VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V sobotu nastoupí AZ ve své domácí premiéře proti Českým Budějovicím

15.09.2017 | Jan Kudělka

H A V Í Ř O V – WSM Liga se pomalu rozjíždí, a v sobotu 16. září odehraje AZ Residomo Havířov na domácím ledě už zápas 3.kola proti ČEZ Motoru České Budějovice. Po benáteckých mladíčcích tak tentokrát domácí borci přivítají na svém ledě zkušené hráče z jihu Čech. Oba týmy jdou, po odehraných dvou kolech, do utkání v rozdílných pozicích. Havířovští zatím získali 1 bod, když na ledě Benátek prohráli na nájezdy 4:5. To Budějovice dokázaly ze svých zápasů vytěžit všechny body - na svém ledě porazily Slavii 5:1, a v Litoměřicích vyhrály poměrem 5:2.

HC ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Není divu, že po tak skvělém začátku WSM ligy se České Budějovice dostaly do popředí tabulky. Momentálně se nacházejíí na 2. místě. Před Budějovicemi se už jen o skóre tyčí na čele tabulky Zubři z Přerova. Je to už takový standart druhé nejvyšší hokejové soutěže, že Budějovice atakují a perou se o přední místa tabulky a tedy i příčky, přes které by se mohly dostat do nejvyšší hokejové soutěže v České Republice. K tomu však budou ještě potřebovat hodně štěstí, a cenných výher. Po skvělém začátku sezóny, jak fanoušci Budějovic, tak samotní hráči doufají, že štístko ve sbíraní výher jim vydrží co nejdéle.

V minulém kole se Motoru podařilo na svém ledě získat 3 body po jasné výhře 5:1 nad Slavií

ČEZ Motor České Budějovice– HC Slavia Praha 5:1 (2:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Heřman (Pajič, Fillman), 20. Vlček (Nedorost, Čermák), 31. Fillman (F. Novák, Nedorost), 48. Crowder (Vlček, Pýcha), 51. Martin Novák (Fillman, Galamboš) – 59. Kubica (Šagát, J. Holý).

Sestava ČEZ Motor České Budějovice: Gába (Březina) – Fillman, F. Novák (A), Kutlák (C), Vráblík, Pavlin, Pýcha – Čermák, Vlček, Nedorost (A) – Crowder, Galamboš, Martin Novák – Dostálek, Pajič, Heřman – Šulek, Káník, Marcel.

Trenér jihočechů Antonín Stavjaňa zůstal i po jasné výhře nohama na zemi. "Výsledek vypadá jednoznačně, ale Slavia má dobrý tým, i když se jí zápas nepovedl. Pomohly nám dva slepené góly na konci první třetiny a dobře jsme odbránili dvě oslabení ve třech. Trošku nás jenom mrzí, že jsme v závěru povolili a neumožnili Davidu Gábovi vychytat nulu."

AZ Residomo Havířov

Havířovští hokejisté dokázali v prvních dvou kolech WSM Ligy bohužel získat jen jeden bodík. Oba duely sehráli hokejisté AZ Residomo Havířov na ledě soupeřů. První zápas se hrál na Slavii a pražané vyhráli jednoznačně 5:1. Ve středu sehráli havířovští borci dramatickou přestřelku na ledě Benátek. Dvakrát v ní dokázali dotáhnout dvoubrankovou ztrátu a nakonec prohráli těsně po samostatných nájezdech 4:5.

HC Benátky nad Jizerou - AZ Havířov 5:4sn (2:0, 2:2, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 12. Kolmann (Stezka), 13. Kolmann (Hrníčko, A. Dlouhý), 37. Husa, 40. Kolmann (Hrníčko, A. Dlouhý), rozh. náj. Král – 22. Tomi (Petran, Hudeček), 27. Drtil (Sikora, Kanko), 43. Krisl (Postnikov, Rác), 55. Kotala (Rác, Maruna)

Sestava AZ RESIDOMO Havířov: Falter (od 41. M. Laco) – Krisl, Chroboček, Postnikov, Drtil, Dudek, Petran – Kanko, Sikora, P. Beránek – Pořízek, Maruna, Kotala – Tomi, Hudeček, Fronk – Cihlář, Rác, Gřeš.

Trenér Martin Janeček i přes porážku v prodloužení dokázal najít na výkonu pozitiva. "Vždy, když jsme domácí dotáhli, soupeř nám svojí šikovností a trpělivostí odskočil. Nicméně od druhé třetiny jsme ukázali mentální sílu a získali alespoň bod. Nájezdy už jsou vabank. Hráčům bych chtěl poděkovat, ačkoliv jsme si přijeli pro tři body, ceníme si i toho jednoho. Ukázali jsme mentální sílu a také to, že umíme zabrat a třeba i otočit utkání, protože na konci jsme sahali po třech bodech."

Před utkáním s Motorem cítí domácí kouč u hráčů zvýšené napětí. "Je to první domácí utkání a na hráčích je to vidět. Přijede favorit soutěže a tak je k tomu potřeba přistoupit. Každá chyba v obraně může znamenat hrozbu. Na druhé straně musíme hrát hrát i aktivně a nebojácně." Aktuální sestavu pro utkání zveřejníme v sobotu kolem 15:30.

Infografika

O tom že proti Českým Budějovicím AZ nečeká nic lehkého není třeba pochybovat. Navíc na straně Havířova není ani statistika vzájených utkání. Naposledy totiž Motor porazil před dlouhými čtyřmi lety. V sobotu se budou tedy havířovští hokejisté pokoušet prokletí proher s tímto celkem prolomit. Věřme, že se jim to podaří.

Zápas s Českými Budějovicemi začíná v GASCONTROL ARÉNĚ v 17:30. Určitě doražte, bude to skvělá hokejová podívaná, navíc doplněná bohatým doprovodným programem (Bulletin, Welcome drink, soutěže, slavnostní nástup hráčů - více jsme psali ZDE). Připraven je samozřejmě také tradiční textový online přenos.