VSTUPENKY NA FINÁLE PLAY-OFF KUPUJTE ZDE.

Žákovské týmy absolvovaly v rámci letní přípravy také krátká soustředění

10.07.2015 | Tomáš Vlček

Poctivou letní přípravu samozřejmě neabsolvují jen hráči A týmu AZetu, ale také všechny mládežnické a žákovské kategorie. Ta její suchá část byla rovněž zhruba dvouměsíční a páťáci a sedmáci si ji navíc zpestřili krátkým soustředěním v Beskydech. Podrobnosti prozrazuje v následujícím článku jejich trenér Tomáš Urbánek. (foto: sedmáci při kompenzačním cvičení)

Soustředění 7. třídy – Horní Bečva, 5. – 7. června 2015

Soustředění se uskutečnilo v, pro mnohé hokejisty i trenéry AZetu, známém prostředí hotelu DUO na Prostřední Bečvě. „Protože sedmáky jsem začal trénovat až letos, tak to soustředění sloužilo především k tomu, abych je lépe poznal a oni poznali mě. Ale taky, aby poznali i sami sebe, protože taková akce pro ně byla novinkou. Takže měli možnost poznat hokejové prostředí i z jiné strany,“ říká trenér Urbánek.

Sedmáci si v rámci soustředění udělali také krátkou vycházku do místního lomu.

„Vzhledem k tomu, že sedmáci jsou už starší kategorie, tak byl pobyt více zaměřen na trénink a program byl náročnější. Nevadilo ani jeden den špatné počasí. Hotel je výborně vybaven. Měli jsme k dispozici vnitřní bazén, tělocvičnu i regeneraci. Parádně nám posloužilo i hřiště se stickhandlingovou plochou. Takže jsme jeden den pilovali techniku hokejky a střelbu, na což není moc prostoru na ostatních trénincích. No a jeden den jsme se zaměřili na fyzičku. Během víkendu jsme udělali i pár mítinků, s klukama jsme se lépe poznali,“ uzavírá povídání o soustředění 7. třídy Tomáš Urbánek.

Soustředění 5. třídy – Frýdlant nad Ostravicí, 12. -14. června 2015

„Toto soustředění se uskutečnilo v (pro nás) nové destinaci, takže jsme nevěděli tak úplně co od toho můžeme čekat. Myslím si, že celkově se nám vydařilo. Trochu nám to komplikovalo počasí – bylo totiž takové teplo, že přes den se toho až tolik, kromě máčení ve vodě, dělat nedalo. Ale samozřejmě jsme také sportovali. Ráno a v podvečer jsme pracovali na kondici, věnovali jsme se i kompenzačním a protahovacím cvičením. Hodně jsme využívali švihadlo a také jsme pilovali bruslení na místní in-line dráze. Odskočili jsme si i na bazén a do welness centra, a zahráli si hry pro odreagování,“ vyjmenovává aktivity trenér Urbánek.

Kluci z páté třídy během herního tréninku.

Zároveň ale zdůrazňuje, že toto byl jen jeden z cílů soustředění. „Celý pobyt byl ale především o stmelení kolektivu. Aby si kluci na sebe více zvykli, měli nějaké společné zážitky a my trenéři je měli možnost vidět delší dobu bez rodičů. Takže více než o trénování to bylo o společných zážitcích a možnosti lépe se navzájem poznat.“

Soustředění probíhalo v dobré náladě.

A jak vyznívá z úst trenéra Urbánka celkové hodnocení obou akcí? „Obě soustředění se povedla. Můžu je hodnotit pozitivně. Bylo to náročné, kluci odvedli velké množství práce, ale také si to správným způsobem užili. Myslím, že z toho pak můžeme těžit v sezoně.“

A na závěr motivační foto :-).