Havířovští vedli, prohrávali a nakonec padli v prodloužení

Petr Miklas | 01.10.2016

AZet se k důležitému utkání postavil dobře, měl navrch a dostal se do jednobrankového vedení. Psychologickou výhodu ale nevyužil a povolil Zubrům z Přerova vyrovnat a dokonce jít do vedení. V závěru zápasu dokázali hráči Havířova vyrovnat a dokonce sahali po výhře za tři body. Navrch měli i v prodloužení, ale nevyužili své šance, zatímco Přerovu stačila k bodu navíc jediná povedená akce.

WSM liga - 10.kolo so 1.10.17:00
AZ Havířov - HC ZUBR Přerov
2:3p
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 21. Maruna (Haas, Dvořáček), 58. Štumpf (Pechanec, Korím) – 37. Milan Procházka (Pšurný, Ferenc), 49. Ferenc (Sikora, Plášek), 64. M. Kratochvíl (Tadeáš Král). Rozhodčí: Mikula – Konvička, Gančarčík. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1792. Střely na branku: 46:33 (13:6, 12:9, 19:16, 2:2). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

AZ Havířov: M. Laco – Lenďák, Krisl, D. Seman, Bahounek, Korím, Petran, Dudek – Dvořáček, Haas, Maruna – Kotala, Bednář, Hlinka – Štumpf, Pechanec, Sztefek – Gřeš, D. Matula, V. Meidl.
HC ZUBR Přerov: Horčička – Chmelíř, Pala, M. Novotný, Ferenc, Zbořil, Malina, Šnajnar – Milan Procházka, Pšurný, Dostálek – Plášek, Tadeáš Král, Sikora – Goiš, M. Kratochvíl, Kovařík – Š. Kratochvíl, Dvořák, Ižacký.

Mnohem aktivněji do zápasu vstoupili domácí, v čemž jim jistě pomohly i dvě přesilovky. Zubři je ale celkem s přehledem úspěšně ubránili. Paradoxně největší šanci ale měl AZ až při přesilovce Zubrů v 11. minutě, když Hlinka upaloval sám na Horčičku. Nezkrotil ale úplně dobře puk a tak měl hostující gólman svůj dobrý zákrok o něco snadnější. Přerovští měli k dispozici také dvě přesilovky, ale ani oni Laca v domácí brance příliš nezaměstnali. To další početní výhoda AZetu od 16. minuty, v níž byli hosté pod velkým tlakem, už zaváněla brankou, ovšem ani tady se neurodilo. V poslední minutě ještě zatápěl přerovské obraně aktivní Dvořáček, branku jsme ale za prvních 20 minut neviděli.

Až když ze druhé dvacetiminutovky uběhlo 48 vteřin, vytvořili si domácí velký tlak na brankovišti a Jan Maruna dotlačil puk za čáru – 1:0. V další příležitosti byl za tři minuty Dvořáček. Elegantně se prokličkoval před Horčičku, ale ten mu šanci lapil. Pak měli hosté další přesilovku. AZ ji celkem s přehledem ubránil, jenže po jejím skončení se dostal pod velký tlak a musel být rád, že Ižacký v dobré pozici netrefil Lacovu branku. Po polovině zápasu začali být hosté mnohem aktivnější a postupně si získali herní převahu. Odměnou jim bylo vyrovnání ve 37. minutě, jehož dosáhl dorážkou zblízka Milan Procházka dokonce ve vlastním oslabení.

Třetí dějství začalo oboustranně velmi svižně. Na domácí straně zahrozili Bahounek, Pechanec či Matula, za hosty Goiš a Chmelíř. Ve 47. minutě šli domácí během chvilky do tří a i když dvojnásobné oslabení bojovností ubránili, vteřinu před koncem druhého trestu dorazil puk v brankovišti za Laca Jakub Ferenc a Přerov vedl 2:1. AZ mohl vyrovnat v další své přesilovce, jenže Horčička byl svými zákroky proti. V 53. minutě nevyužili havířovští Hlinkou ani situaci 2 na 1, na druhé straně pokryl Laco bombu Goiše. Asi zasloužené vyrovnání se nakonec urodilo až v 58. minutě, kdy po Pechancově akci doklepl poskakující puk bekendem za Horčičku Daniel Štumpf.

V prodloužení měli navrch sice domácí, ale protože Horčička pokusy Semana i Sztefka zneškodnil a na druhé straně z ojedinělé akce Matouš Kratochvíl vymetl tečovanou střelou Lacovu šibenici, odváží si Zubři z Havířova dva body a AZ si připisuje jeden.

Martin Janeček (AZ Havířov): Viděli jsme výborné utkání, bohužel Přerov dal o gól víc než my. Přišlo nám, že soupeř šel gólům více naproti, zatímco my jsme stále hledali lépe postaveného spoluhráče, soupeř střílel z každé pozice. V dnešním hokeji je potřeba střílet doslova z každé pozice - tak padly všechny dnešní góly. My musíme jít touto cestou, zapracovat na tom v tréninku a zvednout sebevědomí hráčů.

Petr Dočkal (HC ZUBR Přerov): My musíme být vděční a pokorní za každý bod v této soutěži, která je letos strašně vyrovnaná.Dnes to bylo kvalitní utkání, od druhé třetiny jsme začali hrát to, co jsme chtěli. Oba gólmani chytali výborně, nám se podařilo ve třetí třetině jít do vedení, ale soupeř po naší chybě v předbrankovém prostoru srovnal. Prodloužení 3 na 3 je atraktivní pro diváky, pro nás trenéry už méně. Nám se po jedné povedené střele povedlo zvítězit.