Vstupenky na utkání AZetu kupujte zde.

Vydaří se Havířovu domácí odveta s jihlavskou Duklou?

18.11.2014 | Josef Nudera

Druhá nejvyšší tuzemská soutěž bude pokračovat ve středu 19. listopadu 26. kolem. Na led havířovské K&K PNEU Arény zavítá jeden z historicky velmi úspěšných celků – Dukla Jihlava. Havířovští hokejisté budou chtít ukončit sérii bez vyhraného utkání a chtějí k tomu využít právě domácího prostředí. Přijď podpořit AZ a opět se staň pomyslným šestým hráčem na ledě! Zápas začíná od 18 hodin.

Poslední zápasy středečních soupeřů

AZ Havířov zavedlo 25. kolo na led litoměřických Kališníků. V Litoměřicích podal Havířov velmi dobrý defenzivní výkon, kterému nechyběly velké šance. Velmi slušná návštěva sledovala velkou bitvu a na branku si museli všichni přítomní počkat až do začátku třetí třetiny. Po 52 vteřinách se prosadil Vítězslav Bílek, a jak se později ukázalo, byla to branka vítězná.

Havířov odehrál 25. kolo jako hostující celek, naopak Dukla Jihlava hostila na domácím ledě Ústí nad Labem. Jestliže v Litoměřicích branky chyběly, to v Jihlavě mohli diváci vidět hned sedm přesných střel. Během první třetiny ztratila Dukla jednobrankový náskok, který ale získala v poslední minutě zpět. V prostředním dějství si oba celky připsaly po jednom gólu a o definitivní podobě utkání rozhodla třetí perioda. Dvěma brankami se prezentoval Marek Melenovský, který tak definitivně zapečetil výhru domácích.

„Dnes jsme podali zlepšený výkon, a to ve všech činnostech. Bruslení, důraz, střelba, to vše bylo vidět. Defenziva se nám zlepšila příchodem Petra Mocka a Tomáše Kalába,“ pochvaloval si asistent trenéra Jihlavy František Zeman herní činnosti i návrat zraněných obránců.

Náš soupeř: HC Dukla Jihlava

V havířovské K&K PNEU Aréně se ve středu představí klub, který má velmi bohatou sportovní historii a velký výčet úspěchů. Jihlavská Dukla se stala dvanáctkrát mistrem Československa, dokázala navíc i pětkrát triumfovat na prestižním Spengler cupu. Tento kdysi armádní klub navíc uvedl do světového hokeje velkou spoustu legend a výborných hráčů.

Jihlava řečí čísel

Jihlava nemůže být s vývojem letošní sezony moc spokojená. Náš soupeř si připsal letos několik nečekaných porážek a oproti loňské sezoně trochu tápe. I přesto všechno je Dukla na šestém místě tabulky se ztrátou 3 bodů na čtvrté České Budějovice.

Jihlavští se mohou pyšnit i počtem vstřelených branek, klub z Vysočiny dokázal nastřílet soupeřům 81 branek, což je druhé nejvyšší číslo hned za Českými Budějovicemi. Hosté mají navíc utkání s Šumperkem k dobru a v poměru obdržených a vstřelených branek jsou na 4. místě.

Navíc z posledních devíti zápasů se muselo jít hned čtyřikrát do prodloužení popřípadě až do samostatných nájezdů. Z těchto posledních zápasů je také vidět, že Dukla hraje velmi vyrovnané zápasy, jelikož pouze na jeden případ (poslední zápas s Ústím) vyhrává nebo prohrává Dukla pouze o jedinou branku!

Jihlavskou ofenzívu táhne Čachotský, v závěsu za ním je Melenovský

Pokud se zaměříme a jednotlivé hráče, kteří mají největší podíl na výhrách Dukly, tak narazíme na dvě velmi známá jména. V čele týmové produktivity je Tomáš Čachotský, který si připsal 9 branek a 16 asistencí. Více se střelecky daří pouze Marku Melenovskému, ten je se svými 11 brankami a 11 asistencemi ihned za svým spoluhráčem. Mezi obránci se bodově daří Zdeňku Čápovi ten přispěl 6 brankami a 10 přihrávkami. V brankovišti odchytal nejvíce utkání Lukáš Sáblík (14), o pouhé dva zápasy méně má Ondřej Kacetl. Oba brankáři se pohybují nad 91% hranicí úspěšnosti zákroků.

AZ Havířov chce ukončit sérii porážek

Havířovský AZ bude chtít na domácím ledě zastavit sérii bez vyhraného utkání. Na kontě má z posledních čtyř utkání pouze jediný bod. To znamenalo propad tabulkou na sedmé místo, pouze o skóre za Duklu Jihlava.

V čele týmové produktivity je stále Antonín Pechanec, který dokázal nastřílet sedm branek a na deset jich nahrál. Se čtrnácti kanadskými body na kontě jsou v závěsu Tomáš Jiránek a Martin Jakúbek. Mezi obránci je na tom nejlépe Tomáš Valenta (1+5) společně se zraněným kapitánem Jiřím Krislem (0+6). V brankovišti se i nadále střídá Lukáš Daneček a Petr Matoušek.

Do sestavy se vracejí hráči po zranění

Do sestavy se po zranění vracejí útočníci Tomáš Jiránek a Ondřej Šedivý. Dnes se také podařilo vyjednat střídavé starty s obránce Tomášem Pastorem z Vítkovic, který nastoupí již do tohoto utkání. Pokud se klubu podaří vyřídit všechny náležitosti, tak nastoupí i starší dorostenec Daniel Kurovský. Mladý talentovaný hráč, který nastupuje i v reprezentačních výběrech.

On-line přenos

Pokud nebudete moci dojít do K&K PNEU Arény osobně, můžete využít on-line textový přenos, který na vás opět čeká na serveru onlajny.com.

AZ Havířov – Dukla Jihlava od 18 hodin ZDE

Sestavy celků v posledním odehraném utkání

AZ HAVÍŘOV: Daneček – Foltýn, Matějíček, Graca, Lenďák, Bezuška, Repe, Bahounek – Fořt, Hlinka, Tomi – Maruna, Šlahař, Jakůbek – Sztefek, Pechanec, Klimša – Haas

HC DUKLA JIHLAVA: Sáblík – Mocek, Dobrovolný, Kaláb, Štebih, Čáp, Schejbal, Šidlík – Důras, Čachotský, Diviš – Melenovský, Malec, Matai – Vysloužil, Prokš, Přidal – Mikeš, Štěpánek