Mladší dorost veze ze Vsetína těsnou ale zaslouženou výhru

Tomáš Vlček | 25.11.2017

Základní část extraligy mladšího dorostu spěje pomalu ke svému konci. V dnešním 17. kole hráli havířovští mladíci ve Vsetíně, a i když měli po celý zápas herní i střeleckou převahu, úporně vzdorující domácí se jim podařilo přetlačit jen těsně 3:2. Zaslouženou výhru řídila především první útočná formace Mastič-Adámek-Bochnak, která zařídila všenchy branky. Další utkání, možná klíčové z pohledu bojů o postup do play-off, sehraje AZ ve středu 29.11. v Třinci.

ELMD - 17.kolo so 25.11.15:30
VHK Robe Vsetín - AZ Residomo Havířov
2:3
(0:0, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 46. Bednařík (Babeliak, Vrána), 55. Calaba (Turek, Půček) – 21. Mastič (Adámek), 45. Adámek (Mastič), 52. Mastič (Bochnak, Adámek). Rozhodčí: Škach – Novák, Pospíšil. Vyloučení: 4:1. Bez využití. Diváci: 129. Střely na branku: 18:33 (3:9, 6:13, 9:11). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3.

VHK Robe Vsetín: Málek – Houser, Liss, Fencl, Kočí, Kunst, Sviták, Navrátil – Bednařík, Babeliak, Calaba, Zemánek, Vrána, Půček, Turek, Čajanová.
AZ Residomo Havířov: Ludvík – Topolanský, Černý, Bílek, Frančiak, Dabrowski, Zmarzlák, – Pavlačka, Backa, Čempel, Mastič, Bochnak, Adámek, Szturc, Byčkov, Horváth.

I přes jednoznačnou převahu se výhra ve Vsetíně nerodila pro AZ snadno. Po první bezbrankové třetině otevřel v té druhé skóre hned po 43 vteřinách Maxim Mastič. AZ pak ve zbytku periody nevyužil tři přesilovky, a tak další branku přidal až díky Lukáši Adámkovi ve 45. minutě – 0:2. Už za minutu ale domácí snížili Davidem Bednaříkem. Dvoubrankový náskok zařídila AZetu souhra celého prvního útoku a zakončení Maxima Mastiče v 52. minutě. O tři minuty se ale prosadil domácí Tomáš Calaba a zase to bylo jen o gól. Více branek už ale nepadlo, a tak si AZ z Lapače odvezl velmi důležité tři body.