Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

V sobotu opět na hokej! AZ vyzve na souboj favorizovanou Třebíč

21.11.2014 | David Motloch

V havířovské kabině není v posledních zápasech zrovna dvakrát veselo. Naši hráči vlečou na svých ramenech sérii pěti porážek v řadě a potřebují tuto nelichotivou bilanci přerušit. Proti vysoce postavené Třebíči sice nejsou pomyslné misky vah na straně AZetu, přesto v havířovském táboře hoří plamínek naděje. A není zrovna malý. Vždyť i náš sobotní soupeř si připsal druhou porážku v řadě a to proti týmům ze spodní části tabulky. V posledním utkání navíc Bílé Hvězdy nevstřelily ani gól! Třebíč je sice druhá v tabulce, ale v sobotu si na ligové body bude brousit zuby i domácí AZet. Přijďte naše hráče podpořit a pomoct jim uhájit domácí prostředí! V sobotu 22.11. od 17 hodin!

Hokejisté Třebíče se po celou první polovinu základní části první ligy pohybovali na špici tabulky. O tento post je sice v posledních kolech připravili Piráti z Chomutova, to však svěřence trenéra Jiřího Mičky nejspíš příliš netrápí. Jejich výkon v posledních dvou kolech je však již na pováženou.

Benátky, Ústí a jeden vstřelený gól

Nebývalo zvykem, aby na jihovýchodě Vysočiny přicházely porážky od slabších soupeřů. Třebíč se doposud vyznačovala stabilními výkony, které ji vynesly na druhou příčku v tabulce se ziskem 53 bodů. Jenže poslední dvě utkání se Horácké Slavii vůbec nepovedly.

Autor: Petr Blakala

Nejprve si Bílé Hvězdy neporadily doma s Benátkami (1:2 sn.), aby poté nevstřelily ani branku svému poslednímu soupeři z Ústí nad Labem. Stalo se tak teprve podruhé v sezóně, aby Třebíč ztratila hned dva zápasy po sobě. Hlavní příčinu hledejme jednoznačně v útoku. Proti Mostu celek ze západu Moravy sice vyhrál, ale po jediné úspěšné trefě.

O kolo zpět se konal další fotbalový výsledek - 2:1 proti Kadani. V posledních čtyřech utkáních si hráči Třebíče připsali shodně po čtyřech brankách. Poslední dobou málo produktivní útok odsunul tento tým do druhé poloviny soutěže v celkovém počtu vstřelených branek a této střelecké nemohoucnosti bude chtít AZ využít.

Do Havířova zavítá celek s kompaktní obranou v čele s výborným brankářem

Možná, že momentálně Třebíč nedisponuje útočnou smrští, za to však předvádí zodpovědnou hru směrem dozadu. Pouze Chomutov inkasoval o jedinou branku méně než celek Horácké Slavie (50 inkasovaných branek). V obraně vévodí s 13 plusovými body ošlehaný Rostislav Malena. Velkou roli s ním v obraně hraje i Jan Zdráhal a Jakub Bartoň.

Autor: Karel Vaculík

Kompaktní defenzívu Třebíče podporují skvělí brankáři. Trenérům může být prakticky jedno, koho do branky postaví, protože všech šest gólmanů si drží vysoce nadstandartní čísla. Nejvíce prostoru v brankovišti však dostává brankář Martin Falter. Ten odchytal za Třebíč 11 utkání a s úspěšností zákroků 94,92% je aktuálně druhým nejlepším brankářem první ligy po Janu Strmeňovi.

Záda mu prozatím kryje především Tomáš Štůrala (93,15%), v posledním utkání však do branky nastoupil mladý Karel Vejmelka. Útok vede s 26 body na kontě (14+12) havířovským fanouškům známý z loňské sezóny - Lukáš Havel. V těsném závěsu za ním se drží útočník Roman Erat (5+15) a Miroslav Holec (4+18).

Havířov dychtí po bodech, zápas s Jihlavou zlepšení nepřinesl

Po čtyřech porážkách chtěl Havířov přerušit tuto sérii doma s Jihlavou, ale proti svému neoblíbenému soupeři příliš nezazářil. Porážka 2:4 byla ještě přijatelná a podle slov samotného trenéra Potěšila odehrál AZ jedno ze svých nejhorších utkání v sezóně.

Autor: Karel Vaculík

"Dnes jsme odehráli jedno z našich nejhorších utkání v této sezoně. Každý, kdo na zápase byl, tak viděl, že nám nevycházelo prakticky nic. Od taktiky přes bruslení až k obranné činnosti. A navíc jsme se neprosazovali v útoku, protože soupeř to měl neustále vzadu pokryté. Dukla byla jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrála. Nacházíme se v nelehké situaci, ale musíme se z toho dostat."

Výsledkem posledních výkonů Havířovských je série pěti porážek v řadě, což se AZetu od postupu do první ligy ještě nepřihodilo. Následuje tak strmý pád tabulkou, ve které se svěřenci trenéra Danečka aktuálně nachází se ziskem 41 bodů na osmém místě.

V sobotu budou chtít hráči jistě své poslední vystoupení napravit. Tým se bude moct opřít o svého nejproduktivnějšího hráče Antonína Pechance (8+10), na kterého předchozí nezdary na ledě vůbec nepůsobí. Společně s ním si pochvaluje spolupráci i Stanislav Sztefek (6+5).

Do branky nastoupí Miroslav Svoboda, Lukáš Daneček je po nešťastném zákroku za brankou v zápase s Jihlavou na marodce a zdraví trápí i druhého brankáře Petra Matouška. Na led se vrací Marek Loskot a Aron Chmielewski a až na dlouhodobé zranění Jiřího Krisla by se měli všichni hráči již brzy dostat zpět do hry. Namísto nemocného obránce Daniela Gracy zítra zaskočí do obrany z Vítkovic zapůjčený Petr Šenkeřík.

Sestavy týmů v posledním kole:

AZ HAVÍŘOV
Daneček (od 40. Matoušek) – Matějíček, Foltýn, Pastor, Graca, Repe, Bezuška, Lenďák, Bahounek – Jiránek, Maruna, Fořt – Kurovský, Hlinka, Šedivý – Sztefek, Pechanec, Tomi – Jakúbek, Šlahař, Klimša.

SK Horácká Slavia Třebíč
Vejmelka – Malena, Zdráhal, Bilčík, Bartoň, Šaur, Přibyl – Erat, Dolníček, Havel – Řípa, Holec, Pekr – Wasserbauer, Čuřík, Paták – Čech, Raška, Beneš - Juráň.

Ze zápasu bude k dispozici i klasický on-line přenos.