Další pětigólový nášup odnesl tentokrát Most

Tomáš Vlček | 29.10.2014

AZ měl dnes za soupeře HC Most a vzhledem k jeho tabulkovému postavení se čekal spíše lehčí soupeř. Jenže úvodní třetina Havířovu herně nevyšla a naopak hosté byli velmi nebezpeční. Přesto šel AZ brankou Gracy do vedení. Ve druhé třetině šel výkon AZetu nahoru a výsledkem byly góly Loskota a Jiránka. Hosté sice snížili, ale trefy Klimši a Sztefka ve třetí třetině potvrdily havířovskou převahu, která vedla k nakonec jednoznačnému vítězství 5:1. Další zápas sehraje AZ v sobotu v Benátkách nad Jizerou.

1.liga - 19.kolo st 29.10.18:00
AZ Havířov - HC Most
5:1
(1:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. Graca (Jakúbek), 27. Loskot (Chmielewski, Štencel), 28. Jiránek (Fořt), 51. Klimša (Jakúbek, Krisl), 58. Sztefek (Bezuška) – 29. Smolka (Kubinčák, Hora). Rozhodčí: Kopeček – Hanzlík, Moravec. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.868. Střely na branku: 38:29. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.
AZ Havířov: Daneček – Valenta, Matějíček, Graca, Krisl, Štencel, Bezuška, Klok, Foltýn – Jiránek, Loskot, Fořt – Jakúbek, Šlahař, Klimša – Chmielewski, Pechanec, Tomi – Matějek, Maruna, Sztefek
HC Most: Soukup – Pavelka, Havelka, Hora, Grin, Kousalík, Čížek, Kokeš – Mical, Válek, Petruška – Tauš, Slavíček, Bojer – Kubinčák, Alinč, Smolka – Nedrda
Zápas začal velkou šancí hostů z Mostu. Tauš nahrál puk Grinovi, jehož střela přeletěla Danečka a zapadla za jeho záda, na poslední chvíli dokázal puk uklidit obránce AZetu mimo. V 5. minutě minula Smolkova střela po přečíslení jen těsně Danečkovu branku. Nedlouho na to mohl Slavíček dorážet, ale Daneček dokázal puk včas uschovat.

I přes tyto velké šance se poprvé mohli radovat z vedení domácí hokejisté. Daniel Graca se dostal k puku v ideální pozici mezi kruhy a přesnou střelou otevřel dnešní skóre, navíc se jednalo o první branku tohoto mladého útočníka v letošní sezoně – 1:0.

V 10. minutě zahrozil AZet. Jenže střela Michala Sztefka jen těsně minula pravou tyčku. Ve zbytku třetiny byli mnohem nebezpečnější hosté. To potvrzuje i další velká šance z 16. minuty. Bekhend Válka trefil ale pouze břevno havířovské branky! V poslední minutě ujel v oslabení Pechanec, ale pod tlakem trefil pouze vyrážečku Soukupa.

Ve 24. minutě zapomněla obrana Mostu na modré čáře volného Marka Loskota, ale zakončit se tomuto hráči nepodařilo ani nadvakrát. Ve 27. minutě se hrálo o jednoho hráče na obou stranách méně, a to Havířovu vyloženě vyhovovalo. Nejprve se podařilo Marku Loskotovi dorazit volný puk v brankovišti – 2:0. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. O minutu později si AZet vytvořil opět velký tlak, který ukončil přesným zásahem Tomáš Jiránek - 3:0.

Střední pasáž utkání nabídla vůbec nejzajímavější hokej. Ve 29. minutě dostal puk mezi kruhy volný Pavel Smolka, který dokázal prostřelit Danečka – 3:1. Diváci mohli vidět následně zajímavou pěstní potyčku mezi Jiránkem a Nedrdou. Oba hráči dostali tresty a navíc o chvíli později museli Mostečtí do tří. Velkou šanci si po velkém závaru vypracoval Chmielewski, ale brankář Soukup se skvěle přesunul.

I ve 38. minutě Havířov zahrozil nebezpečnou akcí. Jakúbek našel dobře rozjetého Klimšu, ale ten v zakončení puk netrefil ideálně. Úvod třetí třetiny žádnou velkou šanci nenabídl a většina akcí končila na pozorných obranách.

V 51. minutě předvedl krásnou individuální akci David Klimša, dostal puk do jízdy, najel si až před Soukupa a povedeným blafákem jej překonal – 4:1. O dvě minuty později mohl přidat Havířov i další branku, ale po velké dvojšanci – střele Fořta a dorážce Loskota, se červené světlo za brankářem Soukupem nerozsvítilo. O výhře AZetu nebylo pochyby. Na konečných 5:1 zvýšil v 58. minutě Michal Sztefek, který se tvrdou střelou příklepem trefil nad beton Soukupa.

Havířov dokázal vyhrát další domácí utkání a v tabulce se stále drží na velmi dobré čtvrté pozici. Další utkání odehraje Havířov v sobotu v Benátkách nad Jizerou.

Tomáš Potěšil (HC AZ Havířov): Do první třetiny jsme vstoupili trochu pasivně, zřejmě se na nás projevila cesta do Kadaně. Ve druhé třetině jsme se po vstřelení branek uklidnili a zápas rozhodli. Most už ve třetí třetině neměl sílu na obrat, protože hrál na tři pětky.

Václav Baďouček (HC Most): Myslím, že zápas rozhodla první třetina, kdy jsme měli spoustu šancí, ale nevyžili jsme je, naopak sami jsme inkasovali. Ve druhé třetině jsme dostali góly po chybách v předbrankovém prostoru a pak už jsme neměli síly na zvrat. Poslední zápasy hrajeme totiž s omezeným kádrem.