokázali dvakrát vyhrát (nad AZetem 2:1 a 3:2p v Kadani), ale i dvakrát prohrát s Mostem (3:5 a 2:5).

V posledním zápase, tedy v minulém kole play-out, nedokázali Litoměřice opět zdolat Most a odnést si tak tři body.

HC Most– HC Stadion Litoměřice 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 29. Komínek (Trübenekr), 37. Smolka (T. Doležal), 40. Smolka (T. Doležal), 46. T. Doležal (Havlíček), 60. J. Šimeček (R. Veselý, A. Rulík) – 26. Hanták (Loskot), 59. M. Ondráček (Jaroslav Kalla). Rozhodčí: Jílek – Doležal, Šperl. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 31:33.

Sestava HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka – Jebavý, J. Šulc, Plášil, Smetana, Š. Havránek – Švagrovský, R. Pilař, M. Ondráček – Jaroslav Kalla, Miškář, Stoklasa – Dufek, Hanták, Loskot.

Havířov, si rovněž již před zápasy o udržení záchránil účast ve WSM lize na další sezónu 2017/2018.

V play-out má AZet bilancí 2 výhry (v Mostě 3:2sn a doma s Mostem 7:2) a 3 prohry (v Litoměřicích 1:2 a s Kadaní 0:3 a 0:4).

V posledním domácím utkání utkání nasázeli Havířované Mostu 7 gólů, venkovní zápas ve středu proti Kadaňi však skončil neúspěchem.

SK Trhači Kadaň - AZ Havířov 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Chlouba (Kůs, R. Černý), 32. Kohout (M. Zadražil, Osmík), 38. Hejcman (Kůs, Chlouba), 51. Raška (Trefný, Chrpa). Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Klouček. Vyloučení: 4:6, navíc Krisl (HAV) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 200. Střely na branku: 26:26 (8:8, 14:10, 4:8).

Sestava AZ Havířov: M. Laco (Dufek) – Chroboček, Holomek, Mrowiec, Krisl (C), Bahounek, Dudek, Ševěček, Petran – Kanko, Hlinka, Kalus – Dvořáček, Maruna (A), Bambula – Pawliczek, Haas, Gřeš – L. Bednář, Potočný.

Podle trenéra Martina Janečka "...tým odehál slušnou první polovinu utkání. Ale pak jsme si to sami během chvilky prohráli individuálními chybami a zbytečnými fauly. Nejvíce mě mrzí, že jsme nebyli schopni domácím vstřelit ani jednu branku."

Je jasné, že si mančaft bude chtít spravit chuť před vlastními fanoušky v posledním utkání sezony. Podle manažera Patrika Rimmela by sestava měla být stejná jako v Kadani s vyjímkou zraněného Tomáše Gřeše a naopak uzdraveného Radka Pořízka.

Utkání začíná v tradičních 17:00 a samozřejmě je z něj připraven textový on-line přenos.

Připomínáme, že pro fanoušky je kromě samotného utkání připraven také program před, během a po zápase. V 15:30 se ve VIP prostorách KK PNEU Arény uskuteční setkání vedení, trenéra a hráče s fanoušky. Partner AZetu firma Autodům Vrána představí v přestávkovém programu na ledě novou ŠKODA KODIAQ. No a od 19:30 v Restauraci U ledu proběhne posezení s hráči k ukončení sezony. Jste srdečně zváni.