Havířov porazil ambiciózního nováčka z Prostějova

Josef Nudera | 26.08.2014

Na hráče havířovského AZetu čekalo poslední domácí přípravné utkání. Na led K&K PNEU Arény přijel celek Prostějova. Havířov odehrál velmi dobré utkání a hosty do velkého množství šancí nepustil. Vše šlo vidět již od začátku, kdy se dokázal trefit Marek Loskot už po 26 sekundách hry. Jestřábi pak sice v závěru třetiny vyrovnali, ale druhá třetina patřila domácím. Branky Jakuba Šlahaře a Radima Haase znamenaly definitivní podobu výsledku. Další utkání odehraje Havířov ve čtvrtek v Šumperku.

příprava muži - 0.kolo út 26.8.18:00
AZ Havířov - LHK Jestřábi Prostějov
3:1
(1:1, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Loskot (Sztefek, Jiránek), 29. Šlahař (Matějek, Sztefek), 40. Haas (Říčka, Bahounek) – 18. Kajaba (Venkrbec). Rozhodčí: Koliba, Fiala - Stonavský, Kuchař. Vyloučení: 7:13 (z toho Foltýn (HAV) a Stejskal (PRO) 5 + DKU). Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 407. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:0.
AZ Havířov: Daneček L. – Turoň, Bezuška, Krisl, Foltýn, Ostrčil, Bahounek, Repe, Lenďák – Sztefek, Loskot, Jiránek - Matějek, Šlahař, Jakúbek - Říčka, Haas, Daneček J. - Klimša, Pechanec, Tomi "C"
LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Švaříček, Roupec, Kaluža, Knesl, Malý, Vosátko, Jedlička, Skřivánek – Venkrbec "A", Luňák "A", Stejskal, Duba "C", Augustin, Kučera, Černý, Belay, Coufal, Kuchta, Indra, Kajaba, Kolibár, Sršeň
Havířov začal utkání zostra a již po 26 sekundách hry se dokázal prosadit pohotovou dorážkou Marek Loskot po asistenci Michala Sztefka, který puk před branku vyslal – 1:0. Prostějov chtěl na tuto branku rychle reagovat a ve 2. minutě si vypracoval slibnou šanci Lukáš Luňák, ale Daneček jeho pokus s menšími problémy vyrazil.

Do poloviny první třetiny měl Havířov převahu, ale Prostějov se v 10. minutě dostal k první přesilové hře, ve které zahrozil a otočil misky vah. Frenk Kučera tečoval u levé tyčky nastřelení od modré čáry tak, že puk jen těsně minul tyčku. Jestřábi se dostali ve 14. minutě k další přesilovce. Nebezpečná byla například šance Skřivánka, kdy Danečkovi puk vypadl mezi betony a jen na poslední chvíli je zaklapnul.

V 18. minutě dokázal Prostějov vyrovnat. Matouš Venkrbec dokázal dostat puk přes Marka Loskota na brankoviště, kde jej dorazil René Kajaba za už bezmocného Danečka – 1:1. V závěru první třetiny se Havířov dokázal ubránit nebezpečné přesilovce 5 na 3.

Do 27. minuty jsme pak sledovali hokej, kdy se hra přesouvala ze strany na stranu, ale žádné velké šance se neobjevily. Ve 29. minutě se dokázal domácí AZet dostat do vedení. Parádní souhra havířovských hráčů vyvrcholila povedenou přihrávkou Tomáše Matějka před branku volnému Jakubu Šlahařovi, který zamířil a zavěsil puk do pravého horního růžku – 2:1.

Ve 31. minutě se diváci rozloučili s hráči, kteří opustili kádr Havířova. Petr Kanko, Daniel Graca, Jiří Klimíček a Michal Jonáš. Na led putovaly konfety a hra byla na chvíli přerušena.

Ve 37. minutě se Havířov dostal dvakrát do nepříjemné pozice, jelikož nepřesně rozehrál své akce. Prostějov se, ale ve druhé třetině nemohl dostat do zakončení a Havířov udeřil potřetí. Ve 40. minutě vystřelil od modré čáry David Bahounek, puk posunul Robert Říčka na Radima Haase, který puk rychle našel a spolehlivě zakončil za Šimbocha – 3:1.

Ve 42. minutě se mohl dostat Prostějov ke snížení, ale hostům se nepovedlo využít vyjetí Danečka mimo branku. Ve 45. minutě se dral sám na Danečka Luňák, ale Sztefek mu puk na poslední chvíli vypíchnul. O dvě minuty později jel sám na Šimbocha Jan Daneček, ale jeho blafák skončil na jeho betonu.

V 51. minutě nevyužil přihrávky před poloodkrytou branku Šlahař. V 55. minutě si to v pěstním souboji rozdal Michal Foltýn s Vladimírem Stejskalem. V závěru utkání byl ještě hodně aktivní Černý, ale žádnou svou příležitost nevyužil. Prostějov to zkusil i se šesti bruslaři, ale Havířov si už dnešní výhru dokázal pohlídat.

Jan Daneček (AZ Havířov): Můžu říct, že dnes to byl první zápas v přípravě, se kterým jsem byl spokojený. Z hráčů jako by spadla nějaká nervozita z obav o místo v týmu. Celkově jsme podali jako tým výborný výkon a byli jsme lepší než soupeř. Nespokojen jsem pouze se závěrem první třetiny, kdy jsme dovolili soupeři dostat se z pod tlaku a vyrovnat skóre. Po přestávce jsme se však vrátili k naší hře a organizovaně jsme zbytek utkání zvládli. Projevila se dobrá souhra jednotlivých útoků, kterou narušila jen absence nemocného Maruny, ale myslím, že mladý Matějek ho výborně zastoupil.

Tomáš Sršeň (LHK Prostějov): Utkání jsme začali dobře a bylo zpočátku vyrovnané, ale pak jsme byli příliš vylučovaní a úplně jsme vypadli ze hry. Při tolika oslabeních se totiž nedostanou na led všichni hráči. Nasazení se nedá upřít, ale všechno to kazí, že hrajeme pořád ve čtyřech.