VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Základní část WSM ligy se chýlí k závěru, AZ jede v sobotu do Mostu

12.02.2016 | Tomáš Vlček

H A V Í Ř O V - V sobotu je na pořadu už předposlední kolo základní části WSM ligy. Havířovští hokejisté, které ale ještě poté čeká pondělní dohrávka v Prostějově, jej odehrají na ledě předposledního celku soutěže HC Most, ale podle výsledků soupeře v minulých kolech jej nečeká vůbec nic lehkého. Utkání začíná v 17:30.

Most po sérii výher opustil poslední místo

Mostečtí hokejisté totiž vyhráli v posledních šesti kolech hned pětkrát. U týmu, který do té doby nasbíral celkově jen 7 výher je to poměrně překvapující.  Ještě větším překvapením však je, že začal porážet i týmy z úplné špičky soutěže - Slavii, Č. Budějovice a Jihlavu. Díky tomu opustil poslední místo v tabulce přenechal jej tápajícímu Šumperku.

Těžko říct co vše stojí za tak výraznou proměnou dlouhodobého outsidera 1. ligy. Dva faktory však jsou známé. Prvním byl příchod trenéra Josefa Beránka, muže s bohatou hráčskou minulostí, majícím trenérskou zkušenost i z extraligy. Tím druhým je doplnění kádru o několik hráčů. Už dříve, na konci podzimu, přišli Lukáš Rindoš, Martin Baránek, Tomáš Doležal a Tomáš Rod. A na konci ledna je doplnili Kamil Charousek a brankář Miroslav Hanuljak (z Kadaně) a další gólman Milan Řehoř (Přerov). A právě posledně jmenovaný muž s maskou je naprostým trumfem. Za svůj nový tým nastoupil ve čtyřech utkáních, obdržel dohromady jen 6 branek a vždy slavil výhru!

Naposledy vyhráli severočeši na ledě jihlavské Dukly 3:1 a Řehoř si připsal 32 zákroků. Asistent trenéra Jan Zachrla byl i po čtvrté výhře v řadě nohami na zemi. "Spokojenější dnes určitě jsme. Na druhou stranu musím říct, že jsme v závěru měli štěstí, protože domácí měli velký tlak. Na to jsme měli doma smůlu s Přerovem. V zápase byly části hry, kdy jsme nestačili domácím a faulovali. Tím jsme pustili domácí do tlaku a naštěstí pro nás se jim nepodařilo skórovat."

AZ jede na sever Čech pro ztracené body

Vzhledem k výše napsanému nečeká havířovské hokejisty v Mostu lehký zápas. Tým oslabený mnoha chybějícími hráči ve středu neúspěšně dobýval třebíčskou obrannou hráz, a i když nebyl horším týmem, nakonec podlehl Bílým hvězdám 1:2. "Myslím, že se dnes na hráčích projevila únava z náročného cestování, navíc hrajeme jen na málo obránců. Náš výkon byl dvě třetiny bez emocí a navíc jsme soupeři dovolili po dvou chybách jít do vedení. Ve třetí třetině už by náš výkon lepší a měli jsme i několik šancí, ale vzhledem k předchozímu průběhu jsme si asi vyhrát nezasloužili," řekl po utkání asistent trenéra Martin Janeček.

A právě tyto "ztracené" bodíky chce přivést družina trenéra Štefana Mikeše v sobotu z pod Krušných hor. Potřebuje je totiž do  souboje s Prostějovem o 6. příčku v tabulce a tedy i přímý postup do play-off. Pozitivní je, že "marodi" se postupně uzdravují, i když vzhledem k blížícímu se rozhodujícímu období sezony klub informace z této oblasti přestal zveřejňovat.

Na závěr je asi správné připomenout, že proti Mostu se AZetu letos velmi daří. Nejen, že vyhrál všechna dosavadní tři utkání (4:3, 9:2, 4:1), ale navíc si s tímto soupeřem vytvořil svůj zatím střelecký prvoligový rekord, když si 21.11. 2016 otevřel na soupeřově ledě devítibrankovou střelnici. Jestli se mu podaří na tyto výsledky navázat uvidíme v sobotu večer. Utkání začíná v 17:30.

Infografika

Sestavy z posledního utkání:

AZ Havířov: Laco – Krisl, Klok, Peslar, Mazanec, Graca, Korím – Štumpf, Pechanec, Gřeš – Kanko, Hudeček, Meidl – Kotala, Sedláček, Maliník – Bednář, Jáchym.

HC Most: M. Řehoř – Baránek, Hora, Strejček, Zeman, Kokeš, Černý, Cvrk – Šrámek, Havlíček, Kubinčák – Smolka, Alinč, Doležal – I. Řehoř, Rod, Nedrda – Slavíček, Rindoš.

Další zápasy 51. kola

15:00 HC Slavia Praha - HOKEJ ŠUMPERK 2003
17:00 SK Kadaň - Hokej Ústí nad Labem
17:00 LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov
17:00 HC Benátky nad Jizerou - Rytíři Kladno
17:30 HC Dukla Jihlava vs. ČEZ Motor České Budějovice

17:30 SK Horácká Slavia Třebíč - HC Stadion Litoměřice

Přímý přenos:

Jako vždy je pro všechny zájemce připraven textový přenos na www.onlajny.com a tentokrát také videopřenos na youtube.