VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

V sobotu zavítá do Havířova atraktivní celek z Českých Budějovic

19.10.2017 | Jan Kudělka

H A V Í Ř O V – WSM Liga je již v plném proudu. V sobotu 21. října se v 16. kole utká AZ RESIDOMO Havířov se zkušeným celkem z Českých Budějovic. Oba týmy jsou, po posledním kole v rozdílné pozici, když domácí borci dokázali v posledním kole získal doma 3 body proti Benátkám. Zato Budějovický Motor podlehl na ledě Slavie 2:1. Přesto jsou jihočeši stále ve vrchních patrech tabulky, konkrétně na 3. místě, AZ se už posunul na pozici osmou. Zápas začíná v již tradičních 17:30 v GASCONTROL Aréně.

HC ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

České Budějovice se dostaly do popředí tabulky už v prvních kolech a drží v něm stále. Momentálně se nacházejí na 3. místě. Před Budějovicemi jsou již jen Rytíři z Kladna a Energetici z Varů. Je to už takový standart druhé nejvyšší hokejové soutěže, že Budějovice atakují a perou se o přední místa tabulky a tedy i příčky, přes které by se mohly dostat do nejvyšší hokejové soutěže v České Republice. Budějovice, to však nebudou mít s udržením pozic v tabulce vůbec lehké, protože se na něj dotírají celky z Přerova a Frýdku-Místku. I přes takto vysokou pozici v tabulce není ve vedení jihočeského klubu spokojenost. A tak se minulý týden udála změna na trenérském postu - Antonína Stavjaňu nahradil Marian Jelínek.

Novému kouči se zatím výsledkově daří tak napůl, protože po výhře 3:2 v Litoměřicích podlehl Motor ve středu v Praze Slavii 1:2.

HC Slavia Praha- ČEZ Motor České Budějovice 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Nedvídek (Endál, L. Krejčík), 39. Endál (J. Drtina, Nedvídek) – 22. Crowder (Pýcha, Pajič). Vyloučení: 5:6 + M. Heřman (CEB) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1658. Střely na branku: 28:25.

Sestava ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, Vráblík, Kutlák (C), Marcel, Pavlin, Pýcha – Nedorost (A), Galamboš, Čermák – Heřman, Vlček, Dostálek – Toman, Pajič, Crowder – Marek, Doktor, Šulek.

Asitent trenéra Luboš Rob byl v zásadě s výkonem spokojen, ale výtku měl k produktivitě: "Zápas byl od začátku v dobrém tempu. My hledáme chyby a snažíme se je odstraňovat, takže mužstvu naordinujeme intenzivnější styl hokeje. Byly tam pasáže, se kterými jsme spokojeni, ale musíme zlepšit koncovku. Jeden gól je málo."

AZ Residomo Havířov

Havířovští hokejisté, v posledních 4 kolech ani jednou neprohráli, a týmu se zvedá sebevědomí. Proti Budějovicím bude stát přiměřeně sebevědomý, ale stále maximálně soustředěný soupeř. V posledních 2 kolech, se Havířované dostali do vítězné vlny a vytěžili plných 6 bodů, když porazili pražskou Slavii 2:0 a poté si ve středečním 15.kole poradili po obratu skóre i celkem Benátek nad Jizerou, které porazili 3:2.

AZ RESIDOMO Havířov- HC Benátky nad Jizerou 3:2 (0:2, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 24. Pořízek (Kurovský, Krisl), 29. M. Kalus (Jergl, R. Havel), 30. Kotala (Pořízek, Kurovský) – 15. Hrabík (Jeník, Z. Král), 19. Pyrochta (Z. Král, Bittner). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 1440. Střely na branku: 40:24 (15:13, 18:9, 7:2). Zblokované střely: 14:14. Hity: 27:7. Vhazování: 37:22.

AZ RESIDOMO Havířov: Bláha (Matoušek) – Krisl (C), Dudek, Puzič, Drtil, Chroboček, R. Havel – P. Beránek (A), Matai, Sikora (A) – Jergl, Rác, Gřeš – Fronk, Hudeček, M. Kalus – Kotala, Pořízek, Kurovský.

Trenér Martin Janeček zápas hodnotil takto: "Zase jsme byli celý zápas trochu nervózní, jak jsem říkal už minule. Nicméně trochu se mi zdá, že ta deka z nás pomalu padá. Dnes jsme měli řekl bych smolnou první třetinu, pak se nám ale podařilo dostat soupeře pod tlak a zápas otočit. Pak už tam bylo méně tvořivosti, báli jsme se udělat chybu. Šance jsme měli, na kotouči jsme byli, jen nám v těch akcích chybělo více sebevědomí, abychom více uskočili."

Havířovský trenér se v pozápasovém rozhovoru vyjádřil i směrem k sobotnímu soupeři: „Těšíme se na výborný zápas proti TOP soupeři. Věřím, že přijde hodně lidí a nám se povede předvést nejlepší možný výkon. Motor už jsme letos jednou porazili, takže se dá očekávat, že nám to bude chtít vrátit. Navíc mají na lavičce nové trenérské duo. Takže čekám, že ten zápas bude mít oboustranně náboj. My se moc těšíme. Poslední výsledky a zisky bodů nás mohou trochu uklidnit, takže už nemusíme být tak nervózní z nějakého propadu tabulkou, jako ještě před časem.“

INFOGRAFIKA

Oba týmy se již spolu střetly ve 3. kole na havířovském ledě. AZ tehdy svého soupeře porazil 3:2. Zda se podaří havířovským hokejistům podobný kousek i tentokrát, uvidíme v sobotu večer. Ze zápasu bude samozřejmě připraven textový online přenos.

Pro všechny fanoušky bude během zápasu s Motorem České Budějovice v Gascontrol Aréně připraven také bohatý doprovodný program - více jsme psali zde - plný soutěží o otraktivní ceny. Tak neváhejte a přijďte!