AZ potvrdil dobrou formu a porazil i Chomutov. Stejného soupeře vyzve v play-off

Petr Miklas | 07.03.2020

Na začátku utkání byli Piráti lepším týmem, ale pak AZ zabral a nakonec po dobrém týmovém výkonu zaslouženě vyhrál 5:1. To je před play-off dobrá zpráva. Dvěma góly se blýskl Lukáš Bednář, jenž přidal i asistenci. Gól a nahrávku si připsal i Jan Bambula. Aleš Stezka se prezentoval 18 zákroky proti 19 střelám soupeře a úspěšností zákroků 95%. Tímto výsledkem se potvrdilo to, že AZ ve čtvrtfinále narazí právě na Piráty z Chomutova. Domácí zápasy jsou na programu 23. a 24. března od 17:30.

CHANCE LIGA - 58.kolo so 7.3.17:00
AZ Residomo Havířov - Piráti Chomutov
5:1
(1:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 15. L. Bednář (TS), 30. Cihlář, 46. Bambula (Malina, L. Bednář), 50. Fridrich (Maruna), 52. L. Bednář (F. Seman, Bambula) – 8. Llewellyn (Chlouba, Žovinec).Rozhodčí: Koziol, Doležal – Zedník, Žídek. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1322. Střely na branku: 35:20 (9:7, 14:8, 12:5). Zblokované střely: 10:10. Vhazování: 30:30. Průběh utkání: 0:1, 5:1.

AZ Residomo Havířov: Stezka – T. Černý, Malina, Chroboček, Matai, Mrowiec, Rašner, L. Rutar – L. Bednář, F. Seman, Bambula – O. Procházka, Cihlář, Kotala – Doktor, Baláž, Danielčák – Bernovský, Maruna, Fridrich.
Piráti Chomutov: Běhula (30. Altrichter) – Seemann, Tejnor, Rýgl, Žovinec, Štochl, Lang, Vaněk – Chlouba, Suchý, Rudovský – Stloukal, Pitule, Hlava – Llewellyn, J. Svoboda, Tomica – Matyáš Svoboda, Šagát, Chrpa.

Zápas pátého se čtvrtým týmem začal už v úvodu zostra. Hned ve druhé minutě totiž Danielčák udržel v útočném pásmu na zádech dva protihráče, posunul puk na Baláže, ale ten ze tří metrů gólmana Pirátů Běhulu neprostřelil. Chvíli poté měl na druhé straně Suchý pro svou střelu na Stezku zcela volnou cestu, ale ani on puk do branky nedostal. Gól tak padl až v 7. minutě, kdy v přesilovce Chlouba našel z rohu na levém kruhu zcela nebráněného Darbyho Llewellyna a ten rychlou střelou z první prostřelil Stezku nad pravým betonem – 0:1.

Gól hosty povzbudil a v dalších minutách byli opticky lepší, ale svou další přesilovku už, i přes solidní tlak, nevyužili a v té třetí dokonce inkasovali. Lukáš Bednář jim v 15. minutě sebral na modré puk, svůj únik sice, kvůli faulu při zakončení, nedotáhl, ale z následného trestného střílení s přehledem poslal puk do sítě – 1:1. Poslední velkou šanci třetiny měl v 17. minutě uniknuvší Danielčák, ale jeho střela jen olízla levou tyč.

Druhá třetina začala čtyřminutovou přesilovou AZetu za vysokou hůl Suchého. Velkou šanci v ní měl Chroboček, který ale z prostoru před brankovištěm nedokázal prostřelit Běhulu. Následující minuty nepřinesly nic zajímavého. Až v polovině utkání vystřídali Piráti gólmany – Běhulu nahradil Altrichter – a toho domácí hráči přivítali gólem. Po závaru v brankovišti se prosadil Dominik Cihlář – 2:1.

Srovnat skóre mohl ve 35. minutě Jan Svoboda, jehož pokus Stezka jen zlehka vyrazil a puk následně poskakoval v brankovišti. Na druhé straně v dobré pozici mířil těsně nad horní tyčku Cihlář. Pak hráli hosté svou další přesilovku, Llewellyn dostal nabito do mezikruží, Stezka však jeho pokus našel ve své mrštné lapačce.

V úvodu třetí třetiny měli hosté další přesilovku, nic z ní však nevytěžili. Naopak AZ využil hned svou první příležitost v této třetině. Ve 46. minutě Malina objel branku, našel na brankovišti Jana Bambulu, který nadvakrát dostal puk za Altrichtera – 3:1. Uplynuly jen čtyři minuty a AZ dal svou druhou branku v zápase v oslabení. Přečíslení 2 na 1 využil po přihrávce Maruny Petr Fridrich – 4:1.

Za další dvě minuty už byl náskok Havířova čtyřbrankový poté, co se Lukáš Bednář trefil přesně k levé tyči – 5:1. Pak sice domácí nevyužili dvě přesilovky, ale mrzet je to nemuselo. Jasnou výhrou protáhli svou sérii na šest výher v řadě, potěšili fanoušky a svému čtvrtfinálovému soupeři vyslali jasný signál, že před play-off jsou v dobré formě.

Jiří Režnar (AZ RESIDOMO Havířov): Nechtěli jsme kalkulovat o našem soupeři pro play-off, jestli to bude Vsetín nebo Chomutov. Jestli chceme být úspěšní, musíme porazit každého z nich a s tím jsme do toho šli. Začátek nebyl z naší strany úplně dobrý, nebruslili jsme, nehráli jsme naši hru, byli jsme pod tlakem a navíc jsme se nechali třikrát vyloučit a dostali jsme gól. Pak jsme dali gól v oslabení, začali jsme hrát a už to vypadlo, tak jak má. Bylo to jako v play-off. Byl tam důraz a souboje, takhle nějak by to mělo být i nadále.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): Výsledek samozřejmě vypadá jednoznačně pro domácí, ale ten průběh byl samozřejmě tak nějak jiný. My jsme měli nějaké šance, které jsme ale nevyužili. Naopak domácí naše chyby potrestali, zejména ve třetí třetině. Takže já bych nechtěl až tak hodnotit ten dnešní zápas, myslím, že to nemá až takovou váhu. To rozhodují přijde teď v play-off, které je úplně jinou soutěží.