Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Ve středu doma s Kladenskými Rytíři

16.09.2014 | Tomáš Vlček

Ve středu 17. 9. 2014 sehraje AZ další domácí prvoligový zápas. Duel proti Kladenským Rytířům bude druhým ze tří domácím v řadě. Havířovští hokejisté budou jistě chtít navázat na sobotní výhru nad Šumperkem, ovšem cestě jim bude stát soupeř z nejtěžších - ještě loni extraligové Kladno. O tom jestli se to našim borcům podaří, se můžete přesvědčit už ve středu večer. Utkání proti momentálně druhému celku tabulky začíná v 18:00.

Rytíři Kladno

Kladno je sice nováčkem 1. ligy, ale ambice má tento legendární klub jistě zcela jiné. Bude se chtít vrátit mezi hokejovou elitu, ovšem jak prohlásil majitel J. Jágr musí si to hráči zasloužit – tedy vybojovat. Minimálně pro letošní sezonu tak čekají Rytíře prvoligové boje, což bude pro ostatní týmy jistě velké zpestření. Na Kladně také sáhli k nezbytnému omlazení kádru a odnesly to takové osobnosti jako Patera, L. Procházka či Kuchler. Z dalších hráčů nebudou pokračovat Treille, který se vrátil do Francie. Trenérské duo Čelanský-Kopecký naopak přivítalo v kádru například Pituleho z Plzně, Kaniu z Třince a slávistu Pojkara. O místo také bojuje řada mladých hráčů. I přes komplikace s opravou svého stadionu (první polovinu soutěže odehraje téměř celou na hřištích soupeřů) patří Kladno k favoritům 1. ligy.

Prozatímní výsledky Kladna v sezoně 2014/2015:
Most – Kladno 1:5
Benátky – Kladno 2:0
Ústí n. L. – Kladno 1:6

Výsledky Kladenských jsou zatím poněkud nevyrovnané. Po jasné výhře v Mostě, přišlo střelecké trápení a prohra v Benátkách a pak opět vysoká výhra v Ústí.

Autor: Karel Vaculík

Naposledy se svěřenci trenéra Jiřího Čelanského představili v sobotu v Ústí nad Labem. Zápas měli víceméně od počátku pod kontrolou, ale trenér Rytířů byl při hodnocení poměrně kritický: „Rozhodl fakt, že jsme byli produktivní. Výsledek neodpovídá předvedené hře. Rozdíl byl pouze v tom, že jsme více skórovali, domácí si vytvořili také spoustu šancí. Musíme zůstat nohama na zemi a zapracovat na defenzivě. Tři góly jsme vstřelili z přesilové hry, tyto herní situace budou podle mého názoru i v dalších utkáních rozhodovat. Hrajeme nyní pouze venku, musíme se k tomu postavit čelem.“

Statistiky hráčů:
V dosavadních zápasech se nejvíce dařilo dvojici útočníků Michal Dragoun – Jan Eberle, kteří už nasbírali 5 bodů. V závěsu jsou za nimi tříbodoví Miloslav Hořava, Petr Tenkrát, Antonín Melka a Jan Rudovský. Z obránců jsou nejproduktivnější Jakub Kania a David Růžička. V brance je jasnou jedničkou Jan Chábera, který odchytal všechny tři zápasy a má průměr obdržených branek na zápas 1,34 a úspěšnost zákroků 94,29%.

HC AZ Havířov

AZet hrál v sobotu doma proti Šumperku. Regionální derby měl, dá se říct, po celou dobu pod kontrolou. V první třetině si díky zásahům Tomiho a Šlahaře vybudoval náskok, který si udržoval až do poslední destiminutovky. Na dva Šumperské góly totiž našli odpověď Rimmel, znovu Tomi a nakonec i Matějek a Haas. Konečný výsledek 6:2 je poměrně jednoznačný, a spokojený byl i trenér Daneček: „Utkání jsme chtěli rozhodnout již v první třetině, což se nám v posledních dvou zápasech nepovedlo. Nehráli zbytečně opatrně a vytvořili jsme si dvoubrankové vedení, což nás ve zbytku zápasu uklidnilo. V oslabení 3 na 5 jsme si sice zápas zkomplikovali, soupeř se pak nadechl k závěrečnému tlaku, ale koncovku už jsme si pohlídali.“

Autor: Karel Vaculík

AZet se tímto vítězstvím posunul na 6. příčku prozatím velmi vyrovnaného středu tabulky. A to jsou přesně ty pozice, na kterých se chce v sezoně držet. K tomu je ovšem potřeba proti Rytířům bodovat což nebude nic lehkého. Podle manažera AZetu Patrika Rimmela se dá očekávat kvalitní a těžký zápas. „Věříme, že když budeme hrát naší hru, tak za podpory fanoušků jsme schopni vyhrát. Zápas to bude ale velice těžký.“ Za AZ opět nastoupí hráči z Vítkovic Kucsera a Kolouch, ze Zlína přichází na hostování-střídavé starty obránce Oldřich Horák (23 let, 183cm, 85kg) . Podrobná sestava bude známa po dopoledním tréninku.

Statistiky hráčů:
V družině trenérské dvojice Daneček-Potěšil se zatím nejvíce daří trojici útočníků Vojtěch Tomi (3+3), Martin Jakúbek (1+3) a Jakub Šlahař (1+3). Z obránců je nejproduktivnější Jurij Repe (0+3), z branky tým ve všech třech zatímních zápasech jistil Lukáš Daneček (průměr 2,98; úspěšnost 88,75)

Vzájemná utkání

Oba kluby se naposledy střetly před dávnými 11 lety a to ještě pod svými starými názvy Panthers a Vagnerplast. Tehdy v baráži o extraligu vyhráli Středočeši 4:2 na zápasy.

Sestavy týmů v posledních zápasech

HC AZ Havířov: L. Daneček – Bezuška, Dresler, Foltýn, Krisl "C", Bahounek, Ostrčil "A", Lenďák, Repe – Jiránek, Pechanec, Klimša – Jakúbek, Šlahař, Matějek – J. Daneček, Haas, Říčka "A" – Tomi, Rimmel, Kucsera

Rytíři Kladno: Chábera – Kania, Růžička, Kehar, Látal, Chalupa, Kolařík – Eberle, Dragoun, Rudovský – Tenkrát, Melka, Hořava – Redlich, Pitule, Dalecký – Havlíček, Lukáč.

Přehled zápasů 4. kola:

17:30 HC Most - HC Benátky nad Jizerou
17:30 SK Kadaň - HC Slovan Ústí nad Labem
17:30 SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice
17:30 Piráti Chomutov - HC Dukla Jihlava
18:00 HC AZ Havířov 2010 – Rytíři Kladno
18:00 HC Rebel Havlíčkův Brod – LHK Jestřábi Prostějov
18:00 Salith Šumperk - ČEZ Motor České Budějovice

Ze všech zápasů je samozřejmě připraven textový on-line přenos.