Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Ve středu doma proti Třebíči

25.10.2016 | Tomáš Vlček

18. kolo WSM ligy má jako hrací den určenu středu 26. 10. 2016 a v jeho rámci na led havířovské K&K PNEU Arény zavítá SK Horácká Slavia Třebíč. Aktuálně 10. tým tabulky vždy býval na kluzištích soupeřů velmi nepříjemným soupeřem a nejinak tomu jistě bude i tentokrát. Havířovští hokejisté si však, vzhledem ke své situaci, nemohou dovolit ztratit další body a tak se dá očekávat urputná bitva dvou týmů ze spodní poloviny tabulky. Začátek utkání je v tradičních 18:00.

Bílé hvězdy letos nezáří, ale bodíky sbírají celkem pravidelně

Hokejisté Třebíče si před letošním ročníkem WSM ligy dali za cíl napravit loňský neúspěch v podobě nepostupu ani do předkola play-off. Po odehrané 1/3 soutěže by tak mohli být vcelku spokojeni, protože se drží přesně na poslední postupové, tedy 10. příčce. Ale jejich postavení je značně ošidné, neboť mají jen dva bodíky náskoku na 11. Frýdek a šest bodů na poslední trojici Havířov, Kadaň, Most. Na druhou stranu jsou jen 5 bodů od klidného středu tabulky. Jak se bude jejich pozice vyvíjet, teprve uvidíme.

Jisté je, že k dosavadním 22 získaným bodům se propracovali přes 5 výher, jednu výhru na nájezdy, 5 porážek po prodloužení nebo na nájezdy a připsali si jen šest čistých porážek. Z toho vyplývá, že, na rozdíl od třeba AZetu, celkem pravidelně sbírají bodíky i ve vyrovnaných zápasech. A proto jsou v tabulce na relativně bezpečné pozici. Navíc mají svůj bodový zisk celkem rovnoměrně rozdělený, protože jich doma získali 12 a venku 10.

Naposledy svěřenci trenéra Martina Sobotky hráli doma v sobotu s nepříjemnými Benátkami a v zápase nijak vysoké úrovně jim podlehli 1:2.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Benátky nad Jizerou 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 19. Dymáček (Psota, Milfait) – 43. Plodek (Černoch), 45. J. Mikyska (A. Dlouhý, Víšek). Rozhodčí: Trombík – Ganger, Rožánek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1520. Střely na branku: 22:32. Průběh utkání: 1:0, 1:2

Sestava SK HS Třebíč: Jekel – Niko, Zdráhal, Lojek, Bartejs, Koch, Schejbal, Přibyl – R. Zohorna, Dolníček, Erat – Mrázek, T. Havránek, Kusko – Psota, Milfait, Dymáček – Paták, Huňa, Jan Wasserbauer – Juráň.

Třebíčský kouč tak samozřejmě nemohl být spokojen: „Jeden gól jsme dali, náhodný, ale tři nájezdy ne. Chyběl nám pohyb, nebruslili jsme, neudrželi jsme se na kotouči v útočném pásmu. Nedáváme doma branky a to, co je v tréninku, potom není v zápasech,“ konstatoval Martin Sobotka.

AZ Havířov: Po změně hlavního trenéra zisk velmi cenného bodu v Jihlavě

To havířovští hokejisté mohou být, jak z hlediska výkonu, tak i bodového zisku, s posledním zápasem spokojenější. Na ledě favorizované Jihlavy totiž vydolovali cenný bod za prohru 2:3 v prodloužení, když sice po první třetině ztráceli dva góly, ale ve druhé, po zlepšeném výkonu srovnali a zápas pak nakonec musel jít až do prodloužení.

HC Dukla Jihlava - AZ Havířov 3:2p (2:0, 0:2, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Čachotský (Skořepa, Říha), 14. Kaláb (Čachotský, Kondratěv), 64. Šidlík (Čachotský) – 24. Anděl (Krisl), 40. Petran (Anděl). Rozhodčí: Hlinka – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 7:8, navíc Vlk (trenér JIH) do konce utkání - Kalus (HAV) 10 min. OT. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1354. Střely na branku: 29:34 (9:10, 6:16, 13:6, 1:2). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Sestava AZ Havířov: Šimeček – Lenďák, D. Seman, Bahounek, Krisl, Korím, Petran, Dudek – Kotala, Haas, Maruna – Štumpf, Pechanec, Kalus – Dvořáček, Hlinka, Bednář – Ollender, Anděl, Pořízek – Gřeš

„My jsme hlavně po nějakých změnách a potřebovali jsme se chytit. Teď jsme zajížděli do Jihlavy, která je hodně sebevědomá. Proto jsme sem jeli s obrovským, takovým tím zdravým, respektem. Náš vstup do utkání nebyl dobrý. Nešlo ani o to, že jsme prohrávali 0:2, ale nebruslili jsme a předváděli jsme zbytečně zakřiknutý výkon. Nicméně po domluvě o přestávce před druhou třetinou hráči zvýšili aktivitu. Z hezkých akcí, důrazu a krásných střelách se nám podařilo srovnat na 2:2. Na hráčích bylo vidět, jak se zvedli. Dnes jsem na ně strašně moc pyšný. Od prvního po posledního hráče, protože ukázali, že umí bránit a hrát zodpovědně. Což my potřebujeme přesně v této chvíli, ve které se nacházíme,“ konstatoval nový hlavní kouč Martin Janeček. Ten se na tuto pozici posunul z role asistenta v minulém týdnu odvolaného trenéra Štefana Mikeše.

Na ledě se asi nejvíce dařilo útočníku Lukáši Andělovi (1+1), který je v AZetu na hostování právě z Jihlavy: „Věděl jsem, že to pro mě bude specifický zápas, těšil jsem se na něj a hodně se na něj připravoval. Jsem rád, že se mi utkání povedlo, ale mrzí mě, že jsme nevyhráli. Je to škoda, protože to bylo dobré utkání. Změna trenéra je nový impuls, každý se chce ukázat a všichni na ledě lítají a snaží se co nejvíc. To bylo v Jihlavě vidět.“

Mladý reprezentant do 20 let se v rozhovoru pro web AZetu (odkaz ZDE) vyjádřil i k utkání s Třebíčí: „Bylo by dobré už vyhrát, obzvlášť na domácím ledě. Potřebujeme se odpíchnout, pokračovat v dobrých výkonech a posunout se v tabulce výš. Něco jsme si o nich už říkali, ale do zápasu je ještě čas, připravíme se na ně ještě lépe a podrobněji.“

Stejně tak to vidí den před utkáním i manažer klubu a od minulého týdne i asistent hlavního trenéra Janečka Patrik Rimmel: „Hrajeme doma a pohled na tabulku nám velí jediné. Vyhrát! Až na Michala Sztefka jsou hráči v pořádku a těší se na utkání.“ (Pozn. redakce: V den utkání, tedy ve středu, na marodku přibyl ještě obránce Daniel Seman).

Zápas AZ Havířov – SK HS Třebíč začíná v K&K PNEU Aréně ve středu 26. 10. 2016 v tradičních 18:00 a připraven z něj je samozřejmě tradiční textový on-line přenos.

Infografika

Program 18. kola WSM ligy