AZ prohrál se Sosnowiecem třetí třetinu a tím i zápas

Petr Miklas | 06.09.2022

AZetu dnes vůbec nešly přesilovky, při vlastní početní výhodě inkasoval a sám nedokázal využít ani dvě přesilovky 5 na 3. Po prohře 2:5 tak utrpěl druhou porážku v přípravě. O branky Havířova se postarali David Pastor a Adam Kofroň. Další utkání přípravy sehrají naši hráči ve čtvrtek 8.9. na ledě Opavy.

Přípravné zápasy - 5.kolo út 6.9.18:00
AZ Havířov - Zagłębie Sosnowiec
2:5
(1:1, 1:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 12. Pastor (Apolenář, Ščurek), 23. Kofroň (Zdeněk) – 2. Sikora, 28. Kogut (Witecki), 42. Nahunko, 53. Witecki (Kotlorz), 60. Butsenko. Rozhodčí: Konvička – Gančarčík, Mikler. Vyloučení: 2:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:5.

AZ Havířov: Štipčák – Kunc, Kuboš, Dudáš "A", Havlík, Ščurek, Mrowiec "C", Bílek – Kofroň, Ćmiel, Spratek – Mrva, Zdeněk, Apolenář – Haas "A", Stuchlík, Pawliczek – Krupa, Tvrdý, Pastor
Zagłębie Sosnowiec: Spěšný – Michalowski, Andrejkiv, Naróg, Kotlorz, Ďurkáč, Luszniak, Gosztyla, Opilka – Nahunko, Butsenko, Danylenko – Kogut, Dubinin, Witecki – Piotrowicz, Kozlowski "C", Sikora – Piotrowski, Loza, Bernacki

Hned od začátku se bylo na co dívat. Už po čtyřiceti vteřinách si dobrou příležitost vytvořil domácí Spratek, jenž se dostal Spěšného, položil si jej, ale nedokázal přehodit jeho beton.

Ale skóre utkání otevřeli o necelou minutu později hosté, když po rychlém brejku poslal puk za Štipčákova záda Kamil Sikora. Na konci 4. minuty domácí Zdeněk hledal před brankou volného Mrvu, jenže ten před poloodkrytou brankou netrefil puk.

V polovině první třetiny pak pálil hostující Danylenko z pravého kruhu a orazítkoval levou tyč Štipčákovy branky. Vyrovnávací branku dal domácí David Pastor, jenž po spolupráci s Apolenářem a Ščurkem pálil do Spěšného odkryté branky.

V polovině 14. minuty měl hostující Nahunko obrovskou šanci, když z mezikruží mířil na levý horní růžek Štipčákovy branky, ale domácí gólman puk vyrazil špičkou lapačky a vzápětí zastavil i dorážku Danylenka. Po první části tak platilo skóre 1:1.

Po dvou minutách a sedmi vteřinách druhé třetiny poslal AZ do vedení Adam Kofroň, jenž zužitkoval Zdeňkovu přihrávku. Hosté srovnali ve vlastním oslabení, když Witecki vyslal do brejku Patryka Koguta, jenž přesnou střelou k levé tyči překonal Štipčáka.

AZ pak hrál přesilovku 5 na 3, ale tuto příležitost ke skórování nevyužil. Ve 34. minutě pohrdl obrovskou šancí Kogut, jehož střelu zblízka zastavil Štipčákův levý beton. Po čtyřiceti minutách to tedy bylo 2:2.

Třetí třetina patřila Sosnowieci. Uběhlo jen něco málo přes minutu, když Štipčáka překonal Dominik Nahunko. Krátce po něm mohl vyrovnat Mrva, jenže brejk zakončený blafákem mezi betony mu nevyšel.

Pak hrál AZet přesilovku, jenže ty mu dnes nešly. Hosté na začátku 44. minuty ujeli při vlastním oslabení do přečíslení dvou na jednoho, ale Butsenko netrefil branku Havířova.

V polovině třetiny hráli hráči AZetu skoro minutu a půl přesilovku 5 na 3, jenže ani této příležitosti nedokázali využít. Naopak Sosnowiec svou početní převahu na konci 53. minuty využil, když Jakub Witecki zamíchal v mezikruží pukem a poslal jej pod Štipčákovu vyrážečku.

V závěru třetiny byl Kofroň blízko vstřelení kontaktní branky, ale nedokázal procpat puk skrz Spěšného betony, poté dorážel Ćmiel, ale také neúspěšně.

Domácí zkusili v závěru hru bez brankáře, ani to ke snížení nevedlo, naopak hostující Nikita Butsenko trefil prázdnou branku AZetu a přidal pátý gól Sosnowiece.

AZ si tak připsal druhou prohru v přípravě. Další utkání sehrají naši hráči ve čtvrtek 8.9. na ledě Opavy. Utkání začíná v 18:00.

Jiří Raszka (AZ Havířov): První třetinu a polovinu druhé třetiny jsme soupeře přehrávali a vytvářeli jsme si šance. Trošku nám chyběl důraz kolem brány, tam musíme být lepší. Dobře jsme forčekovali, dodržovali jsme to, co jsme si řekli před zápasem. Ale bohužel nám nešly přesilové hry, které nás trápí dlouhodobě. Když nám dá soupeř tolik přesilovek, k tomu dvě 5 na 3, a my z toho nic nevytěžíme, tak si prostě nezasloužíme vyhrát. Neřekl bych, že třetí třetina rozhodla herně, rozhodla gólově. My jsme si v přesilovkách nevytvořili žádnou šanci a musíme na tom dál pracovat. Kluci musí dostat klid do hokejek, byly tam taktické prvky, které nebyly špatné, ale všechno to dneska bylo o přesilových hrách.

Grzegorz Klich (Zaglebie Sosnowiec): Byl to dobrý zápas. Začátek patřil Havířovu, nám se nedařilo tak dobře organizovat hru. Pak jsme si začali víc věřit a vyhráli jsme. Musím vyzdvihnout naši hru v oslabení, kde hráči chytře bránili a podržel nás brankář. Přežili jsme ty těžké chvíle, kdy jsme neinkasovali a poté se nám podařilo dát gól. Pro nás je dobrá konfrontace s českým hokejem, kde se hraje jinak, než v Polsku. Jsem rád, že jsme s Havířovem mohli sehrát dvě utkání. Přál bych Havířovu, aby postoupil do vyšší soutěže a abychom se utkali i v přípravě na další sezónu.