AZ porazil Most 4:1 a jde na třetí místo tabulky

Petr Miklas | 21.09.2016

6. kolo WSM ligy přivedlo na havířovský led poslední celek tabulky HC Most. V první třetině nebyla k vidění žádná branka, zato v té druhé se AZ díky Petranovi, Kotalovi a Štumpfovi trefil hned třikrát a prakticky tak rozhodl o výsledku zápasu. Ve třetí třetině sice hosté snížili, ale branka Pechance na 4:1 vše ukončila. Další zápas sehraje AZ v sobotu v Kadani.

WSM liga - 6.kolo st 21.9.18:00
AZ Havířov - HC Most
4:1
(0:0, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Petran (Gřeš, D. Matula), 26. Kotala (Sztefek, Haas), 35. Štumpf (Pechanec), 53. Pechanec (Štumpf) – 49. M. Hanzl (Jurčík, Doležal). Rozhodčí: Kubičík – Barteček, Ganger. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.385. Střely na branku: 42:33 (17:7, 14:14, 11:12). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

AZ Havířov: M. Laco – Krisl, Lenďák, Bahounek, D. Seman, Petran, Korím – Sztefek, Haas, Dvořáček – Hlinka, Bednář, Kotala – Maruna, Pechanec, Štumpf – V. Meidl, D. Matula, Gřeš.
HC Most: Halász – K. Černý, J. Novák, Hora, Strejček, Kokeš, Cvrk – Válek, Divíšek, Stříbrný – Kubinčák, Havlíček, Řehoř – J. Doležal, M. Hanzl, Jurčík – Rod, Mical, Slavíček.

Zápas se od začátku hrál ve vysokém tempu, mírně navrch měli domácí hráči – hned ve 2. minutě se pěkně dostal do zakončení Bednář, ale mířil jen do hrudi Halásze. Pak měli hosté možnost hrát přesilovku, ale moc dobře si nevedli. Poté měli stejnou možnost domácí hráči, ti sehráli přesilovku lépe, jenže Štumpfovu ránu Halász zastavil betonem.

Ani další šance na obou stranách k brance nevedly - v 10. minutě mířil v dobré pozici hostující Doležal mimo branku a o dvě minuty později Hlinkovu ránu zastavil brankář Mostu Halász. Pak přišla série šancí AZetu, ale Štumpfova nahrávka po jeho průniku z 15. minuty nenašla adresáta, rána stejného hráče v téže minutě mířila jen do lapačky Halásze. Následovala bomba obránce Petrana, ta trefila klubko hráčů před Halászem, od něhož se puk odrazil těsně mimo tyče.

V 18. minutě nevyužil zaváhání Halásze Bednář, který z úhlu netrefil odkrytou branku. V poslední minutě domácí podržel Laco, který odolal závaru soupeře při přesilovce. V úplném závěru třetiny ještě Halász zastavil rány hráčů AZetu, konkrétně Sztefka a Semana a proto byl stav po první části 0:0.

První branku jsme viděli až na začátku druhé dvacetiminutovky, když se těsně po skončení přesilové hry trefil domácí Marcel Petran, jehož rána z mezikruží zapadla přesně k tyči. Na začátku 26. minuty už to bylo 2:0, když Sztefkovu akci zakončil bekhendovou dorážkou Jakub Kotala. O dvě minuty později mohlo udeřit na druhé straně, kdy Havlíček překonal Laca, ale pohotový zákrok obránce Bahounka situaci zachránil.

Ve 31. minutě se dostal Havlíček až před Laca, ale domácí brankář se nenechal oklamat a s vypětím všech sil puk zastavil. Hosté se neprosadili ani ze svého tlaku, kdy Laco musel likvidovat těžkou střelu Kokeše. A tak přišel trest v podobě třetí branky AZetu, kterou vstřelil po chybné rozehrávce Mostu Daniel Štumpf.

Ve 37. minutě měl obrovskou šanci domácí Bednář, ale toho vychytal Halász, o chvíli později měl další šanci Most, konkrétně Havlíček, ale minul branku. V závěru třetiny přišly šance Černého a Doležala, ale Laco, i s pomocí obránců, tlaku odolal. Po druhé třetině tedy AZet vedl 3:0.

Na začátku třetí třetiny jsme viděli hru ve čtyřech, když byli ve stejném čase vyloučeni domácí Lenďák a hostující Divíšek, z této situace ale branka nepadla. Gól přišel až ve 49. minutě, po sporné situaci, kdy zůstal ležet domácí gólman Laco mimo brankoviště, pravděpodobně s přispěním některého z hráčů Mostu. Vzniklou situaci využil Martin Hanzl, který zakončil do odkryté branky. Protesty domácích k ničemu nevedly, branka platila.

V 53. minutě se po Štumpfově přihrávce dostal před gólmana Mostu Antonín Pechanec, jenž se nemýlil a navýšil vedení AZetu na 4:1. O minutu později se o vzrušení postarali Bednář a Slavíček, kteří se vrhli do pěstního souboje, z klinče nakonec vyšel vítězně domácí Bednář. Hostující Slavíček navíc dostal 2+2 minuty, zatímco hráč AZetu byl oceněn jen dvěma minutami.

Z přesilovky Havířov nic nevytěžil a protože se do konce třetiny již nic zajímavého neudálo, porazil domácí AZ Havířov hostující HC Most 4:1.

Martin Janeček (AZ Havířov): Výhra se nerodila úplně lehce. V první třetině jsme sice měli sice více ze hry i nějaké šance, ale branka nepadla. Druhá třetina po našich třech gólech zápas rozhodla, přičemž jim předcházely i pěkné akce. V té třetí sice hosté snížili, ale my i jsme odpověděli brankou a v závěru už si to myslím s přehledem pohlídali.

Jiří Doležal (HC Most): Dnešní porážka se zrodila po dvou našich hrubých chybách, a k tomu jsme neubránili jednu přesilovku a rázem to bylo 3:0. Vypadalo to, že je po utkání. Nám se sice podařilo snížit, ale pak už si to domácí pohlídali.