AZ podlehl Budějovicím o jednu branku

Jozef Valenčík | 05.10.2016

Hokejisté AZ Havířov vyjeli proti Českým Budějovicím na led plní odhodlání prolomit nepříznivou sérii výsledků. Hosté však dokázali, že jsou v přesilových hrách nejlepší ve WSM lize a v první třetině se ujali vedení. AZ ve druhé periodě ještě zlepšil svůj výkon a odměnou mu bylo vyrovnání. V poslední třetině se hrál ofenzivní hokej, ve kterém padla jediná branka a to do havířovské sítě. AZ tak nestačil na Budějovice po porážce 1:2, další utkání odehraje náš tým doma již v sobotu od 17:00 proti Benátkám nad Jizerou.

WSM liga - 12.kolo st 5.10.18:00
AZ Havířov - HC Motor České Budějovice
1:2
(0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Štumpf (Krisl) – 6. Vráblík (Rob, Čermák), 49. Fillman (Rob, Šulek). Rozhodčí: Hradil, Kopeček – Zídek, Polák. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1.  Diváci: 1384. Střely na branku: 44:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

AZ Havířov: K. Šimeček – Lenďák, Krisl, D. Seman, Bahounek, Korím, Petran (C) – Hlinka, Haas, Maruna – Kotala, Bednář, V. Meidl – Štumpf, Pechanec, Sztefek – Kalus, Anděl, Pořízek – Gřeš.
HC Motor České Budějovice: Gába – Suchánek, Vráblík, Pavlin, Pýcha, Fillman, Žovinec – Nouza, Rob, Čermák – Chovan, Pajič, Heřman – Žálčík, Škoda (C), L. Květoň – Šulek, Doktor, Babka – Kuchejda.

Oba soupeři do zápasu vlétli, hrálo se ve vysokém tempu, ale vyloženou šanci jsme neviděli. Až v 6. minutě hosté, po útočném faulu Pořízka, dostali možnost přesilové hry, kterou bleskově využil Roman Vráblík, který si najel do kruhu pro vhazování a nechytatelnou ranou překonal Šimečka. O dvě minuty později měli přesilovku také hráči domácího AZetu, ale svou možnost nevyužili, i když tuto situaci nesehráli špatně.

Ve 14. minutě jsme byli svědky další přesilovky Havířova, v ní výborně tečoval Pechanec, jenže Gába předvedl neméně výborný zákrok, kterým puk chytil. Další velkou šanci měl opět AZet, když po zmatcích před Gábou střílel Petran, ale gólman Motoru svůj tým podržel.

Necelé dvě minuty před koncem zase pomohl svému týmu domácí brankář Šimeček, který zlikvidoval gólovku Chovanovi. I proto byl stav po první třetině 0:1.

Druhá třetina začala zostra, Motor chtěl svůj náskok navýšit, svého soupeře zatlačil, ale domácí obrana v čele s brankářem Šimečkem tlaku odolala. Ve 23. minutě mohlo udeřit na druhé straně, jenže Štumpfovu dobrou přihrávku si Pechanec nedokázal zpracovat a Gába už neměl problém puk zastavit.

Ve 32. minutě vypukla radost v hledišti K&K PNEU Arény, když Krislovu ránu poslal do sítě Daniel Štumpf. Ale už o tři minuty později mohl domácím fanouškům zkazit dobrou náladu při přesilvoce Rob, chvíli poté už se zdálo, že je domácí gólman překonán, ale s pomocí obránců se mu podařilo dostat puk mimo tyče.

I ve zbytku třetiny byly k vidění šance na obou stranách, ale bez gólového efektu. Podruhé do šaten se šlo za stavu 1:1.

I do začátku třetí části hry vstoupili lépe hráči Českých Budějovic, kteří si aktivní hrou vynutili faul a v následné přesilovce zle zatápěli domácí obraně. AZet se nakonec ubránil, jenže i poté byli aktivnější hráči Motoru. Optická převaha hostí byla dlouho jalová, protože narážela na dobře oragnizovanou obranu AZetu.

V 49. minutě už se Motoru podařilo skórovat, když z rychlého protiútoku Mitchell Fillman vymetl šibenici Šimečkovy branky. Domácí gólman měl zakrytý výhled a s touto střelou moc nemohl dělat. O tři minuty později mohl při hře 4 na 4 přidat čtvrtou branku Českých Budějovic Vráblík, ale jeho ránu Šimeček chytil efektně do lapačky.

V závěru třetiny hrál AZet přesilovku 5 na 3, Pechanec měl blízko gólu, ale Gába chytil puk do lapačky na brankové čáře. V poslední minutě hráli domácí power-play, málo jim chybělo ke skórování, jenže Gába dnes chytal perfektně a zachránil Motoru tři body.

Vyrovnané utkání skončilo šťastným vítězstvím Motoru 1:2 a Havířov je opět bez bodu.

Štefan Mikeš (AZ Havířov): Další těsná porážka je nepříjemná. Nechci se však vůbec vymlouvat na zranění nebo návraty po zraněních. Hráčům toho nemám po dnešku moc co vytknout, byly tam chybičky, ale celkově bojovali, bruslili, vyhrávali osobní souboje a vytvářeli si tlak na soupeře – jeden gól je však jednoduše málo. Neustále se snažíme být pozitivní, vnímat to, že nás fanoušci povzbuzují a věřím, že v dalším zápase vše zlomíme.

Antonín Stavjaňa (Č. Budějovice): Utkání vypadalo opticky vyrovnaně, ale my jsme měli zejména v přesilovkách obrovské množství příležitostí, které kdybychom využili, tak jsme rozhodli mnohem dříve. S konečným výsledkem jsme samozřejmě spokojeni, byť jsme si závěr zbytečně sami zkomplikovali.