V úterý mezi sebou svedou boj hokejisté Havířova a Prostějova

25.08.2014 | Petr Blakala

Již zítra čeká naše hokejisty další zkouška před startem nové sezony. Tentokrát na domácím stadionu změří síly s nováčkem první ligy, s týmem LHK Jestřábi Prostějov. Začátek střetnutí je plánován na 18:00. Proto neváhejte a dorazte do K&K PNEU Arény na zajímavou podívanou mezi Havířovem a Prostějovem.

Poslední odehrané utkání obou týmů

AZ Havířov – Salith Šumperk 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Autor: Karel Vaculík

Ve svém zatím posledním přípravném utkání před další prvoligovou sezonou porazil havířovský tým Salith Šumperk. Utkání to bylo velmi vyrovnané, avšak více šancí na vstřelení branky měli domácí hráči AZetu. Ti se jako první ujali vedení v 17. minutě zásluhou Jakuba Šlahaře, jehož střela směřovala do odkryté klece. Ve druhé třetině navyšoval z protiútoku Vojtěch Tomi - posila AZetu. Také Šumperk se dostal ke slovu, když v první minutě třetí části snižoval Daniel Vrdlovec. Jenže Havířov bleskově odpověděl, když se nad pravý beton Vajnera prosadil Jiří Klimíček. V 59. minutě přišla jen kosmetická úprava skóre ze strany Šumperka, kdy dělovku k bližší tyči vyslal Jan Berger.

Branky a nahrávky: 17. Šlahař (Maruna), 25. Tomi (Jiránek), 43. Klimíček (Tomi) – 41. Vrdlovec (Moskal, Staněk), 59. Berger (Vávra, Brunec). Rozhodčí: Trombík, Šutara – Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Sestava Havířova proti Šumperku: Matoušek – Turoň, Bezuška, Krisl, Foltýn, Repe, Bahounek, Graca, Klimíček, Jonáš – Sztefek, Loskot, Jiránek, Maruna, Šlahař, Jakúbek, Říčka, R. Haas, Klimša, Kanko, Rimmel, Tomi.

Salith Šumperk - LHK Jestřábi Prostějov 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)

Utkání mezi Šumperkem a Prostějovem začalo v rychlém tempu. Hned ve 3. minutě vstřelil úvodní branku Aleš Knesl. Domácí však dokázali po devíti minutách srovnat, jelikož síťku rozvlnil Daniel Vrdlovec. Minutu poté však Jestřábi opět vedli. V 11. minutě se zapsal na listinu střelců Marek Indra. Ke konci druhé periody se ujal Prostějov dvoubrankového vedení po trefě Davida Skřivánka. Hokejisté Šumperka se však nevzdali a po gólech Tomáše Sedláka a Patrika Moskala bylo v 50. minutě rázem vyrovnáno. Tečku za tímto duelem udělal Michal Černý, jehož branka v 59. minutě znamenala vítězství Jestřábů.

Branky a nahrávky: 10. Vrdlovec (Sedlák, Slavík), 44. Sedlák (Cink, Vachutka), 50. Moskal (Vrdlovec, Sedlák) – 3. Knesl (Belay), 11. Indra (Duba), 37. Skřivánek (Duba), 59. Černý (Venkrbec). Rozhodčí: Kika – Adamec, Matěj. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4.

Sestava Prostějova proti Šumperku: Kocián (Vydržel) – Švaříček, Roupec, Kaluža, Knesl, Malý, Vosátko, Jedlička, Skřivánek – Venkrbec, Luňák, Stejskal – Duba, Procházka, Kučera – Černý, Belay, Coufal – Kuchta, Indra, Kajaba.

Předpokládaná sestava Prostějova v sezoně

Trenéři prostějovského A-týmu by již měli dokončovat poslední úpravy co se týče hráčského kádru. My Vám přinášíme aktuální soupisku týmu.

Brankáři: Ondřej Kocián, Juraj Šimboch, Lukáš Vydržel
Obránci: Robert Jedlička, Marek Kaluža, Aleš Knesl, Jan Kolibár, Patrik Liška, Robin Malý, David Roupec, Filip Švaříček, Lubomír Vosátko
Útočníci: Martin Belay, Viktor Coufal, Michal Černý, Lukáš Duba, Marek Indra, René Kajaba, Frank Kučera, Lukáš Luňák, Šimon Mašek, Tomáš Sršeň, Vladimír Stejskal, Matouš Venkrbenc.

Zúžení havířovského kádru

Jak už se mnozí mohli dočíst, po utkání se Šumperkem došlo k zúžení kádru. Klub se rozloučil s Jirkou Klimíčkem, Danielem Gracou, Michalem Jonášem a Petrem Kankem. Naopak posilami Havířova by do nové sezony měli být David Turoň, Radim Ostrčil, Vojtěch Tomi, Jurij Repe, Marek Loskot a Michael Foltýn.

Tomu, kdo nedorazí v úterý na stadion v Havířově můžeme nabídnout online přenos. Ten zobrazíte kliknutím na následující odkaz: AZ Havířov - LHK Jestřábi Prostějov od 18:00!