Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Ve středu čeká AZ souboj o střed tabulky, přivítá mladé Benátky

17.10.2017 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - Třetí z pěti za sebou jdoucích domácích duelů čeká havířovské hokejisty už ve středu doma od 18:00. Soupeřem jim bude 7. tým tabulky WSM ligy HC Benátky nad Jizerou.

HC Benátky nad Jizerou

Středočeši jsou tradičně klubem, který dává velký prostor mladým talentům českého hokeje. V minulých letech prošli jeho kabinou např. i Pavel Zacha či Dominik Lakatoš. K tradiční spolupráci s Libercem či Spartou se navíc postupně přidala i kooperace s Ml. Boleslaví. A tak i letos mají benátečtí trenéři Kudrna, Nečas a Čermák k dispozici převážně mladý tým a několika zkušenějšími hráči (věkový průměr 21 let!).

Výsledkově to je z pohledu Benátek zatím jako na houpačce. Po celkem slušném začátku přišla mezi 7. - 10. kolem šňůra proher, ale v posledních třech zápasech brali Středočeši dvě výhry. Naposledy v pondělí doma porazili v brankově bohatém utkání, zejména díky poslední desetiminutovce, Třebíč 6:4.

HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč 6:4 (2:1, 0:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 14. Kuťák (Bělohorský, Maier), 20. Hrníčko (Pyrochta, A. Dlouhý), 52. Wiencek (Bělohorský), 53. Pyrochta (Psota), 59. A. Dlouhý (Hrníčko, Pyrochta), 60. Pyrochta (Plutnar) – 9. Dolníček (Jan Wasserbauer, R. Erat), 24. R. Erat, 59. Nedbal (R. Erat), 60. L. Vágner (R. Erat, Jan Wasserbauer). Rozhodčí: Veinfurter, Wagner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 218. Střely na branku: 29:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 5:3, 5:4, 6:4.

Benátecký hlavní trenér Jiří Kudrna byl po utkání spokojen. „Byla to bitva a těžké utkání. Třebíč sem přijela s dobrou formou a my jsme to utkání chtěli zvládnout. Oproti minulému zápasu na Slavii jsme chtěli více střílet a využívat ke střelbě obránce, což se nám dařilo. Samozřejmě jsme strašně rádi, že jsme dnes vyhráli za tři body. Kluci zaslouží pochvalu, je to pro nás důležité vítězství.“

Sestava HC Benátky n.J.: Kořenář – Husa, Kunst, Pyrochta, Turský, Plutnar, Maier – Hrníčko, Chrtek, A. Dlouhý – Psota, Bittner, Průžek – Hrabík, Z. Král, Jeník – Wiencek, Kuťák, Bělohorský.

AZ Residomo Havířov

Havířovští hokejisté měli také mezi 7. a 10. kolem sérii porážek, ale i oni se v po ní zvedají nahoru. Bodovali už ve čtyřech zápasech za sebou a připsali si 8 bodů. A i když v tabulce WSM ligy se posunuli jen o jednu příčku, momentálně jsou 11., tak na 6. Litoměřice ztrácejí jen bod a navíc mají zápas k dobru.

V pondělí porazili v silovém duelu pražskou Slavii 2:0. Na první gól se v Gascontrol Aréně tentokrát čekalo skoro 38 minut. To poslal do vedení AZ Lukáš Bednář. Ale definitivní rozhodnutí padlo až minutu před koncem, kdy se do prázdné klece trefil Roman Rác. Vzdvihnout je také potřeba bezchybného Ondřeje Bláhu v havířovské brance.

AZ Havířov - HC Slavia Praha 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 38. L. Bednář (Pořízek, Kotala), 59. Rác (Dudek, Sikora). Rozhodčí: Přikryl, Obadal – Potůček, Špringl. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 1562. Střely na branku: 21:23 (9:8, 6:6, 6:9). Zblokované střely: 15:13. Hity: 23:22. Vhazování: 34:32.

Trenér Martin Janeček byl za výhru rád, ale spokojen s výkonem moc nebyl. „Spokojenost se třemi body, nicméně v naší hře bylo mnoho nepřesností a herní nekázně, jako bychom cítili velkou zodpovědnost vzhledem ke šňůře domácích zápasů. Myslím, že se k nám obrátilo štěstí podpořené dobrým výkonem brankáře, který nás zachránil i ve chvilkách, ve kterých jsme mohli inkasovat. Branka padla po výborně sehrané a nacvičené akci. V závěru už jsme si výhru dobrou obranou uhájili.“

Sestava AZetu v posledním utkání: Bláha – Krisl (C), Dudek, Puzič, Drtil, Chroboček, R. Havel – Kotala, Matai, Sikora (A) – P. Beránek (A), Rác, M. Kalus – Pořízek, L. Bednář, Fronk – Cihlář, Baláž, Gřeš.

Hned po pondělní výhře však havířovský kouč Janeček vyhlásil maximální soustředění na středeční zápas i soupeře, kterého charakterizuje takto: „Čeká nás jeden z mladých týmů, který ale v konkurenci WSM ligy ani náhodou nezaostává.“

Opět se zkomplikovala situace kolem kádru. „Nám na marodku ještě přibyl pondělní první střelec Lukáš Bednář, takže nás trenéry čeká další bezesná noc a očekávání, jestli tým dáme na zítra nějak dohromady,“ hlásí Martin Janeček.

Sestavu proti Benátkám přineseme aktuálně ve středu odpoledne. Utkání samotné začíná v Gascontrol Aréně tradičně v 18:00 a připraven je z něj textový online přenos. Pro úplnost je správné připomenout, ža oba týmy se letos střetly už ve druhém kole na benáteckém ledě. Tehdy domácí i díky využití čtyř přesilovek a neskutečnému střeleckému představení (tři branky!) obránce Kolmanna vyhráli 5:4sn. Přejme našim borcům úspěšnou odvetu!

Infografika