Havířov i s dramatickou koncovkou zvládl utkání s Draky

Petr Blakala | 21.08.2014

Havířov si připsal další výhru v přípravném utkání. Tentokrát havířovský tým zdolal prvoligový Šumperk v poměru 3:2. O branky se postaral Jakub Šlahař, Vojtěch Tomi a Jiří Klimíček. Další utkání čeká mužský A-tým v úterý 26. 8., kdy se v K&K PNEU Aréně představí proti nováčkovi 1. ligy - Prostějovu.

příprava muži - 0.kolo čt 21.8.18:00
AZ Havířov - Draci Šumperk
3:2
(1:0, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 17. Šlahař (Maruna), 25. Tomi (Jiránek), 43. Klimíček (Tomi) – 41. Vrdlovec (Moskal, Staněk), 59. Berger (Vávra, Brunec). Rozhodčí: Trombík, Šutara – Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
AZ Havířov: Matoušek – Turoň, Bezuška, Krisl, Foltýn, Repe, Bahounek, Graca, Klimíček, Jonáš – Sztefek, Loskot, Jiránek, Maruna, Šlahař, Jakúbek, Říčka, R. Haas, Klimša, Kanko, Rimmel, Tomi
Draci Šumperk: Vajner – Sedlák, Slavík, Beneš, Gewiese, Novotný, Holík, Drtil – Vrdlovec, Moskal, Staněk, Kužílek, Berger, Cink, Vávra, Vachutka, Brunec, Velecký, Plášek, M. Haas

První minuty tohoto přátelského utkání byly velmi vyrovnané. Šance se rodily na obou stranách, avšak první vážné ohrožení branky přišlo z hole Novotného, který pálil pouze do boční konstrukce havířovské klece. O minutu později se mohl zapsat na listinu střelců domácí Jiránek, jenž však nedokázal překonat brankáře Vajnera. V 9. minutě byl blízko vstřelení úvodní branky Šlahař. Kotouč se k němu dostal mezi kruhy, ale jeho tvrdý projektil netrefil zařízení. V polovině úvodní periody zazvonila za zády brankáře Matouška pravá tyč, kterou nastřelil Slavík.

Diváci se dočkali branky na začátku 17. minuty, kdy brankáře Vajnera oklamal Maruna. Ten zavezl kotouč za svatyni Šumperka a poté přihrával v rychlosti na Jakuba Šlahaře, kterému nedělal problém zamést puk do odkryté klece. Do druhé třetiny vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří se po čtyřech minutách dostali do přečíslení 2 na 1. Tohoto protiútoku využil Vojtěch Tomi, jenž dokázal nadzvednout puk nad ležícího Vajnera. Po této vstřelené brance následovaly velké momenty pro domácího brankáře Petra Matouška, který si připsal hodně důležitých zákroků a nedovolil soupeři vstřelit kontaktní branku.

V polovině druhé třetiny mohl navýšit vedení AZetu Říčka, jemuž střela z mezikruží nesedla a skončila pár centimetrů od pravé tyče Vajnera. Poslední dvacetiminutovku lépe rozehráli hosté, kteří po 27 vteřinách snížili zásluhou Daniela Vrdlovce. Ten se dostal ke kotouči před havířovskou klecí a umístil jej ke vzdálenější tyči. O dvě minuty později dostal AZet do opětovného dvoubrankového vedení Jiří Klimíček, jenž dostal v přesilvce přesnou přihrávku od Tomiho do ideální střelecké pozice a zakončil nad pravý beton Vajnera. Další branka domácích mohla přijít ve 45. minutě, kdy se na šumperskou klec řítili Říčka s Haasem, ale neuspěli.

Poslední branka zápasu tak padla až v 59. minutě, kdy se Šumperk v přesilovce přiblížil vyrovnání. Nejdříve jeden z hostujících hráčů nevyužil skórování do odkryté klece, avšak poté jeho zaváhání napravil Jan Berger, který poslal kotouč k bližší tyči a postaral se tak o dramatický konec. AZet však už své vedení uhájil a vyhrál tak 3:2.

Jan Daneček (trenér AZ Havířov): Hráči samozřejmě věděli, že po dnešním zápase se chystá konečné zúžení a korekce sestavy. Na našich hokejistech to bylo znát a v první třetině předvedli velkou snahu a právě díky tomu jsme Šumperk v první třetině přehrávali. Pak se ale ukázala naše velká slabina, kdy mužstvo za stavu 2:0 přestane hrát. Dnes se nám to opět stalo, hráči si po dvoubrankovém vedení začali hrát svůj hokej a celkově se do naší hry dostal trochu chaos. Soupeř toho využil a ve druhé třetině nás dokonce přestřílel. Já jsem s výkonem týmu spokojený jen s první třetinou, na zbytek zápasu budeme jako tým muset hodně rychle zapomenout.

Radek Kučera (trenér Salith Šumperk): My jsme měli hned ze začátku zápasu spoustu šancí, ale ty zůstaly nevyužity a ve zbytku první třetiny nás Havířov začal přehrávat. Od druhé třetiny se náš výkon na ledě opět zvedl, jenže velký problém nám dnes dělala špatná koncovka. V závěru zápasu jsme nedokázali ani dvakrát trefit prázdnou branku, a i když jsme pak vsítili kontaktní gól na 2:3, bylo už pozdě. Myslím si, že kdybychom tu branku vstřelili o pět minut dříve, mohl ten zápas ve výsledku vypadat úplně jinak.