AZ nezlomil sérii porážek ani v Litoměřicích

Tomáš Vlček | 12.10.2016

Do druhé čtvrtiny WSM ligy dnes vstoupili hokejisté AZetu na ledě Litoměřic. Skóre zápasu otevřeli v první třetině domácí, Havířov díky Michalu Hlinkovi ve druhé třetině v oslabení vyrovnal, ale třetí třetina patřila Stadionu ten si po výhře 3:1 připisuje 3 body. Další zápas sehraje AZ v sobotu na Kladně.

WSM liga - 14.kolo st 12.10.18:00
HC Stadion Litoměřice - AZ Havířov
3:1
(1:0, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 8. J. Veselý (Barák), 47. P. Beránek (Bulík), 50. Bulík (Kopta, P. Beránek) – 37. Hlinka. Rozhodčí: Bejček – Štofa, Beneš. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 840. Střely na branku: 40:33 (9:9, 15:11, 16:13). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.

HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka – Smetana, Barák, Plášil, Šulc, Čáp, Frühauf, Jebavý – Jaroslav Kalla, J. Veselý, Valášek – Pletka, Hanták, M. Ondráček – Kopta, Bulík, P. Beránek – O. Procházka, Miškář, Pilař.
AZ Havířov: M. Laco – Krisl, Lenďák, Horák, D. Seman, Petran, Korím – Maruna, Haas, Dvořáček – Hlinka, Pechanec, Štumpf – Ollender, Bednář, Kotala – Gřeš, Anděl, Kalus.

V úvodu střetu čtrnáctého kola mezi Litoměřicemi a Havířovem byli aktivnější hosté, hrálo se převážně v obranném pásmu Stadionu. Kališnická obrana ale podala v prvních pár minutách zápasu velmi kvalitní výkon a nepustila hráče AZetu do větších šancí. Domácí začali postupně se Slezany srovnávat krok a v průběhu první početní výhody se jim dokonce podařilo otevřít skóre – Jan Veselý si s pukem na holi vybruslil do levého kruhu, ze kterého poslal slabší střelu na slovenského strážce havířovské branky. Laco ale kompletně ztratil přehled o poloze kotouče a pomalu jedoucí pryž mu tak projela mezi betony přímo do klece – 1:0.

O pár minut později se výbornou akcí prezentovali také hosté, měla jí na svědomí čtvrtá formace. Po rychlé spolupráci Anděla s Gřešem se kotouč dostal na hokejku Lukáše Anděla, který ale v bezprostřední blízkosti Pavelkova brankoviště nestihl zakončit. AZet si ještě do konce třetiny dvakrát vyzkoušel hru v početní výhodě, avšak ani v jedné z nich nepodal příliš přesvědčivý výkon a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro domácí.

Druhou část zahájili lépe hosté, ve čtyřiadvacáté minutě jim dokonce vlastní chybou nabídl obrovskou šanci k vyrovnání jinak skvěle hrající Jaroslav Pavelka. Ten se rozhodl vylovit puk zpoza vlastní branky, odkud jej poslal přímo na hůl na modré čáře stojícího Pechance, který ale opuštěnou svatyni domácích trestuhodně minul. Hra Havířova pak nabrala na agresivitě, což vedlo k vyloučení Lukáše Bednáře za hákování. Stadion byl v průběhu přesilovky v útočném pásmu jako přikovaný, přičemž hned třemi pokusy se blýskl zkušený bek Peter Frühauf. Ani jedna z jeho střel se ale neujala.

Později v třetině si obě mužstva vyzkoušely i hru čtyři na čtyři. Největší šanci rozšířit náskok Litoměřic v ní měl Václav Pletka, v souboji muže proti muži s čerstvě uzdraveným Markem Lacem ale neuspěl. O několik málo chvil později byl havířovské lavici udělen trest pro příliš mnoho hráčů na ledě, přesilovka kališníků pak ale vedla pouze k vyrovnávacímu gólu AZetu. Michal Hlinka ve vlastním oslabené utekl litoměřické obraně a zakončení se mu vydařilo podstatně lépe, než o pár desítek sekund předtím domácímu Pletkovi – 1:1.

Třetí třetina pak patřila domácím. První velkou šanci měl v šestačtyřicáté minutě Jindřich Barák, který ale pokus jednoho z jeho spoluhráčů tečoval přímo do betonu Marka Laca. Ustavičný tlak na havířovskou klec se domácím hráčům podařilo přetavit v gól v čase 46:50, kdy po spolupráci s nováčkem v litoměřické sestavě, slovenským forvardem Tomášem Bulíkem, překonal maskovaného muže v brance hostí Petr Beránek – 2:1. Tři minuty a osm sekund na to se do útočného pásma Havířova protlačila stejná dvojice, přičemž tentokrát si oba útočníci role prohodili. Třetím úspěšným střelcem Stadionu tak byl Tomáš Bulík — 3:1.

V samotném závěru zápasu ještě AZet zkusil hru bez brankáře, při které dokázal domácím pořádně znepříjemnit život. Havířovští se snažili Pavelku prostřelit ze všech možných úhlů, avšak litoměřický gólman si dokázal všechny jejich pokusy pohlídat. Tři body tak zůstaly v Kalich Areně.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Dnes jsme se poměrně těžko dostávali do zápasu. Ani první docela laciný gól, který nás dostal do vedení, nám příliš nepomohl. Chtěli jsme lépe vstoupit do druhé třetiny, lépe hrát ale to se nám nepovedlo, pouze jsme si vynutili nějaké fauly od soupeře. Přesilovky jsme ale řádně nevyužili, a proto přišel zasloužený trest, když nám soupeř ve vlastním oslabení dal gól. Myslím si, že dnes můžeme být spokojení pouze s výkonem v třetí třetině, kde jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli.

Štefan Mikeš (AZ Havířov): V dnešním utkání jsme nešli od začátku cílevědomě za vítězstvím. V zápasu jsme si vytvořili nějaké dobré šance a mohli jsme se ujmout vedení. Domácí na nás v závěru utkání vytvořili obrovský tlak, který využili, skórovali a tím pádem si zasloužili vítězství. Se zápasem spokojeni nejsme, očekávali jsme od něj více. Po prohrách, které jsme absolvovali v posledním kolech jsme doufali, že v Litoměřicích vybojujeme vítězství. Nezbývá nám nic jiného, než pogratulovat vítězi.