VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Ve čtvrtek hraje AZ v Trenčíně

06.08.2014 | Petr Miklas

Zítra sehraje AZ své čtvrté přípravné utkání, první mimo svůj stadion. Hokejisté pojedou na Slovensko, kde se střetnou s HK Dukla Trenčín. Klub se slavnou minulostí je dvojnásobným mistrem Slovenska, jednou byla Dukla i mistrem Československa – v roce 1992.

Na minulou sezónu ale chtějí v Trenčíně rychle zapomenout, klub nepostoupil do play-off a těsně se vyhnul baráži o udržení. Klub po sezóně angažoval nového trenéra, tím se stal Roman Stantien, který před tím působil ve Slovanu Bratislava jako asistent trenéra. Asistenta bude Romanu Stantienovi dělat Branislav Jánoš.

Sportovní manažer klubu Jozef Daňo se vyjádřil ve smyslu, že už nikdy nechtějí podobnou sezónu v Trenčíně zažít a proto posilují. Do týmu se vrátili Tibor Melichárek a Vladimír Nemec, Trenčínu se podařilo udržet opory Róberta Petrovického a Ondreje Mihulu. V Dukle vyřešili i problém na postu brankáře, když přivedli zkušeného brankáře Bronislava Konráda.

To nebylo vše, manažer Daňo se opravdu činí a přivedl i lotyšského obránce Janise Andersona, další posilou obranných řad jsou Lukáš Kozák a český obránce Patrik Husák, který loni hrál za Spartu Praha. Zatím posledním hráčem, který posílil trenčínskou defenzívu je Tomáš Bokroš.

Dukla má za sebou první přípravný zápas, který sehrála na vlastním ledě se Senicí. Dukla tento zápas vyhrála 3:2 po samostatných nájezdech, přičemž dvakrát vedla. Dukla Trenčín hraje v přípravě v dresech se speciálním maskáčovým vzorem, který má být zpestřením pro fanoušky Vojáků.

Pojďme k našemu AZetu. V minulém utkání proti Francii byl hodně vidět útok Sztefek-Loskot-Jiránek, zejména pětigólový střelec Marek Loskot se předvedl fanouškům v plné parádě. Těžko říct, koho trenéři nominují k zápasu s Duklou, ale určitě už půjde pro některé hráče do tuhého, protože se chystá zúžení kádru. Zatím tým opustil pouze obránce Tomáš Jaroch, kterého vedení poslalo do Orlové.

Pro Martina Jakúbka a Davida Turoně bude mít možná utkání trochu jiný náboj, protože oba v Dukle Trenčín hrávali.

Zápas s Duklou Trenčín bude určitě zajímavý, pokud se nechystáte do Trenčína osobně, bude pro Vás připraven textový on-line přenos zde.

Sestavy týmů v posledních zápasech

AZ Havířov: Matoušek – Bezuška, Turoň, Foltýn, Krisl, Ostrčil, Lenďák, Klimíček, Repe – Sztefek, Loskot, Jiránek – Maruna, Šlahař, Jakúbek – Matějek, Říčka, Kanko – Ižacký, Haas, Pechanec

HK Dukla Trenčín: Nagy – Palovič, Husák, Habšuda, Novajovský, Ryzák, Zošiak – D.Hudec, Hlinka, Šišovský – M.Záborský, Pardavý ml., J.Šimíček – D.Novák, Daniška, J.Rožník – Buliš