Ve čtvrtek čeká na Havířov utkání se Šumperkem

20.08.2014 | Josef Nudera

Po poslední výhře 3:1 nad extraligovou Žilinou, přijede do Havířova další soupeř. Bude se jednat o Šumperk, tedy soupeře z 1. ligy. Utkání tak bude dobrým měřítkem připravenosti týmu na sezonu a také pro některé hráče se bude jednat o poslední možnost zabojovat o místo v kádru pro nadcházející ročník. Do utkání půjde Havířov v nejsilnějším složení.

Poslední utkání

AZ Havířov – MsHK Žilina 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Autor: Karel Vaculík

V úterý se AZet střetl s extraligovým týmem ze Slovenska Žilinou. Zápas začal velmi zostra a v úvodu utkání nebyli příliš vidět obrany. Havířov se i přesto dokázal prosadit až na začátku druhé periody. Konkrétně ve 24. minutě Petr Kanko. V polovině utkání na tuto branku navázal Jakub Šlahař a vypadalo to, že si jde Havířov pro další výhru. Na konci třetiny se, ale dokázal prosadit Jiří Jelínek a o zajímavou zápletku bylo postaráno. O definitivní výhře Havířov rozhodl až krásnou individuální akcí v 59. minutě Marek Loskot. Havířov zvítězil 3:1, v polovině utkání se do branky dostal i Josef Turšner.

Branky a nahrávky: 24. Kanko (Bezuška), 29. Šlahař (Jakúbek, Maruna), 59. Loskot – 38. Jelínek (Bobček, Kristek). Rozhodčí: Fiala, Kubičík – Barteček, Adamec. Vyloučení: 4:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0.Diváci: 1116. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.

Sestava AZ proti Žilině: Daneček L. (od 29. Turšner) – Bahounek, Krisl, Foltýn, Jonáš, Šindelář, Repe, Bezuška, Graca – Maruna, Šlahař, Jakúbek – Daneček J., Pechanec, Klimša – Říčka, Loskot, Sztefek – Kanko, Haas, Matějek

LHK Jestřábi Prostějov – Salith Šumperk 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Během úterního večera odehrál svůj přípravný zápas i náš čtvrteční soupeř Salith Šumperk. Draci zajeli na led posilami naplněného Prostějova. Šumperk se sice dostal poměrně rychle do vedení, ale to bylo v utkání také naposledy. Prostějov pak dokázal utkání otočit a připsal si vítězství. Šumperk odešel potřetí ze čtyř utkání poražen.

Branky a nahrávky: 25. Venkrbec (Vosátko), 30. Jedlička (Malý), 31. Coufal (Belay), 59. Stejskal (Švaříček) – 7. Velecký (Plášek, Holík), 31. Vachutka (Gewiese). Vyloučení: 5:5.Využití: 2:1. Diváci: 680. Střely na branku: 34:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Sestava Šumperku proti Prostějovu: Zelenka – Sedlák, Slavík, Holík, Beneš, Gewiese, Novotný, Drtil - Vrdlovec, Moskal, Staněk - Velecký, Plášek, Haas - Žálčík, Vachutka, Brunec - Veselý, Berger, Vávra; od 2. třetiny Cink.

Náš soupeř SALITH Šumperk

Do Havířova přijede ve čtvrtek soupeř, který se řadí mezi spodní polovinu prvoligové tabulky – Šumperk. Drakům se v přípravě výsledkově příliš nedaří, což potvrzují i poslední zápasy. Salith dokázal porazit v Kotlině Havlíčkův Brod, jinak podlehl Arida-Akparsk Volžsku v prodloužení, Prostějovu i v prvním vzájemném utkání v přípravě Havlíčkovu Brodu.

Šumperk si v přípravě zahraje ještě čtyři zápasy, a to i právě s Havířovem. Jak na domácím ledě, tak právě ve čtvrtek v K&K PNEU Aréně. Dále na Draky čeká GKS Tychy a Prostějov.

Důležité utkání pro zúžení kádru

Před následující prvoligovou sezonou je velmi důležité vybrat hráče, kteří tento ročník za Havířov odehrají. Mělo být jasno dříve, ale karty se trenérům trochu zamotaly. „Kádr jsme chtěli stabilizovat už po turnaji v Porubě, jenže výkony některých hráčů nejsou podle předpokladů. Nemáme ještě jasno, které hráče si v týmu nechat,“ hovoří o situaci trenér Jan Daneček.

Kvalita posledních zápasů byla podle všeho někde jinde, než se bude nacházet v 1. lize, což také potvrzuje i hlavní trenér Daneček. „Hráli jsme poslední zápasy proti druholigovým celkům, mysleli jsme si, že nás Žilina více prověří. To se nestalo, proto jsme rozhodnutí posunuli až po utkání se Šumperkem. Rozhodneme se v pátek, po Šumperku si večer necháme všechno projít ještě hlavou. Hráči o kterých jsme si mysleli, že budou z týmu vyřazeni, hrají momentálně lépe než hráči, o kterých jsme byli přesvědčeni, že si v týmu necháme.“

Pro všechny fanoušky je jistě velmi pozitivním faktem, že do utkání se Šumperkem půjde AZ v nejsilnější možné sestavě. „Na Šumperk půjdeme v nejsilnější možné sestavě. Věříme, že to bude kvalitní utkání, kvalitní soupeř. Má se soutěží zkušenosti, věříme, že nás prověří a ukáže, koho si v týmu necháme,“ dokončil lodivod havířovské střídačky.

On-line přenos

I z utkání AZ Havířov – Salith Šumperk bude připraven klasický textový on-line přenos.