VSTUPENKY NA PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

WSM liga se přehoupne do své druhé poloviny, AZ hostí Motor

26.11.2015 | Petr Miklas

Už v pátek 27.11. sehrají naši hokejisté svůj zápas 27. kola s Českými Budějovicemi, na žádost Jihočechů o den dříve. Čeká nás již třetí střetnutí s tímto soupeřem, což znamená, že začíná druhá polovina WSM ligy. AZet si nevede vůbec špatně, po nevyrovnaném začátku se rozehrál do slušné formy. V minulém utkání sice podlehl vedoucí Jihlavě, ale před tím dokázal porazit favorizovanou Slavii Praha. Mohl by si vyšlápnout i na dalšího favorita WSM ligy, tedy Motor České Budějovice.

Nevyladěný Motor

Z posledních pěti utkání českobudějovický Motor tři prohrál a dvakrát vyhrál. Hokejisté z jihu Čech dokážou předvést nadpozemské výkony, kdy v přestřelce porazí Kladno 9:7, ale zároveň prohrají na ledě Mostu nebo se nechají obrat o body na vlastním ledě Přerovem. V posledním utkání na domácím ledě si České Budějovice poradily s Benátkami.

Staronovou tváří v dresu Českých Budějovic je útočník Lukáš Květoň, jenž svůj mateřský klub posílil před utkáním s Jihlavou a na svém kontě má dva odehrané zápasy WSM ligy. Přišel na hostování do konce sezóny z Chomutova.

Tři králové – Straka, Heřman a Nouza

Na špici kanadského bodování Motoru snad ani nemůže být nikdo jiný, než výše uvedená trojice. Oproti loňsku nejsou bodové odstupy tak veliké, Nouza se Strakou ani nejsou v čele bodování celé ligy, přesto jsou jejich čísla impozantní. Posuďte sami: Josef Straka 32 bodů (14+18), Martin Heřman 28 bodů (12+16) a Tomáš Nouza 26 bodů (11+15). Z obránců jsou na tom nejlépe Roman Vráblík a Jakub Suchánek, oba se 14 body (4+10) a (2+12). Branku Motoru hájí Ondřej Bláha, úspěšnost zákroků 92,51%, a David Gába, úspěšnost zákroků 91,84%, kteří se střídají poměrně pravidelně, Bláha se do brankoviště dostal v 17 případech, Gába zasáhl do 14 zápasů.

AZ vozí body z venku, dokáže vyhrát i doma?

Hokejisté AZetu si vylepšili bilanci z venkovních zápasů, když deklasovali Most 2:9, vyhráli i na ledě Kadaně 2:5. Před tím na ledě domácí K&K PNEU Arény porazili Slavii Praha 5:3. Ale následovaly domácí porážky s Třebíčí 2:3 a Jihlavou 1:4. Otázka proto zní: „Povede se hokejistům AZetu opět vyhrát na domácím ledě?“

Proti mluví nelichotivá bilance s tímto soupeřem – AZ Havířov prohrál už devět utkání s Českými Budějovicemi v řadě! Ano, můžeme říci, že ne všechny prohry byly v řádné hrací době, viděli jsme prohry v prodloužení a po nájezdech. Navíc má Havířov ze zápasu 14. kola této sezóny v Českých Budějovicích 3 body, ale to jen díky tomu, že v dresu Motoru neoprávněně nastoupil Martin Semrád. Jinak by platilo, že naposledy AZ porazil Motor 27.11.2013 na domácím ledě 4:2. Jsou to tedy přesně dva roky - a možná je pravý čas s tím něco udělat.

Změny v sestavě

AZet nastoupí k utkání s Motorem v trochu jiné sestavě, než tomu bylo ve středu. Jan Maruna se vrátil do Zlína, ale v útoku nastoupí Tomáš Gřeš z Vítkovic. V obraně nám vypomůže, rovněž vítkovický, Jan Štencel. Na marodce nadále zůstává Petr Kanko, naopak se uzdravili Martin Lenďák a Vojtěch Tomi. Služeb Tomiho ale AZ využít nemůže, protože nastoupí za Vítkovice.

Infografika

Sestavy z posledního utkání

AZ Havířov: Laco – Krisl, Bahounek, Mazanec, Graca, Korím, Ostrčil – Sztefek, Pechanec, Štumpf – Maruna, Meidl, Okál – Maliník, Sedláček, Kalus – Matějek, Hudeček, Kotala. Trenéři: Štefan Mikeš, Martin Janeček.

ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Kolmann, Kříž, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec, Zíb – Žálčík, Pajič, Květoň – Nouza, Straka, Heřman – Kuchejda, Mikyska, Švihálek – Guman, Rob, Babka. Trenéři: Petr Rosol, Radek Bělohlav.

Utkání začíná 27.11. v 18 hodin na ledě havířovské K&K PNEU Arény. Pokud se na zápas nemůžete podívat přímo na místě, můžete jej sledovat díky textovému on-line přenosu na tomto odkazu.