Dvě využité přesilovky rozhodly o výhře nad Havlíčkovým Brodem

Tomáš Vlček | 18.10.2014

15. kolo 1. hokejové ligy přivedlo na led K&K PNEU Arény poslední tým soutěže HC Rebel Havlíčkův Brod. Hosté však ukázali své odhodlání porvat se s domácím favoritem a brzy šli i do vedení. AZ srovnal skóre až ve druhé třetině díky zlepšenému výkonu a brankám Haase a Chmielewskeho. Vypadalo to na poklidný průběh zbytku utkání. Jenže hosté se nevzdali a znovu skóre srovnali. Až branka Ostrčila v 52. minutě, v přesilovce 4 na 3, definitivně rozhodla o výhře AZetu 3:2. Další zápas sehraje Havířov ve středu v Šumperku.

1.liga - 15.kolo so 18.10.17:00
AZ Havířov - HC Rebel Havlíčkův Brod
3:2
(0:1, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 23. Haas (Chmielewski, Ostrčil), 30. Chmielevski (Pechanec, Horák), 52. Ostrčil (Valenta, Chmielewski.) – 3. Rousek (Kuchler, Maliník), 39. Kuchler (Maliník). Rozhodčí: Jeřábek – Kašík, Wesley. Vyloučení: 3:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2.198. Střely na branku: 50:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
AZ Havířov: Daneček – Valenta, Lenďák, Foltýn, Krisl, Horák, Ostrčil, Bezuška – Jiránek, Loskot, Fořt – Jakúbek, Šlahař, Klimša – Chmielewski, Pechanec, Sztefek – Haas
HC Rebel Havlíčkův Brod: Svoboda – Jaroměřský, Pavlíček, Semrád, Janáček, Kolář, Staněk, Kurka – Rousek, Kuchler, Maliník – Půlpán, Sedláček, Heřman – Boček, Tomek, Chlubna – Kuchta, Přikryl, Minárik

Havlíčkovu Brodu vyšel začátek utkání, už ve 3. minutě se hosté zásluhou Tomáše Rouska dostali do vedení a v 7. minutě mohli přidat další branku, když se dostali do přečíslení tří na jednoho, ale domácí obrana nakonec pohromě zabránila.

Domácí se dostali k pořádné šanci až při přesilovce, když po Pechancově přihrávce mohl pálit Sztefek, jenže Svobodu v brance Rebelů neprostřelil. V 16. minutě měl dvě velké šance domácí Jakúbek, ale Svoboda si s oběma poradil. V závěru třetiny hrál Rebel přesilovku, zle domácím zatápěl, ale branku nevstřelil. Proto hosté vedli po první třetině 0:1.

Do druhé třetiny vstoupil Azet jako vyměněný, dobrou hrou si vynutil přesilovku, ve které měl obrovskou šanci po Krislově střele Jakúbek, ale přestřelil odkrytou branku. V polovině 23. minuty už to domácím vyšlo - Radim Haas střelou z první poprvé překonal Svobodu.

Ve 30. minutě domácí hráči zásluhou Aarona Chmielewského, který bleskově využil druhou přesilovku AZetu, vedli 2:1. Proti bombě, která se odrazila od břevna do sítě neměl Svoboda šanci. Minutu a půl před koncem druhé třetiny však hosté vyrovnali - Daneček vyrazil střelu Maliníka k Jiřímu Kuchlerovi, který poslal bekhendem puk do šibenice havířovské branky. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2.

Do třetí části domácí vstoupili s odhodláním strhnout vedení na svou stranu, ve 44. minutě si vytvořili gólovku, konkrétně to byl Klimša, který bekhendem střílel do odkryté branky, ale Svoboda zázračným zákrokem lapačkou šanci zhatil.

Ve 49. minutě mohlo udeřit na druhé straně, když předvedl krásné sólo přes celé hřiště Sedláček, který svou akci zakončil objetím branky a následně chtěl zasunout puk k tyči, ale domácí obránce Krisl mu v tom na poslední chvíli zabránil.

AZet rozhodnul o svém vítězství v 52. minutě při další přesilovce, tentokrát to bylo čtyři na tři, úspěšným střelcem byl Radim Ostrčil, jehož nahození od modré skončilo až v síti. Vstřelená branka domácí nabudila, přišly dvě velké šance Pechance, ale obě zlikvidoval Svoboda.

V závěru utkání se vzepjali k tlaku hostující hráči, ale Tomkovu bombu Daneček vyrazil a Semrádová rána těsně minula branku AZetu. V polovině 58. minuty si domácí trenér raději vybral oddechový čas, když unavená pětice vyhodila puk na zakázané uvolnění. V poslední půlminutě se Rebel dostal ke hře bez brankáře, ale vyrovnat už nedokázal.

Dramtický závěr utkání lépe vyšel domácímu AZetu, který tak nakonec bere tři body za vítězství 3:2.

Tomáš Potěšil (AZ Havířov): Po úspěšném zápase v Třebíči jsme hráče upozorňovali, že přijede soupeř, který je sice poslední, ale svou hrou je kvalitní. Hráči to ale stejně měli v hlavách a až po první třetině jsme k tomu přistoupili správně. Můžeme být rádi, že jsme v první třetině inkasovali pouze jednu branku, nakonec to bylo těžké a vydřené vítězství.

Miroslav Barus (Havlíčkův Brod): K bodům jsme dnes nakonec velmi daleko, stejně jako v minulých zápasech nás srážela hra v oslabení.Takhle na venkovních hřištích hrajeme standardně, naše prohry plynou z nedisciplinovanosti.