AZ přehrál Ústí jednoznačně 5:1, rozhodla první třetina

Tomáš Vlček | 09.11.2016

22. kolo WSM ligy přivedlo na havířovský led ústecký Slovan a po dlouhé době byl ze strany AZetu k vidění uvolněný a pohledný hokej, okořeněný navíc vícero brankami. Hosté moc nezachytili začátek a tak není divu, že si havířovští už v první třetině rychle vybudovali pohodlný tříbrankový náskok. Ten ještě postupně navýšili a tak ani snížení hostů v poslední třetině nic nezměnilo na jasné výhře AZetu. Brankově se na ní podílel 2x Tomáš Gřeš, jednu branku přidali David Dvořáček, Marek Haas a Vojtěch Tomi. Další utkání sehraje AZ v sobotu na ledě Přerova, doma se představí v pondělí proti Prostějovu.

WSM liga - 22.kolo st 9.11.18:00
AZ Havířov - HC Slovan Ústí nad Labem
5:1
(3:0,1:0,1:1)

Branky a nahrávky: 1. Dvořáček (L. Doudera, Petran), 13. Gřeš (Štumpf, Pechanec), 19. Haas (Maruna, Dvořáček), 24. Gřeš (Štumpf, Pechanec), 42. Tomi (Korím, Kalus) – 48. Loskot (Kasík, Roubík). Rozhodčí: Kubičík – Měkýš, Rampír. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.346. Střely na branku: 39:27 (14:8, 13:11, 12:8). Průběh utkání: 5:0, 5:1.

AZ Havířov: M. Laco – L. Doudera, Petran, Krisl, Lenďák, Korím, Škůrek, Bahounek – Maruna, Haas, Dvořáček – Gřeš, Pechanec, Štumpf – Ollender, Bednář, Kotala – Kalus, Tomi
HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Husák, Kasík, Vl. Brož, M. Vágner (C), Bernad, Přindiš, Zajíc – Loskot, Roubík, J. Kloz – Z. Doležal, Vrdlovec, Melka – Dalecký, Gengel, Moučka – Macek, Markulinec, Navarra

Domácí měli do utkání doslova bleskový nástup a už 19 vteřin po úvodním buly vedli. David Dvořáček dostal přesnou přihrávku za ústecké obránce a forhendovým blafákem nedal Soukupovi šanci - 1:0. V následujících minutách byl k vidění rychlý hokej, ale bez jasnějších brankových příležitostí, přičemž puk měli na hokejkách častěji hráči Slovanu. Od 9. minuty se hrálo 4 na 4, ale ani tato situace k brance nevedla. Blízko vyrovnání byl na konci 11. minuty Dalecký, ovšem proti jeho střele z mezikruží zasáhl na poslední chvíli betonem pozorný Laco.

Pak přišly velké chvíle domácích. Dvořáček a chvilku po něm ani Haas ještě ale na Soukupa nevyzráli, ale když hostující gólman jen ztlumil puk po šanci Štumpfa, neměl Tomáš Gřeš problém jej v brankovišti dorazit za čáru – 2:0. Dvoubrankové vedení přineslo na domácí hokejky klid a herní převahu. Z ní plynuly i další šance a nakonec i další gól. Minutu před první sirénou se v chumlu na hostujícím brankovišti nejlépe zorientoval Marek Haas a potřetí poslal puk do sítě.

Pro hosty byla tříbranková ztráta možná až moc krutá, zato pohoda na domácích hokejkách se přenesla i do druhé třetiny. Už po necelé minutě trefil ještě Štumpf tyč, ale ve 24. minutě už jeho další střelecký pokus dorazil do ústecké branky Tomáš Gřeš a bylo to 4:0. Ve 29. minutě rozezvučel po samostatném úniku ústecké břevno Marek Kalus. Na druhé straně se totéž podařilo v přesilovce hostujícímu Gengelovi s tyčí branky Marka Laca. To byla ale spíše výjimka v obrazu hry. AZ měl navrch a několikrát svého soupeře na delší dobu sevřel v jeho obranném pásmu. Branku už tato část hry nepřinesla.

Ta padla hned na začátku třetí třetiny. Podobně jako u té předchozí i tentokrát to zakončující havířovský hráč neměl vůbec těžké. Tentokrát to byl Vojtěch Tomi, kdo si našel vyražený puk a poslal jej do hostující sítě – 5:0. Hosté pak zvládli oslabení při vyloučení Roubíka a následně sami v přesilovce poprvé udeřili, když na konci souhry byl Marek Loskot. Od 54. minuty ještě měli hosté k dispozici čtyřminutovou přesilovku za faul vysokou holí, ale AZ se celkem s přehledem ubránil. V samotném závěru zápasu už bylo jasné, jak to celé dopadne a tak se duel AZetu a Slovanu celkem v poklidu dohrál za stavu 5:1.

Martin Janeček (AZ Havířov): Dnes jsme jednoznačně dobře vstoupili do zápasu, dali jsme rychlou branku a dali jsme celkem pět gólů. Myslím si, že kdybychom byli šikovnější, tak bychom těch gólů mohli dát i více. Pro mě je však strašně důležitý ten výkon, protože my jsme byli v poslední době zakřiknutí, ale dnes se nám podařilo navázat na zápas s Frýdkem bojovností a dravostí. Já bych se chtěl ještě tady rozloučit s Honzou Marunou, který se zítra přesouvá do konce sezóny do extraligového Zlína. My jsme hrozně pyšní, že další hráč naší líhně oblékne nastálo extraligový dres.

Tomáš Mareš (HC Ústí nad Labem): Výsledek hovoří za vše, co dnes všichni viděli. My jsme měli špatný vstup do utkání, dostali jsme branku v prvním střídání a první třetinu jsme prohráli o tři góly. Soupeř nás dnes přehrál hlavně bojovností, což moc nechápeme, jak se může stát. My jsme vůbec nestíhali a někdy jsme byli na tom ledě jako šašci. Dnes to byl z naší strany nedůstojný výkon.