Jedna branka proti Litoměřicím na body nestačila

Petr Miklas | 30.10.2019

19. kolo Chance ligy přivedlo dnes do Gascontrol Arény, jako soupeře AZetu, třetí tým tabulky HC Stadion Litoměřice. Hosté potvrdili svou kvalitu a většinu utkání měli herně i střelecky navrch. Havířovští hokejisté se dočkali snižující branky z hole Ondřeje Kachyni, až ve třetí třetině, ale to na zisk bodů nestačilo. Dalším soupeřem AZetu bude v sobotu na západě Čech tým Sokolova. Velkou kaňkou utkání je zranění ruky útočníka Jana Bambuly, které ho vyřadí na 2-3 měsíce ze hry.

CHANCE LIGA - 19.kolo st 30.10.18:00
AZ Residomo Havířov - HC Stadion Litoměřice
1:2
(0:1, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 47. Kachyňa (Mrowiec) – 14. Korkiakoski (Jánský, Kukla), 30. Jánský (Střondala, Jícha). Rozhodčí: Obadal, Vrbal – J. Novák, Lukš. Vyloučení: 5:2, navíc Marcel (LTM) 2+10 za vražení. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.007. Střely na branku: 30:32. Zblokované střely: 16:9. Vhazování: 33:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

AZ Residomo Havířov: Stezka – Ševěček, Chroboček, Mrowiec, Kachyňa, Nepokoj, Malina, L. Rutar – Bambula, F. Seman (A), Kotala – L. Bednář (A), R. Veselý, Dvořák – Pořízek, Starý, Maruna (C) – Žiak, Baláž, Fridrich.
HC Stadion Litoměřice: Haas – Klejna, Marcel (A), Kukla, Gaspar, Strejček, Mlčák, Dajčar – M. Kadlec, Jícha, Voženílek (C) – Jánský, Střondala, M. Beran – Kangas, Korkiakoski, Šik – Vitouch, Přikryl, Štohanzl.

Před zahájením utkání se držela minuta ticha za nedávno tragicky zesnulého fanouška domácího týmu.

V zápase samotném se dlouho nic velkého nedělo, první střely šly mimo branky AZetu i Litoměřic. V 5. minutě odstoupil se zraněním hostující Matěj Beran, o dvě minuty později se zranil domácí Jan Bambula, jenž opustil ledovou plochu a posléze i GASCONTROL Arénu.

První velká šance přišla v polovině 9. minuty, když hostující Přikryl pálil z mezikruží, ale Stezka jeho pokus zastavil. O minutu později mohlo udeřit na druhé straně, když po Kachyňově přihrávce pálil Veselý, ale jen do Haasova ramene.

Ve 14. minutě už Stadion vedl, protože Markus Korkiakoski dostal puk do mezikruží a krásnou střelou vymetl levý horní růžek Stezkovy branky. V polovině 16. minuty po chybě Litoměřic zahrozil Dvořák a dorážející Žiak, ale Haas obě příležitosti zmařil.

Necelou minutu před koncem první třetiny se po chybě domácí obrany dostal do dobré šance Štohanzl, ale Stezku neprostřelil. Se závěrečným hvizdem se do sebe pustili domácí Kotala s hostujícím Štohanzlem, za což oba obdrželi dvouminutový trest. Po první třetině tak platil stav 0:1.

Na začátku druhé třetiny se tedy hrálo ve 4 na obou stranách, ale tato situace žádné šance nepřinesla. Ve 24. minutě přišly dvě velké šance AZetu. Nejprve v situaci 2 na 1 našel Bednář Veselého, ale jeho střela se nevešla mezi tyče. K odraženému puku se pak dostal Žiak, ale jeho bekhendový pokus zastavil Haas pravým betonem.

Ve 30. minutě vedl Stadion o dvě branky, protože využil zásluhou Petera Jánského přesilovku. Ten zakončoval krásnou kombinaci se Střondalou a Jíchou střelou do odkryté branky. Stezka proti jeho střele skočil, ale bylo mu to málo platné.

Ještě v téže minutě mohl AZ snížit, Kotala nahrál Pořízkovi, ale jeho ránu z dobrého postavení zastavil Haas. Na konci 32. minuty se dostal do velké šance hostující Šik, ale při svém forhandovém blafáku byl faulován a zakončil mimo branku. Následné oslabení AZ ubránil, i když měli hosté několik zajímavých šancí.

Pak přišly velké šance Havířova - nebezpečná teč Nepokoje šla těsně mimo tyče, to bylo v polovině 35. minuty. Na konci 36. minuty dostal Baláž puk do jízdy a vyslal dobrou střelu z levé strany, ale Haas puk vytěsnil špičkou betonu.

Ve zbytku třetiny už gól nepadl, i když hosté dostali puk do sítě, ale to bylo až po závěrečném hvizdu. Po čtyřiceti minutách to tedy bylo 0:2.

Začátek třetí třetiny přinesl nápor AZetu, ten byl ale dlouho jalový. Až na začátku 47. minuty se dočkali domácí hráči snížení. Obránce Ondřej Kachyňa převzal puk ve středním pásmu, projel po levém křídle až před Haase a poslal puk pod horní tyč jeho branky.

Od 50. minuty, kdy hráli domácí přesilovku, se tlak AZetu stupňoval. V 52. minutě měli velké šance Maruna se Semanem, ale puk za brankovou čáru neprocpali. Havířov nevyužil ani přesilovku, kterou hrál od začátku 53. minuty. V ní měl největší šanci Starý, který tečoval Kachyňovu střelu, puk těsně minul levou tyč Haasovy branky.

V závěru zkusil Havířov hru bez brankáře, ale gól už nepadl. Po těsné výhře 1:2 si tři body odvážejí Litoměřice. Další utkání sehraje AZ v sobotu 2.11. na ledě Sokolova.

Jiří Režnar (AZ Residomo Havířov): Litoměřice byly dvě třetiny o hodně lepším týmem. Jakoby byly dneska ráno na naší přípravě. Hrály to, co jsme chtěli hrát my - bruslit, hrát do těla, napadat a mít tlak před bránou. My jsme hráli pravý opak, byli jsme jak zabržděný rychlík. Za ty dvě třetiny jsme si nezasloužili bohužel vyhrát. I když, ve 3. třetině jsme měli tlak, ale hokejový "pánbíček" se od nás odklonil.

Daniel Tvrzník (HC Stadion Litoměřice): Dvě třetiny jsme měli hru celkem pod kontrolou.Hráli jsme naši hru s hodně forčekingem a snažili jsme se mít hru před námi. Zároveň jsme udělali jen minimum chyb a domácí se dostali jen do pár šancí. Ve 3. třetině jsme dostali kontaktní gól a domácím narostly křídla a dostali nás místy pod velký tlak. Ale díky obětavosti, bojovnosti a nasazení jsme ten zápas zvládli.