VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Velký zápas je za námi, ale už v pondělí hraje AZ v Kadani

07.02.2016 | Petr Miklas

Po sobotním velkolepém představení, ve kterém hokejisté Havířova před narvanou K&K PNEU Arénou porazili Slavii 3:0, se musíme rychle vrátit zpátky na zem. WSM liga totiž neúprosně pokračuje dál, v pondělí se hraje už 49. kolo, v jehož rámci AZet zajíždí na led Kadaně.

Kadaň prohrála popáté za sebou a klesá tabulkou

Trhači, jak si nově v Kadani přezdívají, nezažili radost z vítězství už v pěti zápasech. Naposledy vyhráli 23. ledna na ledě Prostějova, poté prohráli domácím ledě v prodloužení se Slavií, čímž začala jejich série porážek. Naposledy podlehli na Vysočině Dukle Jihlava po dobrém výkonu 0:2.

Kadaň je hlavně farmou Pirátů z Chomutova, takže hraje s velmi mladým kádrem, což má samozřejmě vliv na předváděnou hru. Momentálně je Kadaň na osmém místě tabulky WSM ligy s tříbodovou ztrátou na náš AZet.

Branku Kadaně hájí Strmeň i Čech

Brankáři, které v Havířově velmi dobře známe, jsou oporou černožlutých. Jakub Čech i Jan Strmeň působili v někdejších Pantherech Havířov. Oba v letošní sezóně pendlují mezi extraligou a WSM ligou. Úspěšnější je Strmeň, jenž má jednu nulu z WSM ligy a dvě z extraligy. Chytal i ve více utkáních – v patnácti za Chomutov a v patnácti za Kadaň. Čech má 5 startů v extralize a 8 ve WSM lize. V Kadani chytal i Hanuljak, který však v polovině ledna posílil Most.

Nikdo z hráčů, kteří v této sezóně za Kadaň nastoupili, se nedostal do první čtyřicítky kanadského bodování WSM ligy. V klubovém bodování je nejlepší Marek Račuk, jenž má 31 bodů za 13 gólů a 18 asistencí. Za ním je s odstupem Roman Chlouba, který nasbíral 24 bodů (10+14), a Darek Hejcman s 21 body (8+13). Z obránců Trhačů je na tom nejlépe Jakub Trefný, i on má 21 bodů (3+18). Do branky Kadaně se v této sezóně postavilo pět brankářů, nejčastěji to byla dvojice Jan Strmeň, jenž chytal v 15 zápasech a má úspěšnost zákroků 91,60%, v jednom utkání neinkasoval. Jen o zápas méně má na svém kontě Tadeáš Dvořák, jehož úspěšnost zákroků činí 90,14%.

AZet se stále drží na dostřel první šestice zajišťující přímý postup do play-off

Po třech porážkách v řadě se hráči AZetu zvedli a po parádním výkonu před vyprodaným hledištěm porazili Slavii Praha 3:0. Udrželi se tak na dostřel šestému Prostějovu, nereálná není ani pátá příčka, kterou momentálně drží Přerov.

Závěr základní části rozhodně nebude nezajímavý, hraje se o hodně, ať už o postup do play-off nebo udržení soutěže. AZet se střetne jak s týmy bojujícími o play-off nebo jeho předkolo, tak s Mostem, který hraje o holé přežití ve druhé nejvyšší soutěži.

Změny v sestavě

Bohužel se nám rozšířil počet hráčů na marodce – zápas se Slavií nedohrál Petr Punčochář, stejně jako Zdeňek Okál. První z nich se bude léčit asi týden, u druhého to bude asi na delší dobu, ale přesné informace zatím nemáme. Dále jsou na marodce David Chroboček, David Bahounek, Petr Matoušek, Michal Sztefek, Martin Lenďák a Tomáš Matějek, které skolila nemoc. V sestavě nemohou být ani posily z Třince Lukáš Doudera a Lukáš Jašek, kteří budou na reprezentačním srazu. Naopak do zápasu budou mít trenéři k dispozici Daniela Štumpfa a Jakuba Peslara.

INFOGRAFIKA

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Laco – Lenďák, Krisl, Korím, Mazanec, Punčochář, Graca, Doudera – Kotala, Pechanec, Gřeš – Kanko, Meidl, Okál – Kalus, Sedláček, Sztefek – Bednář, Hudeček, Maliník. Trenéři: Štefan Mikeš, Martin Janeček.

HC SK Kadaň: Strmeň – Szathmáry, Trefný, Blaha, Tejnor, Weinhold, Drobný, Černý, Kolářík – Kadlec, Chlouba, Sloboda – Vrána, Kverka, Vaněk – Deveri, Šťovíček, Hlava – Macháček, Huňady. Trenéři: Jaroslav Beck, Josef Dušek.

Utkání začíná 8.2. v 18:00 hodin na ledě Zimního stadionu v Kadani. Pokud se na zápas nemůžete podívat přímo na místě, můžete jej sledovat díky textovému on-line přenosu na stránkách www.onlajny.com.